Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lāčplēša dienā Cēsu Pils pagalmā filma „BERMONTIĀDE”

09.11.2010

Cēsu viduslaiku pils pagalmā, par godu drosmīgajiem brīvības cīnītājiem tiks demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma „Bermontiāde”.

Par vienu no nozīmīgākajiem, drosmīgākajiem un skaudrākajiem posmiem mūsu vēsturē, atgādina Lāčplēša diena, kad brīvības cena bija augstāka par atdoto dzīvību. Tā laika sajūtas un emocijas aizmirst nedrīkst. Skatoties šo dokumentālo stāstu zem klajas debess - improvizētā brīvdabas kino zālē, būs iespēja sildīties pie ugunskura, dzert siltu tēju un kopā esot, izbaudīt to svētku sajūtu, kuru mājās pie TV ekrāniem sēžot sajust nevar.

Lāčplēša dienā, 11.novembrī plkst.19:30 Cēsu viduslaiku pils pagalmā režisora Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma „Bermontiāde”.

Filma, kas pirmizrādi piedzīvoja 2009. Gada 11.novembrī, ir precīzs un tīrs dokumentālais kino, kas aizraujošā veidā stāsta par latviešu brīvības cīņām 1919.gada oktobrī un novembrī, kad, kā atzīst filmas veidotāji „Rīgā pie Daugavas krastiem izšķīrās modernās, pēc Pirmā pasaules kara radītās, Eiropas liktenis”.

Filmas veidošanā izmantots plašs kino arhīva un fotogrāfiju klāsts. Īpaši jaunākajai paaudzei izstrādāti datorgrafikas specefekti, kas palīdzēs iejusties 90 gadu senā pagātnē. Filmas inscenētās epizodes, kas filmētas reālajās kauju vietās, vēsturiskos faktus lieliski papildina ar spilgtiem aktierdarbiem (Andris Keišs, Ivans Švedovs, Harmuts Lange).

"Latvija dzimst no viņas kareivjiem. Kas gan Latvija šinī brīdī? Tā ir tikai zvērests un solījums. Latviju izglābs tie, kas viņai solījušies," savulaik rakstīja Kārlis Skalbe Mazajās piezīmēs.

Tā ir filma par mūsu varoņiem. Tā ir filma, kas ir jāredz katram, lai mēs zinātu, ar ko varam lepoties!

Par valsts svētkiem Cēsu novadā papildinformācija www.cesis.lv

Komentārs par rakstu: Lāčplēša dienā Cēsu Pils pagalmā filma „BERMONTIĀDE”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!