Ceturtdiena, 29. Februāris, 2024
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

airBaltic piedāvā jaunā termināļa koncepcijas sabiedrības izvērtēšanai

27.10.2010

Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic piedāvā sabiedrības vērtējumam 10 jaunā termināļa arhitektoniskās koncepcijas. Starptautiskajā konkursā par airBaltic jaunā termināļa dizainu kopumā tika saņemtas 125 arhitektoniskās koncepcijas.


Foto: airBaltic

Bertolts Fliks, airBaltic prezidents un izpilddirektors: „Šā konkursa rezultātā mēs vēlamies iegūt funkcionālu, efektīvu un ērtu termināli, kas vienlaikus ir arī Latvijas vizītkarte. ”

Arhitektoniskās koncepcijas ir apskatāmas un par tām var nobalsot airBaltic blogā Wingtips vietnē blog.airBaltic.com. Balsošana ir atvērta līdz 2010.gada 5.novembrim. Skices tiek attēlotas bez informācijas par autoru, ievērojot tādu pašu anonimitātes principu, kāds tiek piemērots visām arhitektoniskajām koncepcijām, kuras tika nodotas starptautiskai ekspertu žūrijai.

Šī starptautiskā konkursa mērķis ir piesaistīt pasaules līmeņa arhitektus, kuri var piedāvāt inovatīvu arhitektonisku un funkcionālu koncepciju jaunajam terminālim. Šī sākotnēji izstrādātā koncepcija jeb ideja tiktu izmantota kā pamats tālākajā termināļa kompleksa projekta izstrādē. Arhitektiem koncepcija bija jāveido, paredzot termināļa sākotnējo pasažieru apkalpošanas kapacitāti 7-8 miljoni pasažieru gadā, kā arī iespēju to palielināt līdz 14 miljoniem pasažieru gadā. Interesi piedalīties konkursā bija izrādīja arhitekti no 70 valstīm visā pasaulē.

Iesniegtās arhitektoniskā dizaina koncepcijas nodotas izvērtējumam žūrijai, kuras sastāvā ir starptautiski atzīti profesionāļi, vietējās amatpersonas un airBaltic vadība.

Žūrijas sastāvā ietilpst nopelniem bagāts britu arhitekts Markuss Lī (Marcus Lee), kurš pazīstams kā arhitekts Londonas Hītrovas 5.terminālim, kā arī Stirling balvas arhitektūrā saņēmējs par Madrides Barahas lidostas dizainu; īru izcelsmes inženiere, strādājusi arī pie Hītrovas lidostas 5.termināļa, Dervila Mičela (Dervilla Mitchell); zviedru arhitekts, bijušais Zviedrijas arhitektu savienības priekšsēdētājs Oke Bejne (Åke Bejne); arhitektu biroja KUBS dibinātāja un līdzīpašniece Dace Putniņa; Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe un airBaltic prezidents un izpilddirektors Bertolts Fliks.

airBaltic uzdevumā konkursu organizē viena no pasaules lielākajiem būvniecības inženieru birojiem – Ove Arup and Partners – Londonas pārstāvniecība.

Komentārs par rakstu: airBaltic piedāvā jaunā termināļa koncepcijas sabiedrības izvērtēšanai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!