Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jaunais students pa Vidzemes ceļiem

23.10.2010

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv piedāvā piedalīties jaunā konkursā „ Krišjānis Barons un Vidzeme.”
No latviešu tautas dainām zinām, ka, bērnam piedzimstot, vistumšākajā kaktiņā spīd spoža gaisma, jo tur sēd pati Laima un mazajam bērniņam raksta mūžu. Pirms 175 gadiem 31. oktobrī nekāds rudens pelēkums nevarēja aizēnot Laimas gaismu un neviens nepareizs dzīpars neizbojāja nolemto rakstu, jo Krišjānis Barons nodzīvoja dižu mūžu un atstāja dižu darbu. No viņa savāktajām un sakārtotajām dainām mēs katrs sev un katram dzīves gadījumam varam izvēlēties vispiemērotāko. Nekad neaptrūks.
 

Jaunais Tērbatas students Krišjānis Barons 1858. gadā kājām mēroja ceļu no savas
Alma Mater uz mājām Dundagā, izstaigājot gandrīz visu Vidzemi – viņam svešāko novadu. „Atmiņās” šis vasaras ceļojums izvēršas jautrā stāstā par to, kā nabaga students, kam kabata vienmēr tukša, iet no pilsētiņas uz pilsētiņu, no mājas uz māju, no kalna uz kalnu. Reizēm viņš sevi nosauc par skrīvera palīgu, reizēm viņu notur par kādu amata vīru, bet visbiežāk viņš uzdodas par ceļojošu zelli. Daudz tika redzēts, daudz ļaužu satikts, daudz vietu iepazīts.
Par šo Krišjāņa Barona ceļojumu no Tērbatas cauri Vidzemei, kājām veicot vairāk nekā 1000 kilometrus, www. atputasbazes.lv konkurss (uzmanību! tikai līdz 29. oktobra plkst. 10.00).
Konkursa jautājumi meklējami portāla sadaļā Konkursi. Uzvarētājam balva no populārās grupas „Sestā jūdze” – ielūgums 2 personām uz grupas koncertu kinoteātrī „Rīga” 30. oktobrī plkst. 17.00.

Komentārs par rakstu: Jaunais students pa Vidzemes ceļiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!