Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lietuvā ceļ jaunu slēpošanas halli

23.09.2010

Lietuvā šoziem tiek plānots atvērt jaunu slēpošanas sporta halli, kura izskatās varētu būt garākā pasaulē. Investējot 98 miljonus litu (aptuveni 28,5 miljoniem eiro) no kuriem divas piektdaļas nāk no Eiropas savienības strukturālo fondu finansējuma, SNORAS Snow Arena ir paredzēts atvērties jau šajā ziemā. Galvenā slēpošanas halles nogāze būs 460 m gara un 50 metrus plata un tur būs arī 70 m plata un 150 m gara iesācēju trase.


Foto: snowarena.lt.

Halles sniega ražošana notiks ar vācu uzņēmuma Innovag (www.innovag.de) 15 "PowderStar S6" iekārtu palīdzību.

Hallē būs arī reljefa parks. 640 m garā ārtelpu trase sāks darboties tiklīdz temperatūra nokritīsies zem 5 C grādiem, kad varēs sākt darboties sniega ražošanas iekārtas. Halle tiek celta astoņu akru kopējā platībā, kuru iekļauj daudz lielāka neapgūta meža zona.

Centra jauda jebkurā brīdī būs 1000 cilvēku, kas būs viena no ļoti nedaudzajām pasaulē, kas piedāvās gan iekštelpu slēpošanu visa gada garumā, gan āra sezonas slēpošanu blakus vietās. Projekta komanda cer, ka tā katru gadu piesaistīs 400 000 apmeklētāju no plašā Baltijas reģiona. Jau šobrīd turpat blakus ir vasaras atpūtas centrs.

SNORAS Snow Arena būs arī ledus slidotava, snovborda, 25 metru augsta kāpšanas siena un bērnu izklaides un rotaļu platība. Ēdināšanas servisu ietvers Eskimo ledus bārs kokteiļiem un galvenais restorāns ar 47 m augstu stikla logu sienu.

Snow Arena tiek būvēta meža zonā, 500 metrus no Druskininki ciema iespaidīgajā Mizar kalna mežā.

Lietuva ir diezgan plakana valsts ar dažiem viegli laideniem pauguriem. Vienīgajā, pašreiz spēkā esošajā kalnu slēpošanas nogāzē pie Anykščiai, Kalita hill, ir sniega ražošanas iekārtas un divi pacēlāji ar trasi, kas ir līdz 250 m gara un ar 40 m vertikālo kritumu. Tas nozīmē, ka jaunā slēpošanas halle viena pati būs lielāka nekā visas Kalita kalna trases kopā.

Sīkākai informācijai par jauno slēpošanas halli apmeklējiet www.snowarena.lt.

www.infoski.lv

Komentārs par rakstu: Lietuvā ceļ jaunu slēpošanas halli

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!