Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?

12.10.2010

Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?

18. oktobrī plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā ciklā „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?”.
2010. gadā Stambula ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tāpēc caur kultūras prizmu pasākumā būs iespēja vairāk uzzināt par Turcijas šodienu.
 

Turcijas vārds mūsu apziņā biežāk saistās ar saulainajiem kūrortiem vai mūsu sportistu pēdējā laika vēsturiskajām uzvarām. Bet ir taču vēl krāšņā metropole Eiropas un Āzijas robežšķirtnē – Stambula, vēstures slāņiem pārbagātā Troja, Efesa, Pergamona, Hierapole, Side, Aspendosa, modernās Turcijas galvaspilsēta Ankara, patiesi neparastām ainavām sajūsminošais Kapadoķijas novads... Eiropai piederēt gribošie turki patiesībā var šo vēlmi pamatot ar norādīšanu uz vēstures annālēm, jo Eiropas kultūras šūpulis nudien pa lielai daļai atradās Mazāzijas rietumkrastā, tiesa, to vis neapdzīvoja tolaik vēl Centrālajā Āzijā mītoši tjurki. Antīkās kultūras pieminekļu Turcijā, iespējams, ir vairāk nekā Grieķijā, un to apzināšana un pētīšana vēl arvien ir procesā. Īpašs stāsts veltāms leģendārajai Trojai, ko nemirstīgu padarījis viedais Homērs, kuram gan droši vien nenāca prātā, ka apdauzīti viņa krūšutēli reiz rotās noplukušu turku kebabu ēstuvi…
18. oktobra pasākumā „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa drupās?” turku literatūrā palīdzēs iejusties Jaunā Rīgas teātra aktrise Baiba Broka. Skanēs Orhana Veli Kanika un Muratana Mungana dzejoļi, kā arī fragmenti no Nobela prēmijas laureāta Orhana Pamuka romāna „Sniegs” un Serdara Ozkana grāmatas „Rozes balss”, kas rāda pasaules uztveres dažādību un rada pārliecību, ka Turcija ir robežšķirtne starp rietumu un austrumu pasauli un tās kultūrām.
Pasākumā piedalīsies arī tulkotāja Zane Brūvere, Latvijas Universitātes profesors Harijs Tumans un atdzejotājs Uldis Bērziņš. Turku mūziku skaņās ilustrēs viduslaiku mūzikas grupa „Artemisia Absinthium”.
Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Jāatgādina, ka jau kopš janvāra Eiropas Savienības māja ir kļuvusi par Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Mākslas tikšanās „Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara, rudens un ziema” vienojošais elements ir dialogs starp tautām un kultūrām divdesmit septiņās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Tālr.: +371 67085414
E-pasts: ivars.busmanis@ec.europa.eu
 

Komentārs par rakstu: Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!