Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Īsa pamācība ceļošanā - naktsmājas.

pirmdiena, 31. janvāris (2011)   

Atšķirīgs uz šīs zemītes ir viss. Ir atšķirīgi ceļojumu maršruti, atšķirīgs ceļojumu transports, atšķirīgas naktsmītnes, pārtikas izvēle, apģērbs un daudz kas cits. Atšķirīgi esam arī mēs - ceļotāji. Mūsu gaumes, vēlmes un iespējas. Šoreiz dažus vārdus tieši par naktsmājām.

 


Pirmais un lētākais nakšņošanas veids ir teltis. Pirms kāda laika divi puiši devās ceļojumā uz Spāniju ar velosipēdiem. Viņi, pilnīgi nekautrējoties, vēlākās vakara stundās slēja telti pilsētu parkos. Pie mums Latvijā noteikti tas sarūgtinātu policistus, taču nekur ārpus mūsu valsts robežām nekādas domstarpības neradās. Protams, tas ir nedaudz nekaunīgi un pārspīlēti. Taču atrast netālu no pilsētas telšu pilsētiņu ar lētām telts vietām nav nebūt tik sarežģīti. Vidēji Eiropā telts vieta maksā no viena līdz pieciem latiem. Šis nakšņošanas variants ir ekonomiski izdevīgs, taču neērtības rada tas, ka visur līdzi jānēsā telts, ja vien neesat autotūrists un visas mantas nav sakrāmētas bagāžas nodalījumā. Austrijā, Alpu pakājē mēs šādā telšu pilsētiņā pārlaidām nakts melnumu automobilī, jo telts šajā braucienā nebija ieplānota. Toties no rīta varējām ieiet dušā un nobaudīt kafiju no automāta, kas bija iekļauta kopējā cenā - trīs lati.

 


Nākamais naktsmiera baudīšanas veids - kempingu namiņi. Te gan jārēķinās ar aptuveni desmit līdz piecpadsmit latiem par nakti, toties atpūsties pēc dienas gaitām var gultā ar palagiem un zem segas. Arī šādos kempingos vienmēr ir pieejama duša, kafija un šādas tādas sīkas uzkodas. Tiesa gan, ne vienmēr tas ir iekļauts cenā.
 

 

Somu un vācu tūristiem ļoti populārs veids ir ceļošana automobilī ar dzīvojamo piekabi vai tā dēvētajos vonmobiļos. Super! Visa iedzīve tepat pa rokai. Savi spilveni, savi palagi un sava virtuve. Speciālos vonmobiļu stāvlaukumos var sarunāt vietu līdz piecpadsmit latiem ar iespēju pieslēgties elektrības padevei un iztukšot kanalizācijas tvertni. Šāda veida ceļojumiem ir tikai viena neērtība - daudzviet Eiropā ir ceļi, tuneļi un kalnu serpentīni, kur šiem braucamrīkiem kustība ir liegta. Jau minētajos Alpu kalnos mēs ietaupījām gandrīz simts kilometru garu apbraucamo ceļu, uzbraucot savu automobili vilciena platformai un piecpadsmit minūtēs šķērsojot četrpadsmit kilometru garu tuneli. Vonmobiļiem šis pakalpojums, protams, bija liegts...

 


Un visbeidzot tradicionālais nakšņošanas veids - viesnīcas. Atkarībā no komforta un aprīkojuma līmeņa tās dalās zvaigznīšu skaita ziņā. Lieki stāstīt, ka vienkāršākās un arī lētākās viesnīcas ir tās, kurās zvaigznīšu skaits ir mazāks. Viesnīcas ar maksimālo - piecu, zvaigznīšu skaitu parasti lētāk par 150 latiem nav pieejamas. Ir ari tādas luksus viesnīcas, kuru cena tuvojas iedaļai tūkstotis. Taču vidēji divvietīgs numurs trīs zvaigžņu viesnīcā netālu no pilsētas centra izmaksās ap sešdesmit latiem, ja vien... Ja vien neesat tālredzīgs un jau laikus nerezervējat sev naktsmājas viesnīcā ar kādu no hoteļu atlaižu portālu starpniecību. Viens no populārākiem šāda veida portāliem ir HRS.de, kur vienmēr var piemeklēt sava maciņa iespējām piemērotāko naktsmītni, ietaupot līdz pat 70 procentiem.

 

Protams, jārēķinās, ka šādi rezervētā numuriņā logs vienmēr būs uz pagalma pusi, taču ja pieņemam, ka viesnīca nepieciešama, lai aizvadītu diennakts tumšo daļu siltā gultā, tad iespējams skatam pa logu nav tik liela nozīme. Skaidrs arī tas, ka šādi sarūpētas naktsmājas būs glu1ži parastās standarttipa viesnīcās un nekāda eksotika piedāvāta netiks. Ja gribās ko savdabīgu, tad cītīgāk jāuzmācās "google tantei" internetā un kārotais būs rokā. Piemēram, Stokholmā ir iespēja rezervēt divvietīgu numuriņu par deviņdesmit latiem divzvaigžņu viesnīcā, kas iekārtota AEROBUS lidmašīnā ar nosaukumu "Jumbo Stay". Jāsaka godīgi, ka dzīvošana dažas dienas šajā hostelī bija īsts piedzīvojums! Vācijas pilsētiņā Kaiserslauternā pieejama viesnīca bijušā cietumā ar nosaukumu "Alcatraz am Japan". Šajā trīszvaigžņu viesnīcā divvietīgs numurs izmaksās ap 80 latiem. Omānas pilsētā Muskatā ir iespēja iekārtoties uz naktsmieru pieczvaigžņu viesnīcā, kura izvietojusies tuksnesī.

 

Šeit par aptuveni 200 latiem pieejama vesela jurta! Pārsteidzoši, bet naktī šādā jurtā nebija karsts un netraucēja nekādas skaņas. Interesanti, kā tuksneša vidū tiek risinātas elektrības un kanalizācijas jautājums... Un, visbeidzot, tepat kaimiņos Tallinā var iztērēt ap trīssimts latiem par nakti vismazākajā pieczvaigžņu viesnīcā pasaulē. Viesnīca "Schlossle hotel" mums bija īsts atradums. Nu kaut vai tāpēc, ka šeit dzīvojuši un izklaidējušies gandrīz visi īpašie Tallinas viesi - Princis Čārlzs, Roling Stone un simtiem citu slavenību. Par saviem iespaidiem šajā nelielajā, bet ļoti mājīgajā un eksotiskajā luksus viesnīcā pastāstīšu jau tuvākajā laikā!

 

Gints Gavers
 

Komentārs par rakstu: Īsa pamācība ceļošanā - naktsmājas.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!