Otrdiena, 5. Marts, 2024
Aurora, Austra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Seminārs par portretu glezniecību Kurzemē 19. gadsimtā

22.11.2010

24. novembrī plkst. 13:00 Durbes pils (M.Parka 7, Tukumā) aicina vizuālās mākslas, mākslas vēstures un kultūras vēstures skolotājus, kā arī visus interesentus uz semināru par portretu glezniecību Kurzemē 19. gadsimtā.

Saistībā ar izstādi „Kurzemes muižniecība 19. gadsimta portretā” Durbes pilī notiks noslēguma pasākums - seminārs, kurā piedalīsies! Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mākslas vēsturniece Edvarda Šmite un Tukuma muzeja speciāliste, vēsturniece Inta Dišlere. E. Šmite savā prezentācijā "Portretu glezniecība Kurzemē 19. gadsimtā" īpašu uzmanību pievērsīs vienam no 19. gadsimta nozīmīgākajiem portretistiem Kurzemē Jūliusam Dēringam, izvērtējot viņa darbus un metodes, pēc kādām mākslinieks strādājis. Savukārt I. Dišlere stāstīs par portretos attēloto muižnieku saistību ar Kurzemi un Tukuma novadu.
Durbes pils izstādē apskatāmas no 1801. līdz 1899. gadam tapuši Kurzemes muižniecības pārstāvju portreti - gleznas, grafikas un tēlniecības darbi. Tajā pārstāvētas tādas pazīstamas aristokrātu dzimtas kā firsti Līveni, grāfi Pāleni, grāfi Mēdemi un citas, kuras savu vārdu vēsturē ierakstījušas ar varoņdarbiem kaujas laukos, spožu politisku karjeru vai izciliem sasniegumiem diplomātiskajā dienestā. Savukārt ar sasniegumiem saimnieciskajā darbībā, spējām kādā zinātnes nozarē vai talantu kādā no daiļajām mākslām zināmi Hāns, Firkss, Ostens-Sakens, Renne, Otto fon Mirbahs, Ulrihs fon Šlipenbahs u.c.
Izstādē „Kurzemes muižniecība 19. gadsimta portretā” eksponēti mākslas darbi no lielāko Latvijas muzeju (Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Ārzemju mākslas muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Rundāles pils muzeja) krājumiem, Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļas, kā arī Mežotnes pils kolekcijas.
Dalība seminārā bez maksas. Plašāka informācija pa tālr. 63122633 (Daiga Šmitenberga).

Izstāde „Kurzemes muižniecība 19. gadsimta portretā” apskatāma Durbes pilī (M.Parka 7, Tukumā) vēl līdz 28. novembrim. Darba laiks: O.-S. 10.00-17.00; Sv. 11.00-16.00. Biļešu cenas: pirmsskolas vecuma bērniem Ls 0.00; skolēniem un studentiem Ls 0.50; pensionāriem un invalīdiem Ls 1.00; pieaugušajiem Ls 1.50.
 

Komentārs par rakstu: Seminārs par portretu glezniecību Kurzemē 19. gadsimtā

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!