Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Portugāles flīžu māksla Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

29.09.2010

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) - Jaunās pils velvju zālē no 1. oktobra līdz 7. novembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Portugāles flīžu māksla”.

Portugāles Nacionālā Flīžu muzeja direktors Paulu Enrikešs (Paulo Henriques) par Portugāles flīžu mākslu saka: „Flīze jeb «azuležu» («azulejo») ir viena no spēcīgākajām un savdabīgākajām Portugāles kultūras izpausmēm, kā arī vienreizējs un oriģināls portugāļu mākslas ģēniju ieguldījums visas Pasaules kultūrā. Vārds «azulejo» portugāļu valodā apzīmē kvadrāta formas keramikas plāksnīti, kuras viena puse ir dekorēta un glazēta”.
Portugālē flīzes nav tikai funkcionāls vai dekoratīvs materiāls, tās var saukt par atsevišķu transcendentu mākslu, kas kā poētisks elements izrotā arhitektūru un veselas pilsētas.
Kamoinša Institūts Portugālē ir izvēlējies flīžu mākslu popularizēt ārpus Portugāles robežām kā vienu no Portugāļu kultūras izpausmēm. Šī muzeja darbība apliecina to, ka flīžu mākslai Portugālē tiešām tiek piešķirta liela nozīme ne tikai tādēļ, ka visā pasaulē, Portugāles bijušās Impērijas teritorijās – no Brazīlijas līdz Āfrikai un Indijai – vēl joprojām ir atrodams šīs mākslas mantojums, bet arī tādēļ, ka tā ir kultūras vērtība, kas ataino portugāļu intelektuālās un praktiskās iemaņas un mākslas izjūtu no pagātnes līdz pat mūsdienām.
Ikviens aicināts uz izstādes atklāšana 2010. gada 1. oktobrī plkst.16:00 Cēsu Vēstures un mākslas muzeja Jaunās pils velvju zālē.
Izstāde tiek rīkota pašvaldības aģentūrai „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbojoties ar Portugāles vēstniecību Latvijā.
 

Komentārs par rakstu: Portugāles flīžu māksla Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!