Svētdiena, 21. Jūlijs, 2024
Meldra, Meldris, Melisa
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sigulda iesniedz 30 projektus „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” programmai

04.11.2010

Noslēdzies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcijas izsludinātais projektu pieteikumu konkurss projekta ”Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā” programmai. Sigulda kā oficiālais partneris programmas veidošanai iesniedza 30 projektus. Sadarbībai ar Siguldas novada domes Kultūras pārvaldi projektu sagatavošanā atsaucās gan valsts, gan pašvaldības iestādes, gan novada organizācijas, biedrības un iedzīvotāji.


Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte ir gandarīta par Turaidas muzejrezervāta un koncertzāles „Baltais flīģelis” aktīvo līdzdalību. Turaidas muzejrezervāts projekta pieteikumos galveno akcentu liek uz piedāvājumu Turaidas pils 800 gadu jubilejas sakarā, kura tiks svinēta 2014.gadā. Savukārt koncertzāle „Baltais flīģelis” attīsta savu darbību, ievedot klausītāju mūzikas pasaulē gan klasiskā, gan vēsturiskā, gan svētku un arī alternatīvā noskaņā.

Siguldas pilsētas kultūras nams sadarbībā ar mākslinieku Raiti Tikumu pētīs vienkoču laivu darināšanas pieredzi, Siguldas pagasta kultūras nams turpinās sadarbību ar Mākslas akadēmiju metālmākslinieku simpozija organizēšanā. Mākslu skola ”Baltais flīģelis” lielāku akcentu liek uz talantu un meistarības izkopšanu mūzikā.

„Programmai piedāvājām arī tradicionālās norises gan sportā, gan kultūrā: skrējiens Turaidas pils tornī, Vienības velobrauciens, Opermūzikas svētki, Blūza svētki, Latvijas Ziemas olimpiāde, Dailes teātra vasaras festivāls, mākslinieka Elmāra Gaigalnieka smilšu spēles, Vasaras saulgrieži. Šī projekta sakarā svarīgi bija uzdrošināties piedāvāt ko jaunu, nebijušu, pat pārsteidzošu. Nozīmīgi, ka projektu veidošanā radītas vairākas jaunas darba grupas, apvienojot cilvēkus, kas iepriekš nav sadarbojušies. Siguldas novada pašvaldība, Gaujas nacionālā parka administrācija un projekta „Dabas koncertzāle” radošā grupa veido projektu, kur māksla tiks saistīta ar zinātni un sabiedrības izglītošanu. Sadarbībā ar „Aerodium” vertikālo vēja tuneli, darbu sāks pirmā un vienīgā pasaulē Lidošanas skola bērniem un jauniešiem, lai sagatavotu profesionāļus šovu programmām lidošanā. Savukārt Krimuldas muižas teritorijā „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” programmas ietvaros taps jauns, tūristiem saistošs piedāvājums, bet biedrība ”Cerību spārni” organizēs starptautisku teātra festivālu bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Skolotāja - muzikoloģe Daina Samta publiskos ilgos gados krāto un pētīto faktu par Ludviga van Bēthovena saistību ar Siguldu”, iesniegto projektu virzienus atklāj Siguldas novada domes Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte.

Siguldas piedāvājums projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” programmā ietver arī vairākus jaunus projektus, lai sasniegtu vienu no svarīgākajiem mērķiem – panāktu jaunas sadarbības formas starp kultūru un citām nozarēm.

Komentārs par rakstu: Sigulda iesniedz 30 projektus „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” programmai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!