Otrdiena, 28. Maijs, 2024
Vilhelms, Vilis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dailes teātris ar īpašu programmu pirmoreiz piedalīsies mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts 2010”.

30.08.2010

Naktī no 4. uz 5. septembri Dailes teātris ar īpašu programmu pirmoreiz piedalīsies mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts 2010”.

Gaidot Dailes teātra 90. jubileju, ekskursijā „Satura rādītājs” ļausim ielūkoties teātra apmeklētāju acīm parasti slēptās telpās un sajust teātra mākslas radīšanas garšu. „Baltās nakts” programmā iekļauta arī jaunā izrāde „Brīvības 36” un Dailes teātra bufetes republikas „Epikūra dārzs” noslēguma pasākums.
 


Foto: G.Janaitis

Dailes teātra ēkā vairāk nekā trīsdesmit gadus ir krājušies notikumi, pārdzīvojumi un realizētas gan tehniskas, gan mākslinieciskas revolucionāras idejas. Tās ietekmējuši politiskie spēki, laikmeta prasības un mākslinieku radošās veiksmes. Māksla ir neskaitāmu, sīku detaļu savienojums – mehānisms, ar kura palīdzību likt cilvēkam noticēt brīnumam. Un tikai šajā naktī pirmoreiz teātra vēsturē būs iespēja ieraudzīt šo mehānismu pilnībā un iejusties saturā. Ar dalību „Baltajā naktī” modināsim teātri jaunajai – 90 gadu jubilejas sezonai.

Klejojumus pa teātra ēku varēs sākt plkst. 17.00, kad būs iespēja redzēt telšu pilsētiņas drāmu „Brīvības 36”, kas tiek spēlēta Dailes teātra pagraba telpās.

Laikā no plkst. 19.00 līdz 02.00 notiks ekskursijas pa Dailes teātra ēku – no pagrabiem līdz bēniņiem, iepazīstinot interesentus ar teātra būtību un saturu un liekot apjaust ēkas milzīgos apmērus, tehniskās iespējas, skatītāju acīm parasti slēptās detaļas, uzzināt skaitļus, faktus un notikumus, ko pieredzējušas teātra sienas. Par radošiem pārsteigumiem ekskursijas laikā rūpēsies Dailes teātra aktieri.

Ekskursiju dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc interesentus lūdzam sūtīt pieteikumus uz e-pastu jubileja@dailesteatris.lv ar norādi ”Baltā nakts”. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vēlamais ekskursijas laiks, e-pasta adrese un kontakttālrunis. Bez iepriekšējas pieteikšanās dalība ekskursijā būs iespējama tikai tad, ja grupā būs brīvas vietas. Ekskursiju sākuma laiki: 19.00, 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 00.00, 01.00. Īpaši lielas intereses gadījumā tiks organizētas papildus grupas. Ekskursijas pieejamas bez maksas.

Savukārt no plkst. 21.00 apmeklētājus gaidīs Dailes teātra bufetes republika „Epikūra dārzs”, kur notiks šīs vasaras noslēguma pasākums, kurā būs iespēja satikt lielāko daļu no iepriekšējo „Epikūra dārza” vakaru dalībniekiem.

Komentārs par rakstu: Dailes teātris ar īpašu programmu pirmoreiz piedalīsies mūsdienu kultūras forumā „Baltā nakts 2010”.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!