Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Cēsu Izstāžu namā jauns lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām”

29.09.2010

Sākot no š.g. oktobra līdz decembrim, Cēsīs, Izstāžu namā (Pils laukums 3) notiks lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām”, kurā tiks runāts par mūsu tradicionālo vērtību nozīmi un pielietojumu mūsdienu Latvijas apstākļos.


Cēsīs lekcijas lasīs Valdis Muktupāvels (mākslas doktors, Latvijas Universitātes asociētais profesors etnomuzikoloģijā, komponists un mūziķis), Sandis Laime ( mag. phil., LU doktorants, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks), Janīna Kursīte (literatūrzinātniece, habilitētā filoloģijas doktore, Latvijas Universitātes profesore, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķe), Guntis Pakalns (Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošais pētnieks).
Dzīvojam sarežģītā laikā, materiālās vērtības bieži vien esam spiesti zaudēt, toties garīgās nav tik viegli zaudējamas – tieši otrādi, krīze ir iespēju, pārmaiņu un izaugsmes laiks. No vienas puses, pienācis laiks nevis vienkārši iepazīt, apgūt tradicionālo, bet, gan izzinot, rast tam pielietojumu mūsdienu apstākļos, no otras – tieši šobrīd cilvēki ir izslāpuši pēc garīgā, tradicionālā. Balstoties uz latviešu tradicionālo kultūru un tās vērtībām, jābūvē jauna pasaule sevī un Latvijā, jāceļ latvieša pašapziņa.

Plānotā lekciju programma oktobrī.
3. oktobrī plkst. 14.00 Cēsu Izstāžu namā lekcija „CITA RAGANA: MIRUŠO GARI LATVIEŠU MITOLOĢIJĀ”. Lekcijā "Cita ragana: mirušo gari latviešu mitoloģijā" uzmanība tiks vērsta uz maz pētītu latviešu mitoloģijas lappusi – raganām. Senāko raganu priekšstatu relikti Ziemeļvidzemes un Ziemeļlatgales iedzīvotāju priekšstatos, kādi tie saglabājušies līdz 20. gs. sākumam. Lektors Sandis Laime.

24. oktobrī plkst.14.00 lekcija Cēsu Izstāžu namā „PAR VĀRDA SPĒKU”. Lektore Janīna Kursīte.
Šis lekciju cikls ir turpinājums projektam „Tradicionālais un mūsdienas”, kas veiksmīgi tika īstenots Cēsu Izstāžu namā pagājušajā sezonā. Informācijai par atsevišķām lekciju tēmām sekot līdzi mājas lapā www.cesis.lv

Projektu realizē Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe”. Atbalsta Cēsu novada pašvaldība, un pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”.
 

Komentārs par rakstu: Cēsu Izstāžu namā jauns lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!