Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Runāsim par seksu?

pirmdiena, 24. maijs (2010)   

Izrādās, ka patiesībā runāt par seksu ir visai grūti. Daudzi no vārdiem mūsu leksikā, kas paredzēti, lai runātu par seksu, ikdienas sarunas valodā tiek izmantoti kā lamāšanās palīglīdzekļi. Brīdī, kad vēlies savam mīļotajam pastāstīt par seksu, var rasties diskomforts dēļ tā, ka vārdu krājums, kas apzīmēs visas iespējamās darbības ir minimāls un tiek izmantots citos, neparedzētos nolūkos. Un arī dzimumorgānu apzīmējumi – vagīna, penis skan pārāk... pārāk medicīniski, lai tos izmantotu runājot ar mīļoto. Tieši tas ir iemesls kāpēc daudzi atrod savus epitetus, lai apzīmētu interesanto jomu, tādejādi radot kodēto valodu, kas jums ir absolūti skaidra, citiem pilnīgs noslēpums. Līdz ar to, atrodot pareizos apzīmējumus, pa kuru izmantošanu būsiet ar partneri vienojošies, jūs varēsiet par TO runā tā, ka nevienam nebūs skaidrs par ko jūs runājat.


Runāt pirms seksa, seksa laikā vai pēc seksa nebūt nav vienkārši. Problēma slēpjas tajā, ka neviens nevēlas staigāt pa naža asmeni, vai radīt par sevi muļķīgu priekšstatu. Nav vēlmes novērtēt esošo situāciju. Negribas sastapt pretēju, neatbilstošu viedokli. Mēs nevēlamies apbēdināt savu partneri, liekot tam sajusties neaizsargātam, tādejādi atgrūžot viņu no sevis. Tieši tāpēc sarunās par seksu ir jāizmanto visas iegūtās saskarsmes prasmes. Tātad – mums labi ir jāpazīst savs partneris, neizmantosim gatavas klišejas, būsim atvērti savādākiem uzskatiem, atradīsim viens otram laiku un ieliksim attiecību kopšanā darbu.
 

 

Lai cik tas nebūtu dīvaini, ar jaunu partneri uzsākt sarunu par seksu ir daudz vieglāk kā ar sen zināmu, bet ar kuru šie jautājumi nav nekad aizskarti. Ja esat nolēmuši savas seksuālās attiecības ievirzīt jaunā gultnē, tad vislabāk to darīt neitrālos apstākļos, kad jūs un partneris atpūšaties, nevis strīda vai darbu karstumā. Teiksim – pēc labām vakariņām ar glāzi vīna. Jau pats solis – runāt par seksuālajām attiecībām ir pats par sevi veiksmīgs. Un sākt šo sarunu jūs varat ar to, ka partnerim atzīsiet, ka jums ir grūti runāt par ŠIEM jautājumiem. Apmēram tā – „Es vienmēr neesmu juties labi, kad bijis jārunā par šīm tēmām. Bet mūsu attiecības man nozīmē ļoti daudz. Un man vajadzētu ar tevi parunāt par...” Tā jūs varēsiet uztaustīt partnera reakciju un pārliecināties, ka partnerim nav iebildumu šādai sarunai. Tad tikai atliek šo sarunu turpināt līdz veiksmīgam noslēgumam.
 

Komentārs par rakstu: Runāsim par seksu?

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!