Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mistiskā un neatklātā Rīgas Maskavas forštate

12.11.2010

Tūrisma aģentūra „Jauni Rakursi” 20. novembrī aicina pievienoties braucienā pa Maskavas forštati. 3 stundu garā ekskursijā vēsture mīsies ar šodienu, reliģija ar misticismu un visam pāri - stāsti un leģendas, tiks apskatīts Grebenščikova vecticībnieku lūgšanu nams un Eižena Finka piemiņas māja.

Maskavas forštate, no kuras mazliet baidāmies, slēpj sevī daudzus noslēpumus. Te labā saglabātības pakāpē dominē 19.gs. koka ēkas un 20.gs. īres nami, koka grausti mijas ar atjaunotām ēkām un ielām, te izvietotas interesantas skulptūras un pieminekļi. Šī ir vieta, kur atrodas Rīgas vecākie kapi, viens no vecākajiem Rīgas dārziem, te vienā no dievnamiem zem altāra daļas darbojas svētavots. Tā noteikti ir viena no interesatākajām un krāsainākajām Rīgas priekšpilsētām.
Autobusa ekskursijas laikā plānots krustu šķērsu izbraukāt Maskačkas šaurās ieliņas un iepazīstot forštates koka apbūvi, daudzveidīgo dievnamu arhitektūru un vasarā zaļojošos dārzus un parkus, gids stāstīs par ievērojamām vietām, cilvēkiem, leģendām un vēsturiskiem notikumiem, kas norisinājušies Maskavas forštatē. Varēs vērot arī to, kā notiek attīstība un pilsētvides sakrātošana forštatē.
Par eksluzīvām nosaucamas divas vietas, kuras tiks apskatītas ekskursijas laikā: Grebenščikova vecticībnieku lūgšanu nams un Eižena Finka piemiņas māja. Lai gan ekskursija tiks vadīta latviski, Grebenščikova vecticībnieku lūgšanu namā būs bagātīga ekskursija krievu valodā – tur apskatīsim lūgšanu zāli ar greznajām ikonām un arī īpašo kristīšanas telpu. Ņemot vērā vecticībnieku tradīcijas, sievietēm lūgums paņemt līdzi galvassegu – lakatu un ģērbties svārkos.
Turpretī ekskursijas noslēgumā būs viesošanās leģendārā fotogrāfa un gaišreģa Eižena Finka piemiņas mājā un, dzerot tēju/kafiju, ieklausīsimies kāda Maskavas forštates iedzīvotāja stāstos par Finku un ikdienas dzīvi forštatē.
„Jauni Rakursi” rīko dažādas vienas dienas ekskursijas par Rīgu un Latviju, aicinot cilvēkus paskatīties uz tām pašām lietām no cita skatu punkta un mēģināt atrast pilnīgi jaunas vietas un emocijas. Maskavas forštate ir „Jaunu Rakursu” maršruts, kas izpelnījies vispretrunīgākos viedokļus, no tiem, kas par to izdzirdējuši, un ļoti labas atsauksmes no tiem, kas tajā piedalījušies.
Papildus informācija par šo un citiem „Jauni rakursi” piedāvājumiem atrodama mājas lapā www.jaunirakursi.lv

Komentārs par rakstu: Mistiskā un neatklātā Rīgas Maskavas forštate

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!