Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Viesnīcu kategorijas un ēdināšanas un veidi

ceturtdiena, 22. novembris (2012)   

Viesnīcu standarti pasaules mērogā ir dažādi, nekur nav noteikta klasifikācijas sistēmas, līdz ar to izmitināšanas pakalpojumi var visai krasi atšķirties. Naktsmītnes kategorija (un automātiski ari cena) atkarīga no numuru lieluma, aprīkojuma, apkalpošanas līmeņa, kā arī no piedāvāto pakalpojumu klāsta.

 

Viesnīcu novērtējums ar zvaigznēm, norāda kvalitāti, apkalpošanas līmeni, ēdināšanas standartu, kas pieejams šādas kategorijas viesnīcās. Kā minēts, katras valsts kritēriji ir mainīgi atkarībā no šajā valstī uzstādītajām prasībām.

 

1* Viesnīca, viesu nams vai pansija, kas piemērots nakšņošanai. Visas šajā standartā paredzētās ierīces un iekārtas atrodas lietošanas kārtībā. Viesnīca būs maza ar  ierobežotu ēdināšanas un pakalpojumu izvēli. Cenā jābūt ietvertām brokastīm, taču pusdienas un vakariņas var nebūt pieejamas. Piedāvātais servisa līmenis var būt ierobežots. Svešvalodu nezināšana vai noteiktu stundu darba laiks ir pieņemami ierobežojumi. Šīs kategorijas naktsmītne paredzēta klientiem, kam svarīga vieta, kur pārnakšņot par zemu cenu.

2* Iespējams plašāks piedāvājumu klāsts, ieskaitot ēdināšanu un dzērienus, tiek piedāvāts ierobežots komforta līmenis – piemēram, televizors un vienkārša vannas istaba. Arī apkalpojošā personāla kvalifikācija sagaidāma mazliet augstākā līmenī.

3* Viesnīcas, viesu nami vai pansijas parasti cenšas ievērot augstāk norādītos standartus, bet ar labāku kvalitāti un lielāku pakalpojumu klāstu. Telpas būs plašākas. Piedāvā klientiem tādus papildus pakalpojumus kā restorāna ēdināšana, vannas istaba ar dušu vai vannu, 24 stundu administrācijas darbu. Iespējams, būs pieejama arī apkalpošana numuros. Cenu līmenis – optimāls piedāvājums par saprātīgu cenu.

4* Šis līmenis nozīmē būtisku atšķirību kvalitātes līmenī, kas attiecas uz interjeru, aprīkojumu. Augstākas klases līmenis: plašākas telpas, mūsdienīgs iekārtojums, laba skaņas izolācija, augsta standarta klientu apkalpošana. Atšķirībā no trīs zvaigznēm noteikta galvenokārt telpu apdares materiālu izvēlē un apkalpošanas kvalitātē.  Iespējams ir pieejami tādi pakalpojumi kā bagāžas piegāde numurā, 24 stundu apkalpošana numurā, veļas mazgātava un frizētava.

5* Grezna un plaša dzīves vide - luksuss, ekskluzivitāte, elegance, unikāls dizains un īpaša atmosfēra. Viesnīcas viesu vēlmēm un prasībām tiek pievērsta nevainojama uzmanība. Atšķirība no četrām zvaigznēm: ekskluzīvs interjers un dizains, modernākās elektroniskās iekārtas, perfekts, uz detaļām orientēts klientu serviss. Izsmalcināta ēdināšana ar plašām izvēles iespējām.

 

Vispārēja informācija par izmitināšanu

Viesnīcās var būt divvietīgi, vienvietīgi numuri vai apartamenti. Apartaments ir viesnīcas numurs, kurā atrodas atsevišķa guļamistabas un viesistabas zona, var būt aprīkots ar mini virtuvi, dažkārt apartamentus viedo vairākas caurstaigājamas istabas, piemēram, viesistaba un guļamistaba. Studijas tipa numurs ir vienistabas numurs ar nelielu priekšnamu, tajā var būt ierīkota mini virtuve.

Vēl pastāv arī „Tūristu klase” – kūrortu viesnīcas ar minimālām ērtībām, kas dažkārt var atrasties attālāk no kūrorta centra. Atkarībā no viesnīcas tipa, labierīcības (tajā skaitā duša) var būt vai nu numuriņā, vai viesnīcas stāvā. Standarta divvietīgajā viesnīcas numurā, atkarībā no interjera, var būt gan viena divguļamā, gan divas atsevišķas gultas. Parasti viesnīcās nemēdz būt trīsvietīgi numuri. Par papildus samaksu var izīrēt gultiņu zīdainim. Viesnīcas administrācija izmitina tūristus brīvajos rezervētā tipa numuriņos pēc saviem ieskatiem. Numurus ar skatu uz kalniem, dienvidu pusi viesnīcas garantē tikai gadījumā, ja par to ir saņemta īpaša piemaksa, ko samaksājis tūrists. Rezervējot numuru jāņem vērā, ka jēdziens „ar logiem uz kalniem/dienvidu pusi” norāda tikai numura ģeogrāfisko novietojumu pret kalniem/debespusi, kas nav identisks jēdzienam „ar skatu uz kalniem/debespusi”. Numuros ar logiem uz kalnu pusi nereti nav tieša skata uz kalniem (numura logi pret kalniem pavērsti leņķī), skatu uz kalniem var aizsegt ēkas vai koki. Tāpat der atcerēties, ka vienvietīga numura cena vienam cilvēkam var būt augstāka nekā divvietīga numura cena vienam cilvēkam. Vienvietīgie numuri platības ziņā var būt mazāki nekā standarta divvietīgie numuri. Saskaņā ar viesnīcu vispārpieņemto praksi, tūristu, kurš samaksājis par vienvietīgo numuru, nereti izmitina divvietīgā numurā, taču tas nebūt nenozīmē, ka numurā izmitinās vēl kādu cilvēku. Personai, kura ceļo kopā ar bērnu, dažās viesnīcās ir iespēja pasūtīt papildus numuriņā ievietojamu gultu (arī gadījumos, kad divvietīgā numurā dzīvot trīs cilvēki un tiek piemērota atlaide).

 

Izklaides un citi pakalpojumi

Vispārpieņemts ir tas, ka par viesnīcu servisu un izklaidējošo pasākumu organizāciju atbild viesnīcas administrācija. Tūrisma sezonas sākumā un beigās tiek piedāvāta mazāka izklaides pasākumu un citu pakalpojumu pieejamība. Dzērienu klāstu mini bārā nosaka viesnīcas administrācija. Par dzērieniem, kas ir izdzerti no numurā esošā mini bāra, nāksies samaksāt izrakstoties no viesnīcas saskaņā ar viesnīcas administrācijas piestādīto rēķinu. Nereti viesnīcās ir aizliegts uzglabāt personīgos produktus mini bārā vai numurā. Lielākajā daļā viesnīcu ir jāmaksā par tādiem izklaides pakalpojumiem kā biljardu, saunu, džakūzī, vingrošanas centra apmeklējumu u.c. Restorāni un bāri ir atvērti saskaņā ar grafiku, ko nosaka viesnīcas administrācija. Brīvdabas kafejnīcas, restorāni un bāri pludmalēs un pie baseiniem viesnīcas teritorijās ir atvērti atkarībā no laika apstākļiem. Baseinu, ūdens atrakciju un ūdens izklaidu darba grafiku nosaka viesnīcas administrācija. Daudzās viesnīcās tiek piedāvāti ārsta pakalpojumi. Viesnīcās ārsts parasti pieņem dažas stundas dienā, vai, nepieciešamības gadījumā, ierodas pēc izsaukuma. Tāpat neaizmirstiet, ka saskaņā ar dažu valstu spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem viesnīca nav atbildīga par vērtslietām, kas atstātas viesnīcas numuros. Iesakām vienmēr iznomāt viesnīcas seifu un glabāt tajā pasi, naudu un citas vērtīgās lietas. Arī citas vērtslietas, ko Jūs atstājat numurā rekomendējam glabāt aizslēdzamās somās.

 

 Viesnīcu numuru veidi

SGL– „vienvietīgs numurs”. Numurs vienai personai ar vienvietīgu gultu. Atkarībā no viesnīcas, vienvietīgs numurs pēc platības var atšķirties no divvietīga numura. Parasti numurā nav iespēja ievietot papildus gultu.

DBL– „divvietīgs numurs”. Numurs divām personām. Gultas divvietīgā numurā atkarībā no viesnīcas var būt: 2 atsevišķas kopā savienotas gultas vai 1 divvietīga gulta. Atkarībā no viesnīcas, divvietīgā numurā ir iespējams iekārtot papildus guļamvietas bērniem. Vēl ir iespējami šādi gultas tipi: queen jeb queensize bed, kas ir lielāka un garāka gulta par parasto divguļamo gultu (izmērs 1.60 x 2.10) un king jeb kingsize bed, kas ir lielāka un garāka gulta par queensize gultu (1.80 x 2.20).

Double Room for Single Use jeb Double Room for Single Occupancy– divvietīgs numurs dzīvošanai vienai personai. Ja viesnīca šādu variantu piedāvā, tā cena parasti ir mazliet zemāka par DBL. Lielākoties tiek piedāvāts gadījumos, kad visi vienvietīgie numuri ir aizņemti.

TWIN– „divvietīgs numurs ar 2 atsevišķām gultām”. Numurs divām personām ar 2 atsevišķām vienvietīgām gultām. Pēc pieprasījuma iespējams pasūtīt papildus gultu bērnam līdz 11 gadu vecumam.

TRPL– „trīsvietīgs numurs”. Numurs trīs personām. Numurā ir divvietīgā gulta vai divas vienvietīgās gultas un papildus gulta. Atkarībā no viesnīcas, kā papildus gulta varētu būt vienvietīga gulta, dīvans-sofa vai izliekamais krēsls. Atkarībā no viesnīcas, numurs pēc platības var neatšķirties no divvietīga numura.

Family Room/Quad Room/Quatro/Double Double – „ģimenes numurs - četrvietīgs numurs četrām personām”. Četrvietīgs numurs ar četrām vienvietīgām gultām vai vienu dievvietīgu un divām vienvietīgām gultām. Parasti numurā nav iespēja ievietot papildus gultu. Var apmesties visa ģimene. Tas var sastāvēt no vairākām telpām, taču tā var būt arī viena istaba, kas sadalīta vairākās daļās.

Studio Room – „studija”. Numura veids, kur guļamistaba ir daļa no dzīvojamās istabas, bet guļamvietu veido dīvāns vai pa dienu novācama un pie sienas stiprināma guļvieta. Var arī būt papildus ēdiena gatavošanas iespējas.

Suite– „luksuss numurs”. Numurs, kas sastāv no vairākām istabām: guļamistabas, viesistabas u.c. ar aizveramām durvīm starp tām.

Junior - Suite – „puslukss numurs”. Istaba, kas sastāv no atpūtas zonas un guļamzonas, šīs zonas var būt atdalītas ar norobežojošu aizkaru vai savelkamo sienu. Var būt arī dažāda gultu kombinācija divvietīgā variantā.

En Suite – „apartamenti ar vannas istabu”. Numurs, kur guļamistaba ir tieši savienota ar vannas istabu.

Adjoining Room – „savienojamās istabas”. 2 blakus esošas istabas, kuru starpā ir aizslēdzamas durvis. Var tik pārdotas atsevišķi vai kopā.

Connecting Room – „savienojamās istabas”, kas tiek pārdotas kopā. Tā iemītnieki var brīvi pāriet no vienas istabas otrā, neizejot gaitenī. Sevišķi pieprasītas ir ģimenēm ar maziem bērniem, kad vecākiem ir iespējams kontrolēt bērnu iziešanu ārpus istabas.

Appartment– „apartamenti”. Dzīvokļa tipa numurs ar vairākām guļamistabām, viesistabu un virtuvi. Paredzēts ilgstošākai dzīvošanai.

Duplex Appartment – „divstāvu dzīvoklis”. Apartamenta tipa numurs, kas iekšienē savienots ar atsevišķām kāpnēm.

President Appartment – „prezidenta apartamenti”. Pēc skaita lielākās viesu telpas viesnīcā ar vairākām istabām: darba kabinetu, viesistabu, vairākām guļamistabām, apkalpojošā personāla istabām. Visas istabas ir īpaši mēbelētas un aprīkotas. Paredzēts VIP personām un to pavadoņiem.

Bungalow- numurs, kas atrodas atsevišķā, nelielā vasarnīcas tipa ēkā. Numurā var izmitināt no 1 līdz 4 personām. Numuros ir atsevišķa guļamistaba, viesu istaba ar dīvānu, vannas istaba ar dušu un tualeti. Var būt arī neliela terase ar krēsliem un guļamtīklu.

Superior jeb Executive Room – numurs, kurš ir īpaši plašs ar mūsdienīgu iekārtojumu un individuāli veidotām mēbelēm. Paredz izmeklētāku atmosfēru, tas var būt skats pa logu, istabas izmērs, papildus dīvāns vai klubkrēsls, vai tikai papildus halāts vai svaigi ziedi numurā.

Deluxe Room – paaugstināta komforta numurs, kas atšķiras no standarta istabas: ar izmēriem, iekārtojumu, skatu pa logu – viss ir vislabākajā pieejamības līmenī.

Run of House – šāds piedāvājums pieejams tikai viesnīcu tiešajos pārdošanas kanālos. Mazliet nolaižot cenu, viesnīca patur sev iespēju piedāvāt to, kas pēdējā brīdī ir palicis pāri. Tas nebūt nenozīmē, ka tai jāpiedāvā jums labākais pieejamais numurs. Ļoti reti, bet var gadīties, ka jums ļoti paveicas un jūs tiekat Prezidenta numurā.

 

Atkarībā no viesnīcas novietojuma, tiek izdalīti šādi viesnīcu numuru apzīmējumi:

Standart– „standarta istaba”. Visvienkāršākie numuri viesnīcā. Arī pēc izmēra vismazākie numuri, lielākoties ar skatu uz "nekurieni" vai uz pretējās mājas sienu, bez liekām ekstrām.

Ocean/Sea View (S/V) – „skats uz okeānu/jūru”. Istabas logi atrodas ēkas sānos un ir tikai daļējs skats uz okeānu/jūru vai arī istabas logi atrodas tieši pretī okeānam/jūrai, bet viesnīca atrodas aiz vairākām ēkām, tomēr istaba ir pietiekami augstu, lai saskatītu okeānu/jūru.

Ocean/Sea Front– „pretī okeānam/jūrai”. Tiešs skats uz okeānu/jūru.

Beach Front– „pretī pludmalei”. Ir tieša izeja no savas istabas numura uz pludmali.

City View– „skats uz pilsētu”.

Mountain View– „skats uz kalniem”.

Island View– „skats uz salu”. Skats prom no ūdens, bet gan uz salas iekšieni.

Pool view (P/V)– „skats uz baseinu”.

Garden View (G/V)– „skats uz dārzu”.

Viesnīcas pēc ēdināšanas veidiem:

RO– „tikai istaba”. Cenā iekļauta tikai dzīvošana bez ēdināšanas.

BB– „gulta un brokastis”. Cenā ir iekļauta dzīvošana un brokastis. Dzērieni cenā var būt un var nebūt iekļauti.

HB– „puspansija”. Cenā ir iekļauta dzīvošana, brokastis un vakariņas. Dzērieni cenā var būt un var nebūt iekļauti.

FB– „pansija”. Cenā ir iekļauta dzīvošana un 3-reizēja ēdināšana. Dzērieni cenā var būt un var nebūt iekļauti.

AI– „viss iekļauts”. Cenā ir iekļauta dzīvošana, 3-reizējā ēdināšana, bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni vietējā ražojuma.

UAI – „ultra viss iekļauts”. Cenā ir iekļauta dzīvošana, 3-reizējā ēdināšana, bezalkoholiskie un alkoholiskie dzērieni vietējā ražojuma un importa ražojuma.

Komentārs par rakstu: Viesnīcu kategorijas un ēdināšanas un veidi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!