Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas Tornī mācīs liet sveces  [0] 

11.12.2018

Sestdien, 15.decembrī, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētā cikla “Tradicionālo amatu dienas” nodarbībā – “Sveču liešana”, kas pirmssvētku laikā ļaus radoši darbojoties radīt svētku sajūtu.

Ziemassvētku ieskaņu koncerts Turaidā [0] 

10.12.2018

Turaidas muzejrezervātā 11. decembrī plkst. 15.00 ikviens aicināts uz Siguldas Mākslu skolas “Baltais Flīģelis” audzēkņu un skolotāju Ziemassvētku ieskaņu koncertu Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā, lai, jauno mākslinieku mūzikas, dziesmu un dzejas priekšnesumos ieklausoties, sajustu Ziemassvētku noskaņu.

Artūra Duboka (“A-Europa”) koncerts “Tuvumā, tālumā…” 9. decembrī Rīgas Kongresu namā. [0] 

07.12.2018

Dziedātājs un dziesmu autors Arturs Duboks ar jaunu pavadošo instrumentālo grupu: Ainis Zavackis (sitamie instrumenti), Indriķis Veitners (saksofons), Viktors Dobkevičs (ģitāra) un Juris Ruskulis (taustiņinstrumenti) piedāvā koncertprogrammu “Tuvumā, tālumā...”. Svētdien, 9. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kongresu namā koncertā skanēs grupas “A-Europa” visu laiku populārākās dziesmas jaunos aranžējumos, kā arī vēl nedzirdētas Artūra Duboka dziesmas.

Latvijas baznīcās un koncertzālēs izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti  [0] 

07.12.2018

Sākot ar 21.decembri, Latvijas koncertzālēs un baznīcās izskanēs Ulda Marhileviča Ziemassvētku koncerti, kuru atskaņošanā piedalīsies pats komponists, dziedātāja Antra Stafecka, Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, diriģenta Romāna Vanaga vadītais Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas zēnu koris un pavadošā grupa.

Rundāles pils burvība ziemā [0] 

06.12.2018

Rundāles pils muzejā tapis noskaņu video, kas aicina izbaudīt pils burvību gada tumšajos mēnešos. Rundāles pils, kas celta 18. gadsimta pirmajā pusē pēc slavenā arhitekta Frančesko Rastrelli projekta, bijusi Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence. Zīmīgi, ka arī mūsdienās pils galvenokārt tiek apmeklēta vasarās.

Otrajā adventē notiks pārgājiens Ziemassvētku noskaņās Ozolnieku novadā [0] 

05.12.2018

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 9.decembrī, pulksten 10 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” noslēdzošajā pārgājienā un doties skaistā ziemas pastaigā pa Ozolnieku novadu, viesojoties lauku sētā “Caunītes”.

Svētku egles iedegšana un Rūķu namiņa atvēršana Daugavpilī [0] 

04.12.2018

Sestdien, 8. decembrī, Daugavpils Vienības laukumā notiks pilsētas egles iedegšana un Rūķu namiņa atvēršana.

Rundāles pils muzejs izveidojis īpašu Adventes kalendāru ar kolekcijas priekšmetiem [0] 

03.12.2018

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs aicina mākslas mīļotājus un visus interesentus Ziemassvētku gaidīšanas laikā ik dienu ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā. Šajā gadā uzmanība pievērsta apgaismes ķermeņu kolekcijai – muzeja mājaslapā iespējams detalizēti aplūkot dažādu stilu, materiālu un izmēru svečturus.

“Bilžu” veterānu koncerts kopā pulcēs māksliniekus un mūziķus [0] 

30.11.2018

Sestdien, 1. decembrī plkst. 19, Rīgas Kongresu namā notiks Mākslas un mūzikas festivāla “Bildes” veterānu koncerts, kas ik reizi ir patīkama atkal satikšanās gan klausītājiem, gan pašiem mūziķiem. Īpaši “Bilžu” veterānu koncertam kopā sanāk sen nedzirdētas grupas un mūziķi apvienojas unikālos projektos. Koncertu vadīs Ēriks Loks.

Adventa laika koncerts “Ar vēsti nāca eņģelis” Turaidas baznīcā [0] 

29.11.2018

Pirmajā Adventā, 2. decembrī plkst. 13.00, Turaidas baznīcā ikviens aicināts apmeklēt Siguldas novada kultūra centra “Sigulda Devons” jauktā kora “Spārni” koncertu “Ar vēsti nāca eņģelis”. Koncertā skanēs komponista Ērika Ešenvalda Ziemassvētku vakara kantāte korim un solistam un citu autoru skaņdarbi ziemas noskaņās. Lūgums klausītājiem baznīcā ierasties jau plkst. 12.30.

Atjaunotajās Jelgavas pils zālēs notiks tradicionālā Ziemassvētku balle [0] 

28.11.2018

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 20 pēc gada pārtraukuma, kas saistīts ar Jelgavas pils rekonstrukcijas darbiem, lielākajā baroka pilī Baltijā atkal norisināsies gaidītā Ziemassvētku balle.

Festivāls “BILDES” aicina uz koncertu bērniem [0] 

27.11.2018

Sestdien, 1. decembrī plkst. 12, Rīgas Kongresu namā notiks Mākslas un mūzikas festivāla “BILDES” koncerts bērniem, kas būs interesants visai ģimenei. Pirmais bērnu koncerts notika 1992. gadā, un šo gadu laikā jau ir izaugušas vairākas jauno mūziķu un dejotāju paaudzes.

Rundāles pils aicina uz grupas “Sestā Jūdze” Ziemassvētku koncertu [0] 

26.11.2018

Ar īpašu akustisko Ziemassvētku koncertu “Svētku pietura” 15. decembrī plkst. 17:00 Rundāles pils Baltajā zālē uzstāsies Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze”.

Starptautiskā arheoloģiskā izstāde Viļakā un tūrisma piedāvājums [0] 

23.11.2018

Vēlaties iegūt jaunus iespaidus un atklāt ko vairāk par senajiem latgaļiem un atstāto poļu mantojumu, kā arī izbaudīt interesantu tūrisma programmu?

Tas viss ir iespējams Viļakas novadā, kur tapusi starptautiska arheoloģijas izstāde

 „ Tik tālu, bet tomēr tik tuvu: Latvija un Polija. Vairāk kā 100 gadus kopīga vēsture.”

Daugavpils cietoksnī notika Latvijas simtgadei veltīti pasākumi [0] 

22.11.2018

Svinot Latvijas simtgadi, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs organizēja vairākus pasākumus Daugavpils cietoksnī.

Kāpostu svētki un „Duets Mediante” koncerts Durbes pilī [0] 

21.11.2018

24. novembrī plkst. 13.00 Durbes pilī (M. Parka ielā 7, Tukumā) pēc septiņiem gadiem pasākumā „Kāpostu svētki” atkal tiks iedarbināta kāpostu šķērējamā mašīna jeb ekselmašīna. Savukārt pēc tam pilī uzstāsies grupa „Duets Mediante” ar koncertu „Ar Tevi”.

Tematiskajā tūrisma vakarā ceļojumu blogere stāstīs par Svalbāru [0] 

20.11.2018

Ceturtdien, 29.novembrī, pulksten 18, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies Jelgavas reģionālā tūrisma centra organizētais tematiskais tūrisma vakars “Ledus zeme Svalbāra”, kurā varēs iepazīt Svalbāru – arhipelāgu Norvēģijas teritorijā, Arktikā.  

Ikgadējā Zemgales tūrisma konference norisināsies Jelgavā  [0] 

19.11.2018

Zemgales Tūrisma asociācija (ZTA) aicina piedalīties ikgadējā Zemgales tūrisma konferencē “Sadarbības spēks tūrisma attīstības veidošanā”, kas norisināsies trešdien, 5.decembrī, no pulksten 10 līdz 16 Jelgavas pilī.

Daugavpils tūrisma objektos pieaudzis apmeklētāju skaits [0] 

16.11.2018

Daugavpils tūrisma informācijas centra apkopotie statistikas dati liecina, ka Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits aktīvās tūrisma sezonas laikā,  no 1. maija līdz 30. septembrim,  salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 8%. Tādejādi tos  apmeklēja  284 336 interesenti.

Latvijas svētku nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

15.11.2018

Patriotisku noskaņu caurstrāvotā nedēļas nogale Tukuma novadā ieskanēsies ar dažādiem piemiņas pasākumiem, koncertiem un pavadīs ar izteiktu svētku sajūtu visas nedēļas nogales garumā. Latvijas valsts simtgades svinību kulminācija ar skaistu svētku salūtu no Brīvības laukuma Tukumā, par godu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai.

Aicina uz izglītojošu simtgades spēli Jelgavas tornī [0] 

14.11.2018

Svētdien, 18.novembrī, no pulksten 16 līdz 19, Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoša un izglītojošs pasākums “Latvijas simtgades spēle tornī”, kur izpildot deviņus interaktīvus uzdevumus, būs iespēja fotografēties Latvijas svētku noskaņas fotostūrī un saņemt momentfoto.

Latvijas simtgades rīta ieskandināšana Turaidā [0] 

13.11.2018

Latvijas valsts dzimšanas dienā 18. novembrī plkst. 8.00 ikviens aicināts sagaidīt saules lēktu Turaidā un novēlēt Latvijai saules mūžu, paceļot Latvijas valsts karogu, kopīgi dziedot Latvijas valsts himnu un tautasdziesmas, ieskandināt simtgadi.

Šmakovkas muzejs aicina uz video pirmizrādi [0] 

12.11.2018

14. novembrī, plkst. 16.00, Šmakovkas muzejā Daugavpilī (Rīgas ielā 22a) interesenti tiek aicināti uz Šmakovkas muzeja video pirmizrādi.

Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām  [0] 

09.11.2018

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs svētdien, 11. novembrī no 12.00 līdz 16.00 aicina uz bagātīgajām Mārtiņa dienas svinībām. Svētku viesi arī šogad tiek aicināti uz tradicionālo Mārtiņa dienas maskošanos un dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavošanos ziemai ar radošām darbnīcām, veiklības pārbaudi gailīšu makarēšanā un umurkumura pievarēšanā kā arī, protams, Mārtiņdienas gardumu baudīšanu.

 

Sagaidot ziemu - Mārtiņdiena Turaidā [0] 

08.11.2018

Lai arī šobrīd vēl ir rudenīgi silts laiks, aktīvie zemes darbi pamazām ir jānoslēdz, un ir laiks sagaidīt ziemu. Sestdien, 10. novembrī, plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu – lielu un mazu svinēt senos latviešu svētkus - Mārtiņdienu.

Patriotiskās garšas mēnesis Tukumā ir sācies! [0] 

07.11.2018

Novembris Latvijā pēdējos gados jau iesaukts par Patriotu mēnesi. Savukārt ēdinātāji, kas nolēmuši celt patriotisma devu sevī un savos līdzcilvēkos, gatavojot latviskos ēdienus svētkos novembra mēnesī, novembri nodēvējuši par Patriotiskās garšas mēnesi. Tādu mēnesi kalendārā nu jau otro gadu iezīmējuši arī Tukuma puses uzņēmēji, savās ēdienkartēs īpaši izceļot latviskos ēdienus vai veidojot speciālas latvisko ēdienu ēdienkartes savos uzņēmumos. Tā kā novembris mēdz būt tumšs un drūms laikapstākļu ziņā, aicinām atbalstīt vietējos ēdinātājus un doties pusdienās un vakariņās, vai pat brokastīs ārpus mājām nobaudīt, iespējams, jau mazliet piemirstus ēdienus vai atklāt sev jaunu latvisko garšu!

Latvijas simtgadi Jelgavā atzīmēs ar plašu programmu [0] 

06.11.2018

Valsts svētku laikā aicinām apmeklēt pasākumus Jelgavā: lāpu gājienu, latviešu filmu seansus, dažādus valsts svētkiem veltītus koncertus, 3D multimediālu šovu, ugunszīmju iedegšanu, uguņošanu u.c.

Patriotu nedēļas pasākumi Daugavpils cietoksnī [0] 

05.11.2018

Novembrī, kad pieminam Latvijas valsts aizstāvjus un gatavojamies Latvijas 100. dzimšanas dienai, Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs cietoksnī rīkos vairākus tematiskos pasākumus. 

Skaistuma un spraiga šova piepildīta nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

02.11.2018

Novembra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē mūs priecēs ar kino maziem un lieliem, Smukuma semināru dārzu un puķu mīļotājiem, kā arī ar spoku stāstu vakaru un cirka šovu spilgtu iespaidu meklētājiem.

Rūķi Tērvetē aicina uz pilsētas svētkiem Čiekurē [0] 

01.11.2018

Sestdien, 3. novembrī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē svinēsim rūķu pilsētas Čiekures svētkus. Ar dziesmām, rotaļām, radošām darbnīcām, ugunskura gaismām un dabas parka Tērvetē pasaku tēliem priecāsimies, līksmosim un iepazīsim Rūķu pilsētas ielas un namiņus! Pasākums meža vidē tiem dabas draugiem, kam visi laikapstākļi ir lieliski aktīvai atpūtai dabā.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtējo konferenci veltītu Latvijas simtgadei [0] 

31.10.2018

Turaidas muzejrezervāts 8.  novembrī plkst. 09.30 aicina interesentus uz gadskārtējo zinātniski praktisko konferenci veltītu Latvijas simtgadei. Konferencē piedalīsies muzejrezervāta pētnieki, sadarbības partneri no Latvijas Universitātes, gan arī eksperti, kas pētījuši Turaidas vēsturiskā centra kultūras mantojumu dažādos aspektos. Konferencē dalība ir bez maksas un vēlama pieteikšanās pa tālruni 26572142 vai e-pastu: turaida.muzejs@apollo.lv


 

Ar „Stipro sievu” koncertu atklās mūzikas un mākslas festivālu „Bildes” [0] 

30.10.2018

Svētdienā, 4. novembrī plkst. 16.00, koncertzālē “Koka Rīga” notiks brīvās gribas ansambļa “Stiprās sievas” 5 gadu jubilejas koncerts, atklājot jau 33. mūzikas un mākslas festivāla “BILDES” koncertu programmu.

Dziesmu rīts “Brīnās tautas manu dziesmu” Siguldā [0] 

29.10.2018

Sagaidot folklorista, rakstnieka un publicista, jaunlatviešu kustības aktīva dalībnieka, Krišjāņa Barona 183. dzimšanas dienu, Turaidas muzejrezervāts 31. oktobrī plkst. 9.00 aicina uz dziesmu rītu “Brīnās tautas manu dziesmu” laukumā pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā. Dziesmu rīti Dainu tēva dzimšanas dienā Siguldā kļuvuši par tradīciju, kurā satiekas visas paaudzes, skandējot vai dziedot savas mīļākas tautasdziesmas un atgādinot dainās ierakstītās vērtības.

Leģendu nakts Durbes pilī [0] 

26.10.2018

27. oktobrī no 18:00 līdz 22:00 Durbes pilī pasākums „Leģendu nakts”. Pasākumā apmeklētāji aicināti aizceļot uz 20. gadsimta sākumu un iejusties 1915 līdz 1918. gadā.

Leģendām apvīta nedēļas nogale Tukuma pusē [0] 

26.10.2018

Šajā nedēļas nogalē, drēgni rudenīgajam laikam pieņemoties spēkā, baudīsim piektdienas kino vakaru Tukuma pilsētas kultūras nama telpās skatoties dažādām vecuma grupām un interesēm atbilstošas filmas vai arī vērosim maģisko cirka šovu Pauzera pļavā. Sestdien apmeklēsim Tukuma apkārtnes muižas un pilis, kur norisināsies Leģendu nakts pasākumi ar dažādām interesantām aktivitātēm un izglītojošām nodarbēm. Savukārt iesākoties jaunajai nedēļai apmeklēsim Žaņa Katlapa balvas pasniegšanas ceremoniju, kas šogad norisināsies Tumes kultūras namā.

Daugavpilī piedāvā neparastu suvenīru – “Ņikuļina konfektes” [0] 

25.10.2018

Daugavpils kafejnīca “Pasaules brīnumi” ir kļuvusi par vienīgo vietu Eiropas Savienībā, kur ir iespēja iegādāties ļoti neparastu un inovatīvu suvenīru “Ņikuļina konfektes”. Vietā, kur darbojas šī Daugavpilī populārā kafejnīca, kādreiz atradās  saldumu fabrikas  “Krasnij Oktjabrj” («Красный Октябрь») firmas veikals, kura krusttēvs bija ievērojamais un iemīļotais cirka mākslinieks un novadnieks  Jurijs Ņikuļins. Šī projekta autori kopā ar Jurija Ņikuļina mazdēliem nolēma dot otru dzīvi šīm konfektēm, kuras jau tika  ražotas pirms vairāk kā 20 gadiem.

Artūrs Duboks ar populārākajām grupas “A-Europa” dziesmām [0] 

24.10.2018

Dziedātājs un dziesmu autors Artūrs Duboks ar jaunu pavadošo instrumentālo grupu sagatavojis koncertprogrammu “Tuvumā, tālumā...”, kurā skanēs “A-Europa” visu laiku populārākās dziesmas jaunos aranžējumos, kā arī vēl nedzirdētas A. Duboka kompozīcijas.

 

Rudens lielogu izstāde Dabas muzejā [0] 

23.10.2018

Ķirbju audzēšanas interesentus, entuziastus un rudens lielogu garšu cienītājus no 24. līdz 28. oktobrim aicinām uz gadskārtējo ķirbju parādi Latvijas Dabas muzejā, kurā A.Sildes Dārzkopības entuziastu kluba „Tomāts” biedri demonstrēs savu šā gada ražu – būs apskatāmas gan iecienītas un gadu laikā pārbaudītas vērtības, gan jaunas un pārsteidzošas šķirnes.

Aicina skolēnu grupas nacionāli patriotiskā ekskursijā pa Brīvības cīņu vietām [0] 

22.10.2018

Karostas glābšanas biedrība (KGB) oktobrī un novembrī aicina skolēnu grupas uz bezmaksas ekskursijām.

Tā stunda ir klāt – filma “Baltu ciltis” Bauskas pilī [0] 

19.10.2018

Rudenīgā 26. oktobra vakarā plkst. 18:00, vēsturiskā atmosfērā Bauskas pilī rādīs brāļu Ābeļu dokumentālo drāmu “Baltu ciltis”.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!