Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavpils novadam - jauns ģerbonis

11.11.2010

Kultūras ministrijas Ģerboņu reģistrā ir reģistrēts jaunais Daugavpils novada ģerbonis, ko ar savu prastu ir apstiprinājis Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Pēc administratīvi teritoriālās reformas, kuras rezultātā no kādreizējā Daugavpils rajona izveidojās divi novadi, viens no jaunizveidotā Daugavpils novada domes uzdevumiem bija izveidot novada jauno ģerboni. Tamdēļ šogad tika izsludināts Daugavpils novada ģerboņa un logo skiču konkurss.
 

Daugavpils novada ģerboņa un logo skiču izveides konkursa komisija, rūpīgi izvērtējot iesniegtās skices, sadarbojoties ar Heraldikas komisiju, kopā ar māksliniekiem strādāja pie ģerboņa krāsu salikumiem, proporcijām, dažādiem simboliem un niansēm, kas ir būtiskas heraldikā. Tādejādi rezultātā ir izdevies skaists un dinamisks ģerbonis. Tā autori ir mākslinieki Silva Linarte un Andris Pudāns.
Daugavpils novada ģerboņa heraldiskais apraksts ir sekojošs - sarkanā laukā trīs plīvojoši sudraba karogi ar trīsdaļīgi šķeltiem galiem, likti pāļa virzienā, uz karogiem centrā savīts sarkans krusts ar melnu punktu rindām zaros.
Daugavpils novada Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne pastāstīja, ka trīs plīvojoši sudraba karogi sarkanā laukā izceļ Daugavpils novada īpašo un nozīmīgo vietu uz Latvijas robežas, tā centienus gūt panākumus un būt redzamam. Savukārt karogu formas rastas viduslaiku vēsturē un veido līdzību ar Dinaburgas pils bruņinieku karogiem. Pār Daugavpils novadu plīvojošie trīs karogi simbolizē mūsu pagātni, tagadni un nākotni.
Jaunais ģerbonis kļūs par neatņemamu Daugavpils novada vietas tēla elementu un veicinās arī tā atpazīstamību.
Daugavpils novads ir administratīvi teritoriālās reformas gaitā izveidota pašvaldība Latgalē, kas izveidots 2009. gadā, apvienojoties 19 bijušā Daugavpils rajona pagastiem.
 

Komentārs par rakstu: Daugavpils novadam - jauns ģerbonis

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!