Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Īsa pamācīšana Jāņnakts lietderīgā izmantošanā

pirmdiena, 21. jūnijs (2010)   

Pēdējā laikā interneta portālos klīst Rīdzinieku jautājums – Kā divatā skaisti nolīgot? Es kā priviliģēta lauku meita sniegšu nelielu ieskatu kā tad īsti ir jāpavada romantiska Jāņu nakts divatā lauku apvidū.


Sāksim ar to, ka ir nepieciešams izdomāt cik laucinieciski vēlaties šo nakti pavadīt. Rēķinoties ar lauku apvidu ekonomisko pagrimumu, siena kaudzes ir kļuvušas par lielu deficītu, tātad jādomā par alternatīvām. Kā alternatīvas siena kaudzei varu piedāvāt mežu. Ap Rīgu un tālāk ir sastopamas daudz un dažādas meža un krūmāju audzes, kur lieliski pazaudēties no ierastās Rīgas burzmas. Bet ir jāielāgo, ka krūmājos un jaukto lapu koku mežos jūs var pārsteigt nesagatavotus agresīvu ērču (sk. Reklāmas) un miermīlīgu odu, kuri arī vēlas labi pasvinēt, pulki. Tātad iesaku jums jau laicīgi nodrošināties ar simts un vienu līdzekli pret šiem insektiem, KOBRAS baloniņš nebūs labākā izvēle, kaut gan ir garantēts īslaicīgs rezultāts. Kāds odu atbaidītājs šogad ir efektīvākais – nav prognozēts.

Ērtākie no mežiem ir priežu meži, bet te ir jāuzmanās ar ugunskura kurināšanu, jo Latvijā ir stingri noteikts, ka tie jākurina tiem paredzētajās vietās. Ievērojot nepieciešamos ugunsdrošības noteikumus var izlīdzēties ar kārtīgu pretodu sveci. Kā sacīt – i skaistumam, i praktiski noderīgs. Tātad – ugunskura jautājums ir atrisināts, bet šādā variantā būs jāiztiek bez latviešu tradicionālā ēdiena – šašlika. Bet to varam aizvietot ar Jāņiem raksturīgu ēdmaņu – sieriem. Drīkst izvēlēties arī franču (romantikai), kaut gan Jāņi varētu būt tas brīdis, kad atbalstīt Latvijas preci. Saprotams, ka pie proviantiem jāpieskaita arī alus. To pat zināmā mērā varētu uzskatīt par labu ēdienu, bet kaloritātei un vitamīnu iegūšanai derēs tikai dabīgie ali. Sk. piemēram, Užavas. Nodrošinājušies ar sieriem un alu, meklējiet jums piemērotu transportlīdzekli ar kuru nokļūt līdz paredzētajai līgošanas vietai. Neaizmirstot, ka dzeršana pie stūres ir stingri noliegta un bargi sodāma. (kā arī pārvietošanās lielu paģiru ietekmē). Un kā sacīt jāsaka – kas par daudz, tas par skādi.

 


Sasniedzot nosprausto mērķi – kādu jauku mežiņu, kur nodoties vientulībai ir iespēja – a) Uzsliet telti, kas nebūt nav romantiski un šai naktij atbilstoši, tomēr kalpo kā pasargātājs no dažādajiem mežā sastopamajiem lienošajiem, ejošajiem, lidojošajiem mošķiem, b) noskatīt ērtāko mīkstāko sūnu vietu, kur aktīvi nodoties līgošanai.


Ak, jā, pavisam aizmirsu. Ievērojot jaundzimušo statistiku ir jūtams, ka šajā naktī tauta bieži vien aizmirst elementāro piesardzību izsargāšanās jautājumā, jo papardes zieda kārdinājums neizbēgami dara sav. Tādēļ drošības pēc bikšu kabatiņā ievietojiet paciņu ar prezervatīviem.
Pie kā palikām ... Līgošana. Līgošana var izpausties dažādi – romantiska zvaigžņotā debesjuma apsekošana, mēģinājumā atklāt jaunu debess ķermeni, uzēdot līdzpaņemto sieru, piedzerot alu, vai aktīvā papardes zieda meklēšanā. Lūgums neaizmirst, ka mežā ir sastopamas skudras – kniebj nikni un nepiemērotākajās vietās. Aizsardzības līdzekļi nav izgudroti.


Patiesībā, ko es te lieki instruēju – paši lieli un ziniet kā viss jādara. Tikai neaizmirstiet pēc kārtīgas līgošanas sakopt, lai arī nākamgad būtu patīkami atgriezties iepriekšējā vietiņā.


Lustīgu Līgošanu un labu papardes zieda meklēšanu.
 

Komentārs par rakstu: Īsa pamācīšana Jāņnakts lietderīgā izmantošanā

:)
21.06.2010 17:27:50
šitas ir labais! Paldies
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!