Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Starptautiskās Saunas Asociācijas valdes locekļi kopā sanāk Latvijā

17.03.2011

18. un 19.martā pēc biedrības "Lauku pirtnieki" uzaicinājuma Latvijā pulcēsies Starptautiskās Saunas Asociācijas valde.

 

Piektdien, 18. martā pirts mīļi no Somijas, Vācijas, Austrijas un Latvijas kopā ar Krūmiņu ģimeni piedzīvos latviskās Lieldienas. Vēlāk viņi dosies uz pirti pie Ventiņu zāļu sievas Līgas Reiteres, kur iepazīs latviešu tradicionālās pirts rituālus.
 

Pirtnieki atzinuši, ka daudzām Ziemeļeiropas tautām sutas pirts tradīcijas ir līdzīgas. Latviešu pirtnieku nemateriālās kultūras mantojums ir augstu novērtēts arī ārpus mūsu valsts. Pasākumā pirtnieka darbu demonstrēs Latvijas pirmā pirtnieku čempionāta 1. vietas ieguvējs Viesturs Luka Indāns, bet biedrības “Lauku pirtnieki” priekšsēdētājs Juris Batņa iepazīstinās ar pirts skolu „Lielzemenes”, kas 9.aprīlī svinēs savu pirmo skolas izlaidumu. Jāatzīmē, ka šogad mācības skolā uzsākušas jau sešas grupas dažādās Latvijas vietās: Rīgā, Vecumniekos, Limbažos, Lizumā, Liepājā. Jaunas mācību grupas veidojas arī Kandavā un Ventspilī.

 


Sestdien, 19. martā viesnīcā „Gūtenbergs” notiks Starptautiskās Saunas Asociācijas valdes sēde. Sēdes laikā izvērtēs aizvadītā gada sadarbības pasākumus un spriedīs par Pasaules saunas 16.kongresu 2014. gadā. Aktuāla ir arī saruna par pirmo Starptautisko pirtnieku un pirtsmīļu festivālu Latvijā, kas iecerēts šā gada augustā Ventspilī. Vakarā viesi apmeklēs Latvijas Nacionālo operu.

 

Turpmākai informācijai:
Juris Batņa
biedrības “Lauku pirtnieki” priekšsēdētājs 
un Starptautiskās Saunas asociācijas valdes loceklis
Mob. 29475259

 

Komentārs par rakstu: Starptautiskās Saunas Asociācijas valdes locekļi kopā sanāk Latvijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!