Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Franču galda kultūra/ Les arts de la table à la française 10.maijā [0] 

25.04.2019

Francijas virtuve ir viena no smalkākajām  un izplatītākajām virtuvēm pasaulē. Jau gadsimtiem ilgi tā tiek uzskatīta par stila noteicēju kulinārijā. Franču galda kultūra ietver ne tikai mākslu izvēlēties un pasniegt vīnu un ēdienu, bet arī uzņemt viesus. Dekoratīvās mākslas, kas, gadsimtiem ritot, ir attīstījušās un kļuvušas par Francijas izcilības nozarēm, kurās vēl joprojām mūsdienās noris aktīva darbība (zelta un sudrablietu, porcelāna un kristāla izstrādājumu ražošana), tāpat ir galda kultūras sastāvdaļa.

Apskati Kurzemes atslēgas rūpnīcas ražotni  [0] 

24.04.2019

26. aprīlī plkst. 13:00 aicinām Jūs piedalīties ekskursijā un aplūkot  "A/S Kurzemes atslēga - 1" ražošanas ēku gida pavadībā.

Kājām pāri visai Eiropai [0] 

23.04.2019

Ceturtdien, 25.aprīlī, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies šīs sezonas noslēdzošais tematiskais tūrisma vakars –  “Kājām pāri visai Eiropai”, kur caur foto stāstu varēs dzīvot līdzi tūkstošiem kilometru garam ceļojumam ar kājām pa dažādām pasaules valstīm. 

Brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Lieldienu svinībām  [0] 

19.04.2019

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Lieldienu svinībām 21. un 22.aprīlī no 10.00 līdz 16.00. Pavasara gaidītākos svētkus divu dienu garumā atzīmēsim ar jau iemīļotām un visu gaidītām Lieldienu izdarībām – olu krāsošanu un ripināšanu, kārtīgu šūpošanos, radošām darbnīcām, spēlēm un dančiem kopā ar folkloras kopām, amatnieku un mājražotāju tirdziņu un, protams, tradicionālā Lieldienu cienasta baudīšanu.  

Tērvetes tauriņu mājas 2019.gada sezonas atklāšana [0] 

18.04.2019

Jau šajās Lieldienās, sākot no 19.aprīļa, aizsāksies ceturtā Tērvetes tauriņu mājas sezona! Arī šogad ir sagaidāms īpaši liels tauriņu skaits katru dienu un jaunums – dzīvu rāpuļu un abinieku ekspozīcija.  Savukārt Lieldienās sastapsim piemīlīgus trusīšus un raibus cālēnus!

Lieldienu svinēšana Tukuma pusē [0] 

17.04.2019

Tā kā Lieldienās beidzot varēsim baudīt pavasara saules siltumu, laiks izvēlēties sev piemērotāko no dažādajiem mūspuses Lieldienu pasākumiem un izpriecāties pēc sirds patikas. Lieldienu svinēšana tiek plaši atzīmēta gan latviskās tradīcijās, gan kristīgās, gan ar teātra izrādēm, tirdziņiem un arī ar jestrām un sportiskām aktivitātēm. Apskatāmas arī dažādās Lieldienu zaķu figūras Kandavā.

Dabas muzejā atklās fotogrāfiju izstādi „Mans putns 2019” [0] 

16.04.2019

Šomēnes, atzīmējot ikgadējās Putnu dienas, daudzviet Latvijā vides organizācijas aicina uz putnu vērošanu, putnu būrīšu darbnīcām, lekcijām, ekskursijām un citiem izglītojošiem pasākumiem. Dabas muzejā atklās fotoizstādi „Mans putns 2019” un notiks fotokonkursa laureātu apbalvošana. 

Lieldienu svētki Turaidas muzejrezervātā [0] 

15.04.2019

Otrajās Lieldienās, 22. aprīlī. plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina izšūpoties muižas jaunajās skaistajās šūpolēs un izdzīvot Lieldienu senās tradīcijas  kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”.

Turaidas muzerezervātā tiks atklāta nozīmīga ekspozīcija [0] 

12.04.2019

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā plkst. 15.00, Turaidas muzejrezervātā atjaunotajā klaušinieku mājā tiks atklāta ekspozīcija “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis.”

Karostas festivāls Brīvības cīņu simtgadē  [0] 

11.04.2019

Karostas glābšanas biedrība vasaras sākumā Karostā rīko līdz šim nebijušu pasākumu - KAROSTAS FESTIVĀLU Brīvības cīņu simtgadē.

Krāsainās Lieldienas dabas parkā Tērvetē [0] 

10.04.2019

Lieldienās, 21. un 22. aprīlī, Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē norisināsies pirmais iemīļotais sezonas pasākums “Krāsainās Lieldienas”. Līksmosim, gavilēsim, priecāsimies un radoši darbosimies kopā ar atraktīvajiem pasaku tēliem un baudīsim Lieldienu tradīcijas!

Bauskas pils aicina. Robins Huds [0] 

09.04.2019

Bauskas pils ceremoniju zālē 2019. gada 12. aprīlī plkst. 18:00 rādīs piedzīvojumu filmu “Robins Huds”. Nostāsts par meistarīgo angļu lokšāvēju un paukotāju, Robinu Hudu, līdz mūsdienu literatūrai, filmām, seriāliem un mūzikliem atceļojis no viduslaikiem. Balādes par Robinu Hudu pirmo reizi minētas 14. gadsimta angļu dzejnieka Viljama Lenglanda poēmā „Pērs Zemkopis”.

Dabas muzejā jaunās izstāžu sezonas pirmā izstāde – krāšņās orhidejas  [0] 

08.04.2019

Dabas muzejs aicina uz pirmo ziedu izstādi šajā sezonā – „Orhidejas un citi eksotiskie augi 2019’’. Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociāciju (LOEADA), tās laikā, no 10. līdz 14. aprīlim, piedāvāsim apskatīt vairākus simtus  dažādas orhideju šķirnes un to hibrīdus, sniegsim konsultācijas šo neparasto augu izvēlē un kopšanā.

Atsākušies regulāri laivu braucieni pa Jelgavas puses upēm [0] 

05.04.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina izmantot iespēju nedēļas nogalēs doties regulāros laivu braucienos ar ekskursijām pa mierīgajām, bet pārsteigumiem pilnajām upēm Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā – Lielupi, Driksu, Svēti, Iecavu un Misu.

Satiec savu meistaru un ieraugi savu putnu Tukuma pusē! [0] 

04.04.2019

Šajā nedēļas nogalē, kad pavasaris modies un visapkārt sāk ziedēt pavasara ziedi, visā Latvijā jau tradicionāli norisināsies projekta “Satiec savu meistaru” pasākumi. To būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē. Šajā laikā arī pavasara Putnu dienas. Laiks izrauties no mājām, lai baudītu pavasari!

Latvijā radīto e-mikroautobusu apskati izstādē “Auto 2019”! [0] 

03.04.2019

No 12. līdz 14. aprīlim izstādē “Auto 2019” e-mobilitātes ekspozīcijā interesenti varēs apskatīt Latvijā radītu elektrisko pilsētas mikroautobusu “OPP”, kura pārbūvi ir veikusi Andra Dambja inženieru komanda.

Putnu dienās aicina vērot putnus Svētes palienē [0] 

02.04.2019

Aprīlī Latvijā ik gadu notiek Putnu dienas, kas šogad norisināsies no 6. līdz 7.aprīlim ar vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumiem visā Latvijā. Jelgavā un Jelgavas novadā iespēja sestdien, 6.aprīlī,  piedalīties velobraucienā un putnu vērošanā Svētes palienē ar pieredzējušu putnu pazinēju. Pasākumos aicināti piedalīties gan putnu pazinēji, gan arī tie, kam šie būs pirmie soļi putnu vērošanā.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz pavasara konferenci - Informācijas dienu [0] 

01.04.2019

Šī gada nozīmīgākais notikums Turaidas muzejrezervātā būs ekspozīcijas “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” atvēršana 4. maijā – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā. Gatavojoties šim notikumam un vasaras sezonai, 6. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts aicina ikvienu interesentu, īpaši tūrisma nozares pārstāvjus, uz pavasara konferenci – Informācijas dienu, kurā iepazīstinās ar topošās ekspozīcijas saturu un atsevišķiem ekspozīcijas elementiem, atvērs jaunāko krājuma katalogu “Turaidas pils 10.-19.gs. keramikas trauki” un stāstīs par muzejrezervāta 2019. gada aktualitātēm.

 

Dabas muzejā notiks ģimenes diena „Kukaiņi modušies!” [0] 

29.03.2019

Ģimenes ar bērniem sestdien, 30. martā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 aicinām apmeklēt pasākumu, kurā šoreiz stāstīsim par skudrām, pirmajiem pavasara tauriņiem un kukaiņiem, kas dzīvo cilvēku mājokļos. 

Pilskalnu un dižkoku izzināšanas ekskursija-ekspedīcija [0] 

28.03.2019

Sestdien, 13. aprīlī plkst 10.00 aicinām Jūs doties jau 3. kopīgā ekspedīcijā - ekskursijā ar Latvijas Petroglifu centra vadītāju Andri Grīnbergu un uzzināt, cik lieli un kādi ir mūsu dižkoki, atpazīt senas kulta vietas un nozīmīgus akmeņus, un apmeklēt senos pilskalnus Aizputes novadā. Šoreiz tiks apskatīti un izzināti Kalvenes un Lažas pagasti.

Akcija „Satiec savu meistaru!” Turaidas smēdē [0] 

26.03.2019

Jau tradicionāli pavasarī Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Turaidas kalēju Andri Ščeglovu piedalās akcijā “Satiec savu meistaru!” un aicina interesentus īpašā dienā tikties Turaidas smēdē, lai izzinātu senā amata – kalēja darba pamatus, izaicinājumus un pieredzi.

Lieldienu programma bērniem un skolēniem Turaidā [0] 

25.03.2019

Turaidas muzejrezervāts pavasara svētku laikā, no 18. martam līdz 18. aprīlim piedāvā izglītojošo programmu “Tā gaidu Lieldienu!” jaunāko klašu skolēniem un pirmsskolas izglītības iestāžu vecāko grupu audzēkņiem.

Tematiskajā tūrisma vakarā stāsts par ekstrēmu piedzīvojumu Aļaskā [0] 

22.03.2019

Ceturtdien, 28.martā, pulksten 18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Maģiskā Aļaska”, kurā vakara viesis stāstīs par sapni sasniegt ekstrēmo ceļotāju iekārojamāko galamērķi Aļaskā – “Magic Bus 142”. Šis būs stāsts par ticību sev un pārdrošu sapņu realizēšanu.

Pokaiņu mežs aicina uz Pavasara saulstāvju svētkiem [0] 

21.03.2019

Apaļa zemīte, apaļa saulīte, apaļu oliņu ripina;

Izplaukst pumpuri, satek avoti, putneļi balstiņas skandina.

Pokaiņi atmostas, zemīte uzzied, saulstaru vizuļi draiskojas;

Akmeņi sačukstas, pakalni šalkojas, daba un dvēsele satiekas.

Brīvdabas muzejs ielūdz uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu  [0] 

20.03.2019

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu svētdien, 24. martā no 12.00 līdz 16.00. Lielā dienā jeb pavasara saulgrieži ir laiks, kad daba un cilvēki svin gaismas uzvaru pār tumsu un diena kļūst garāka jeb lielāka par nakti. Brīvdabas muzejs arī šajos gadskārtu svētkos aicina atgriezties pie visu iemīļotajām tradīcijām – šūpoļu kāršanas un šūpošanās, olu krāsošanas un ripināšanas, kā arī spēlēm, rotaļām un dziesmām – kopā ar folkloras kopu "Skandinieki".  

 

Latgales pārstāvji uzrunā vāciešus tūrisma izstādē Berlīnē [0] 

18.03.2019

Viena no lielākajām tūrisma izstādēm pasaulē “ITB Berlin” šogad notika jau 53.reizi, un tajā Latvijas nacionālajā stendā tika pārstāvēts arī Latgales reģions.

Sestdien Tornī atvērtā ekskursija ikvienam interesentam [0] 

15.03.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs reizi mēnesī piedāvā iespēju individuāliem interesentiem apmeklēt grupas ekskursiju Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī ar gidu, iegādājoties tikai ieejas biļeti torņa apskatei. Stundu garā atvērtā ekskursija norisināsies šo sestdien, 16.martā, plkst.11. 

Nedēļas nogalē aicina doties divos izzinošos pārgājienos Jelgavā un apkārtnē  [0] 

14.03.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs nedēļas nogalē aicina doties divos pārgājienos gides Inas Jurģes vadībā – sestdien, 16.martā, doties garākā pastaigā pa Jelgavu un iepazīt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) fakultātes, bet svētdien, 17.martā, piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā Jelgavas novadā.

Jaunmoku pilī mūzikas un mākslas festivāla „BILDES 2016” izstāde „BILŽU puķu dārzs” [0] 

13.03.2019

Mūzikas un mākslas festivāla „BILDES” izstāde „BILŽU puķu dārzs”, kuru veido mūziķu, mākslinieku un radošu personību gleznotie, zīmētie un citās tehnikās atspoguļotie ziedi , būs apskatāma Jaunmoku pilī no 9.marta līdz 5.aprīlim.

 

Ārzemju mediju ineterse par Karostas cietumu joprojām nemainīgi augsta [0] 

12.03.2019

Aizvadītajā nedēļā Karostas cietumu apmeklēja Niks Beilijs (Nick Bailey) no ASV ziņu kompānijas NBC News. Žurnālistu interesēja galvenokārt nakšņošanas iespēja Karostas cietumā, viņš apskatīja arī Karostas cietuma muzeju, intervēja darbiniekus un izrādes “Aiz restēm” dalībniekus.

Mezgls pie mezgla līdz unikālam noskaņu dekoram [0] 

08.03.2019

Sestdien, 16.martā, pulksten 12 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies cikla “Radītprieks” nodarbība – “Mezglošana”, kuras laikā varēs izgatavot gaismas dekoru makrame (pinumu) tehnikā.

Sieviešu dienas pasākumi Tukuma pusē [0] 

07.03.2019

Gada sievišķīgākajā dienā, kad gaisā virmo vieglums un ziedu smarža, arī Tukuma pusē dāmām sarūpēti dažnedažādi pasākumi - gan koncerti un izrādes, gan dzejas lasījumi un degustācijas.

Tiek izsludināts Jāņa Zābera I Starptautiskais vokālistu konkurss [0] 

05.03.2019

Trešdien, 6. martā, plkst. 11.00, mediju pārstāvji un interesanti, tiek aicināti uz Vokālās akadēmijas preses konferenci, lai atskatītos uz padarīto trīs gadu laikā. Konferencē iepazīstināsim ar jauna, nebijuša vokālistu konkursa nolikumu, repertuāru, starptautisko žūriju un tās saistību ar izcilā latviešu dziedātāja Jāņa Zābera personību.

Izsludināts konkurss fotogrāfiem un putnu mīļotājiem [0] 

04.03.2019

Darbus Latvijas Dabas muzeja organizētajā fotokonkursā „Mans putns 2019” aicinām iesniegt no 4. līdz 31. martam. Kā ierasts, fotogrāfijas komisija vērtēs četrās vecuma grupās – bērni, jaunieši, pieaugušie un seniori. Labākie darbi no 2019. gada 17. aprīļa būs skatāmi izstādē Dabas muzejā.

Aicina ekskursijā iepazīt slavenos mīlas stāstus Jelgavas novada muižās [0] 

01.03.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 9.martā, piedalīties ekskursijā ar autobusu “Ar mīlestības pinekļiem” pa Jelgavas novada muižām un viesoties Kroņvircavas, Lielplatones, Vilces, Abgunstes muižās un Elejas Tējas namiņā.

90-to gadu rekonstrukcija “JAM SESSION 2019” [0] 

28.02.2019

30. martā plkst. 19:00 uz VEF Kultūras pils skatuves notiks Latvijas blūza un roka virtuozu lielkoncerts „JAM SESSION”, kura mērķis ir rekonstruēt 90-to gadu Rīgas klubu dzīvās mūzikas gaisotni.


 

Martā Rotko centrā akcijas cenas [0] 

27.02.2019

Svētdien 3. martā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā mainīgās izstādes apmeklētājiem skatāmas par īpašām akcijas cenām.

Teatralizēta ekskursija “Galantā laikmeta dāmu noslēpumi” [0] 

26.02.2019

8. martā Rundāles pils muzejs aicina dāmas kopā ar pavadoņiem, mammas ar meitām un draudzeņu kompānijas apmeklēt teatralizētu ekskursiju Rundāles pils muzejā, kuras laikā tiks atklāti dāmu noslēpumi galantajā laikmetā. Ekskursijas iecerētas latviešu un krievu valodā.

Tukuma pilsētas vēstures muzejs aicina piedalīties izstādes veidošanā par kino  [0] 

25.02.2019

Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” vasaras vidū, kad notiks Tukuma pilsētas svētki „Precību spēles Tukumā”, jau tradicionāli iecerējis atvērt jaunu izstādi ar nosaukumu „Kino Tukumā”. Tā būs izstāde par kinofilmām, kas uzņemtas Tukumā un kino skatīšanās tradīcijām Tukuma pilsētā.

Tematiskajā tūrisma vakarā par arheoloģiskajiem izrakumiem Jelgavā [0] 

22.02.2019

Ceturtdien, 28.februārī, plkst.18 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Jelgavas noslēpumi mūsdienu arheoloģiskajos izrakumos”, kur varēs uzzināt interesantus faktus par Jelgavas arheoloģisko izpēti un nozīmīgākajiem atradumiem pilsētas vēstures kontekstā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!