Ceturtdiena, 5. Augusts, 2021
Osvalds, Arvils
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pasākumi jūlija izskaņā Tukuma pusē [0] 

22.07.2021

Tuvojoties jūlija izskaņai, Tukuma puse aicina apmeklēt dažādu mākslinieku koncertus. Zantē koncertēs Mārtiņa Kantera “Nevainīgais Trio”, Kandavas Ozolāju estrādē – “Marhils un draugi”, savukārt Jaunpils pilī jubilejas brančā būs iespēja dzirdēt Ērika Upenieka ģitārspēli, savukārt uz pils ezera pontona - Daiņa Teņa un Valta Pūces koncertprogrammu “Radīts Latvijā”. Uz Šlokenbekas muižu vērts doties Katrīnas Gupalo un Andreja Osokina cienītājiem, jo tur izskanēs mākslinieku koncertprogramma “No Ņujorkas līdz Parīzei”. Neiztrūkstoši piedāvājumā arī romantiskie saullēkta un saulrieta laivu braucieni Ķemeru tīreļa purva ezeros.

“Nākamā pietura Zemgale!” Jelgavas piedāvājums 24.-25. jūlijs [0] 

22.07.2021

Zemgales plānošanas reģions sadarbībā ar Jelgavas reģionālo tūrisma centru, Zemgales reģiona tūrisma informācijas centriem un tūrisma uzņēmējiem izstrādājis vasaras aktivitāšu ciklu “Nākamā pietura Zemgale”. Akcijas dalībnieki - Zemgales amatnieki, mājražotāji, saimniecības, ražotnes, pilis, muižas un citi tūrisma pakalpojuma sniedzēji piedāvā īpašu izklaides programmu gan individuāliem ceļotājiem, gan ģimenēm ar bērniem katru nedēļas nogali no jūlija līdz pat septembrim.

Pārgājienu ciklā iepazīsti Jelgavas vēsturi [0] 

19.07.2021

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs jūlija sestdienās aicināts piedalīties pārgājienos gides Guntas Tranas pavadībā, kuru laikā būs iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas vēsturi, uzzināt par zudušajām ēkām un atklāt nezināmus faktus par pilsētas vēsturi. Pārgājieni saturiski piemēroti dažādām interesentu grupām. Kopā paredzēti divi pārgājieni ar nosaukumu “Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai” un divi pārgājieni ar tēmu “Pastaiga pa Lielo ielu un Vecpilsētas ielas kvartālu”.

Rožu svētki un citi pasākumi Tukuma pusē [0] 

16.07.2021

Šajā nedēļas nogalē, kad ir jūlija vidus, jau tradicionāli Tukumā tiek svinēti Rožu svētki. Mazliet citādāki nekā citus gadus, Rožu svētki no piektdienas līdz svētdienai tiks svinēti arī šogad. Pasākumi notiks gan pilsētā, gan arī kolekciju dārzā “Rozītes”, kur tiks svinēti Mazie Rožu svētki un atzīmēta 10.gadadiena.

Senās mūzikas festivāls VIVAT CURLANDIA! [0] 

14.07.2021

Fabella Ensemble koncerts “Elgera dziesmas”

17.gadsimta latviešu garīgā mūzika

2021.gada 18. jūlijs plkst. 16:00

 

Mākslinieki:

Agnese Pauniņa - soprāns

Rūdolfs Bērtiņš - tenors

Ilze Reine - ērģeles

Ieva Nīmane - blokflauta

Guntars Prānis - bass, ratalira

Orientēšanās diena Sabilē 17. jūlijā [0] 

14.07.2021

Sabilē 17. jūlijā būs orientēšanās diena ar startu/finišu Sabiles Pilsētas laukumā pie Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centra, Strautu ielā 4.

"Dons Kihots" Ungurmuižas parkā [0] 

05.07.2021

11.jūlijā plkst. 17.00 Migela De Servantesa romāna "Dons Kihots" iedvesmota mūzika skaistajā Ungurmuižas parkā!

Koncertā piedalīsies:

Lelde Tīrele ( klavieres), Krišjānis Norvelis ( bass), Ivo Martinsons (aktieris).

Koncertā skanēs fragmenti no Servantesa romāna Dons Kihots, M. Ravēla, I. Albenisa, Ž.Ibēra, F.Obradora un E.Mākena mūzika.

Nākotnes “Laika mašīna” ceļotājus aizvedīs pagātnē. [0] 

01.07.2021

Strādājoša telefonbūdiņa, kosmonautu ķivere, minikrāsniņa vienai tējas krūzei, simtgadīgs frizieru salona aprīkojums – tās ir tikai dažas no vintidža lietām, kas piedzīvojumu un iedvesmas vietas “Nākotnes parks” apmeklētājus pārsteidz senlietu krātuvē un meistarotavā “Laika mašīna” Glūdas pagastā, Zemgalē. Turklāt tās var ne tikai aplūkot, bet arī aptaustīt un pat izmēģināt! Jau šobrīd piedāvājam spert 10 soļus pagātnē un iepazīt dažus eksponātus!

Jūlija sākuma pasākumi Tukuma pusē [0] 

01.07.2021

Jūlija pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē solās būt pasākumiem bagāta. Jau ceturtdienas vakarā uz brīvdabas kora mūzikas koncertu aicina Tukuma pilsētas Kultūras nams un vietējā kopiena Radi Tukku Magi. Nedēļas nogalē Dārza svētkus svinēs Jaunmoku pils, tiks atzīmētas arī “Vēsturisko parku un dārzu dienas” Jaunmoku pils un Durbes pils parkā. Kalnmuižas pilī koncertēs Mārcis Auziņš, Āžu kalns pulcēs sportistus uz Vilkaču maratonu, bet Tukuma pilsētas Kultūras namā pēc ilgāka laika atkal varēs vērot jaunatnes teātra “Brīvā versija” izrādi.

Karostas festivāls turpinās  [0] 

27.06.2021

Otrdien, 29. jūnijā, pl. 17 svinīgi tiks atklāts lielformāta sienas gleznojums “Karosta 360” uz piecstāvu mājas sienas Turaidas ielā 8a. Tā idejas autors un izpildītājs ir Karostas mākslinieks Aleksejs Elementton, kurš pazīstams ar saviem efektīgajiem mākslas darbiem gan pilsētvidē, gan darinātiem pēc individuāliem pasūtījumiem. Elementton piedalījās arī 2020. gada Karostas festivālā ar darbu “Нептун следит за базаром” (Neptūns vēro tirgu / domā, ko runā) Ziemeļu fortos, kā arī Kuldīgas ielu mākslas festivālā gleznoja hercoga Jēkaba portretu uz daudzstāvu mājas sienas. Sienas gleznojuma Turaidas ielā 8a tapšanu atbalstīja celtniecības firma SIA “Mūrnieks” un Liepājas pilsētas dome.

Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornis atvērts apmeklētājiem [0] 

09.06.2021

Sākot ar 8.jūniju apmeklētājiem durvis vēris Jelgavas reģionālais tūrisma centrs un Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs beidzot vaļā [0] 

03.06.2021

No 5. jūnija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk individuālu apmeklētāju uzņemšanu.

 

Velo brauciens „Mītavas ziedonī”  [0] 

24.05.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) atzīmējot Jelgavas pilsētas svētkus, aicina piedalīties velo braucienā “Mītavas ziedonī”. Velo brauciens norisināsies 30.maijā plkst. 11.

Fotoorientēšanās “Industriālā Jelgava [0] 

16.05.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) Jelgavas pilsētas svētku mēnesī aicina piedalīties Orientēšanās spēlēs. Otrajai spēles kārtai Fotoorientēšanās “Industriālā Jelgava” starts tiks dots 17.maijā.

Karostas festivāls 2021 - Sapnis par nākotni  [0] 

13.05.2021

Šogad Karostas festivāla pasākumi prisināsies visas vasaras garumā, notikumus pielāgojot valstī noteiktajiem ierobežojumiem.

Karostas festivāla ieskaņas pasākums notiks no 6.-13.jūnijam.

Visas festivāla aktivitātes ir pielāgotas valstī noteiktajiem covid ierobežojumiem un drošības noteikumiem.

Brīvdabas muzejā atgriežas andele [0] 

03.05.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina visus, kas ilgojas pēc Latvijas amatnieku darinājumiem un vietējiem kārumiem, uz "Brīvās dabas tirgu". Pavasarīgās maija sestdienās (8. un 15. maijā) no 10.00 – 15.00 muzeja tirgus plačos varēs atkal satikt Latvijas amatniekus ar skaistiem un noderīgiem darinājumiem un pārtikas mājražotājus ar dažādiem Latvijā tapušiem gardumiem.

Orientēšanās spēles Jelgavā [0] 

22.04.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) ieskandinot Jelgavas pilsētas svētkus, aicina piedalīties Orientēšanās spēlēs. Pirmajai spēlei “Jelgavas personības un notikumi” starts tiks dots 26.aprīlī.

Pavasara pastaigas arī Jelgavas apkārtnē [0] 

09.04.2021

Jelgavas reģionālā tūrisma centra rīkotais pavasara pastaigu izaicinājums notiks arī Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā no 8. aprīļa līdz 22. aprīlim.  

Solveigas Vasiļjevas vides objekti Daugavpilī [0] 

05.04.2021

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā apskatāma Solveigas Vasiļjevas tērauda skulptūra “Ko tu man gribēji pateikt? Neko”, un pēc zināma laika tai sekos vēl citas.

Pastaigu izaicinājums Jelgavā [0] 

22.03.2021

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina iesākt pavasari aktīvi iesaistoties pastaigu maršruta izaicinājumā, kas sniedz iespēju ne tikai izkustēties svaigā gaisā, bet arī iepazīt pilsētas apskates objektus.

Dodies aktīvā erudīcijas pastaigā “Smiltenieši prāto”! [0] 

21.03.2021

Aicinām doties aktīvā erudīcijas pastaigā „Smiltenieši prāto”, kas vedīs gan caur Smiltenē zināmiem apskates objektiem, gan ļaus ikdienišķajā pilsētvidē ieraudzīt iepriekš nepamanītas detaļas un uzzināt ko jaunu.  

Brīvdabas muzejs rīko gadskārtējo konferenci [0] 

27.01.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Gadskārtējo konferenci, kas šogad notiks otrdien, 2. februārī no plkst. 10.00 līdz 14.00 platformā Zoom.

Brīvdabas muzejs aicina uz Meteņa masku taku [0] 

25.01.2021

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no ziemas mēneša 22. dienas līdz sveču mēneša 21. dienai aicina uz tradicionālo un košo Meteņa masku taku. Noslēdzot maskošanās sezonu, no 22. janvāra līdz 21. februārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt pavasara iezvanītāja – Meteņa – laika maskošanās tradīcijas, dažādas paražas un ticējumus, kā arī masku simbolisko nozīmi.

Skatlogu izstāde “janvāris ‘91” Tukumā [0] 

15.01.2021

No 14. janvāra līdz 27. janvārim Māksla galerija “Durvis”, Brīvības laukumā 21, Tukumā, savos skatlogos piedāvā apskatīt neparastas formas izstādi ar nosaukumu “janvāris `91”, kas veltīta 1991. gada Barikāžu laikam. Skatlogu izstāde ir skatāma no ielas jebkurā diennakts laikā, bet vislabāk tā izskatās tieši tumšajās stundās. Izstādē no Tukuma muzeja krājuma priekšmetiem ir uzburtas divu dažādu ģimeņu: padomju spēka struktūrās dienējošas personas un jaunu tautfrontiešu dzīvokļu ainas.

Turaidas muzejrezervātā brīvdabā skatāmi lielformāta puzuri [0] 

18.12.2020

Turaidas muzejrezervāts sagatavojis apmeklētājiem īpašu svētku dāvanu – lielformāta puzuru izstādi “Puzuris - pasaules modelis un visuma simbols”, kas izvietota brīvdabā muzejrezervāta teritorijā. Izstādē izvietoti dažādu formu puzuri, kam par pamata elementu izmantots oktaedrs – astoņskaldnis, kā arī sešstūris. Izstāde apskatāma no 17. decembra muzejrezervāta darba laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 un pēcpusdienās no plkst. 15.00 puzuri tiks arī izgaismoti.

“Latgales mākslas un amatniecības centrs maina nosaukumu ” [0] 

16.12.2020

Šogad Latgales mākslas un amatniecības centrs atzīmēja savu 17. dzimšanas dienu. Vēsturiski izveidojās, ka ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs” savu mājvietu atrada Latgales mākslas un amatniecīkbas centra telpās. Kad 2016.gadā tika izveidota Stikla pūšanas darbnīca, centra aktivitātes vēl vairāk saistījās ar stikla izstrādes tradīciju uzturēšanu, attīstīšanu un popularizēšanu. Tieši tāpēc tika nolemts, ka ir jāmaina nosaukums. Līvānos turpinās darboties Līvānu stikla un amatniecības centrs.

Saulgriežus gaidot Brīvdabas muzejā atklās tradicionālo ziemas masku taku [0] 

10.12.2020

Ziemas saulgriežu gaidās Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no vilku mēneša 11. dienas līdz ziemas mēneša 17. dienai aicina lielus un mazus uz tradicionālo Ziemas masku taku. No 11. decembra līdz 17. janvārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt Ziemassvētku laika maskošanās tradīcijas, masku simbolisko nozīmi un izbaudīt Ziemas saulgriežu īpašo noskaņu, pavadot laiku brīvā dabā.

Latvijas svētku svinēšana Tukuma pusē [0] 

16.11.2020

Novembrī, kad Latvija svin savu dzimšanas dienu un cilvēki tiek aicināti atzīmēt Patriotisko nedēļu, arī Tukuma pusē ir sarūpēti pasākumi, kas iedvesmo savas valsts nozīmīgākā laika apcerei, vienlaikus svinot svētkus droši. Patriotiskajā nedēļā būs iespējams apmeklēt muzejus un apskatīt īpašas, valsts nozīmi atspoguļojošas izstādes, rast iedvesmu, vērojot video projekciju “Atslēga uz Latvijas Brīvību” uz Tukuma novada domes ēkas fasādes, izstaigāt maršrutu, iepazīstot savu pilsētu un tās vēsturi, kā arī izbaudīt patriotisko garšu, paņemot kafejnīcu īpaši pagatavoto svētku ēdienu uz mājām vai vienas ģimenes ietvaros nobaudīt to īpašos apstākļos ārpus telpām.

Brīvdabas muzejā tradicionālā Masku taka [0] 

06.11.2020

No salnu mēneša 6. dienas līdz vilku mēneša 6. dienai Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Rudens masku taku un Tradicionālo masku izstādi "Starp divām saulēm". Pavadot laiku brīvā dabā, laikā no 6. novembra līdz 6. decembrim Brīvdabas muzejā varēs izzināt budēļu maskošanās tradīcijas, apskatīt tradicionālās rudens maskas, kā arī noskaidrot to simbolisko nozīmi.

31. oktobrī - Tautasdziesma Siguldā - Krišjānim Baronam 185 [0] 

29.10.2020

31. oktobrī plkst. 14.00  Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar kultūras centru “Siguldas devons” aicina godināt Dainu tēvu 185. dzimšanas dienā, tiekoties pie Krišjāņa Barona pieminekļa Siguldā brīvdabā, lai arī šogad dalītos ar savām mīļākajām tautasdziesmām, smeļot tajās dzīvesprieku un gudrību. Ikviens aicināts atnest svecīti vai ziediņu un šajā dienā spēku un ticību labajam rast dainās.

Izbaudi zelta rudeni Tukuma un Kandavas pusē! [0] 

23.10.2020

Šajā nedēļā, kad skolēniem rit rudens brīvlaiks, aicinām doties uz Kandavas pusi, lai apskatītu zelta rudeni Abavas ielejā, gan dodoties pārgājienā, gan arī izskrienot Stirnu buka trasi mazliet citādākā veidā. Piedāvājot dažādas aktivitātes, pie sevis ciemos ģimenes aicina arī Jaunmoku pils. Iesakām apmeklēt arī citas Tukuma puses dabas takas, lai baudītu zelta rudens noskaņas un pavadītu laiku brīvā dabā!

Bauskas pilī Senā dzīves veida skola “Ārstniecības augi”  [0] 

12.10.2020

Sestdien, 17.oktobrī, plkst.14.00 Bauskas pilī notiks Senā dzīves veida skola “Ārstniecības augi”. Pasākuma dalībnieki uzzinās kādus ārstniecības augus pils dārzā audzēja un kā tos izmantoja Kurzemes un Zemgales hercogiene Elizabete Magdalēna. Kas ir latvergs un, no kā to gatavoja? Kāds bija Ungārijas ūdens noslēpums? Kā apgūt īsu kursu slavenā renesanses laika ārsta Paracelza signatūru mācībā, nosakot augu ārstnieciskās īpašības?

Turaidas pils pusapaļajā tornī atvērta jauna ekspozīcija [0] 

06.10.2020

Turaidas mūra pils gadu gaitā ir kļuvusi ne tikai par muzejrezervāta, bet arī Latvijas tēla neatņemamu sastāvdaļu. No šī gada oktobra ekspozīciju klāstu Turaidas pilī papildinājusi jauna ekspozīcija “Mūra pils nocietinājumi: aizsardzība un uzbrukums”, kas ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģiskiem risinājumiem modernizē vēstures stāstu par Turaidas pils nocietinājumiem 13.-16. gadsimtā. 

Ceļotāju diena, Stirnu buks un citi pasākumi Tukuma pusē [0] 

02.10.2020

Oktobra pirmā nedēļas nogale Tukuma pusē sevi piesaka ar daudz un dažādiem pasākumiem: Ķemeru nacionālajā parkā notiks Ceļotāju diena, Milzkalnā norisināsies Stirnubuka sacensības, atpūtas kompleksā “Sveikuļi” būs iespēja piedalīties Tukuma kausā orientēšanās sportā, piekrastē notiks Putnu vērošanas dienas, Tukuma pakalnos – Zelta rudens pārgājiens, bet Lielajā Ķemeru tīrelī – laivu brauciens. Tukuma Audēju darbnīcā norisināsies sezonas atklāšanas pasākums, bet galerijā “Durvis” - tikšanās ar izstādes “Otrpus” autoriem.  Būs arī iespēja noskatīties kino.

Ar velobraucienu “Ieriteņo rudenī” noslēgta aktīvā tūrisma sezona Smiltenes novadā [0] 

30.09.2020

26. septembrī ar rudenīgu velobraucienu Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs atzīmēja aktīvā tūrisma sezonas noslēgumu Smiltenes novadā.

Saruna Turaidā “Teksts kā telpa. No Pērsieša līdz Aspazijai” [0] 

30.09.2020

Turaidas muzejrezervāts 3. oktobrī plkst. 15.00 aicina uz sarunu Klaušinieku mājā “Teksts kā telpa. No Pērsieša līdz Aspazijai”, kurā piedalīsies rakstniece Inga Ābele un literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis.

Jaungulbenes pils ekskursija - Rudenīgā pastaiga pa pils atmiņu takām. [0] 

28.09.2020

Piedāvāju 10.oktobrī un 11.oktobrī baudīt rudenīgo dienu Jaungulbenē.  

Jau drīzumā Jelgavas rudens restorānu nedēļa [0] 

28.09.2020

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sadarbībā ar Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada restorāniem aicina no 12. līdz 18. oktobrim piedalīties Jelgavas rudens restorānu nedēļā, nobaudot maltītes, kuras pamatā ir sezonālas, Latvijā audzētas izejvielas.

Koncerts-tikšanās ar Aivaru Hermani [0] 

22.09.2020

Sestdien, 26. septembrī plkst. 18.00 Ungurmuižā notiks koncerts – tikšanās ar ģitāristu, komponistu un producentu Aivaru Hermani, mūziķi ar vairāk nekā 45 gadus ilgu muzikālās darbības pieredzi un radošiem sasniegumiem.

Rudens saulgriežu nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē [0] 

17.09.2020

Šajā nedēļas nogalē, kad svinami rudens saulgrieži, aicinām mūspusē ļauties kino baudīšanai, novērtējot 48 stundu laikā Tukuma kino komūnā Cinevillā tapušās īsfilmas vai noskatoties Viestura Kairiša filmu “Pilsēta pie upes”, piedalīties groziņu meistarklasē un izbaudīt branču mežā. Pastariņa muzejā, kā ierasts, būs  iespēja nosvinēt rudens saulgriežus latviskās tradīcijās, bet Pūrē apmeklēt vakartirgu. Tiem, kam patīk zirgi, ir iespēja doties uz treniņsacensībām “Lejniekos”, savukārt svētdien visi īpaši tiek gaidīti uz pasaules kultūras telpas TUKKU MAGI pagalma atvēršanas pasākumu Tukumā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!