Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Savs mazais bizness

piektdiena, 4. jūnijs (2010)   

Kā alternatīva bezdarbam aizvien izplatītāka ir sava paša biznesa veidošana. Par mazo uzņēmēju var kļūt gan tie, kas palikuši bez darba, gan cilvēki, kuri papildus esošajam darbam vēlas gūt vēl kādus ienākumus, tā sakot, savu sirdslietu, hobiju padarot par ienesīgu biznesu. Protams, pirms pirmā soļa speršanas, cilvēkiem ir šaubas, bailes palikt pie sasistas siles, galvā vieni vienīgi jautājumi- Kāda būs ideja? Vai tā būs konkurētspējīga? Ja būs, ko tālāk? Kā attīstīties? Kā izcīnīt savu vietu? Un daudzi, daudzi citi jautājumi, kuri rodas pavisam loģiski, bet ar kaut ko taču ir jāsāk, ne velti biznesa uzsākšana tiek saukta par „saprātīgo risku”!

 


Šodienas sabiedrībā valda uzskats, ka uzsākt savu biznesu nav viegli, var iedzīvoties mīnusos, tam vispār nav lielas jēgas, jo, it kā, Latvijas tirgū jau viss ir piedāvāts, un vēl vairāk, konkurentu netrūkst nevienā jomā- kā tikt pamanītam? Stāvot malā un tā vērtējot šodienas piedāvājumu un pieprasījumu tirgu, tiešām varētu sākt likties, ka uzsākt savu biznesu nav nemaz tik laba doma, visticamāk ir gaidāma sakāve. Patiesībā, Latvijā ir bezgalīgi daudz darbību lauciņi, jomas, kur iefiltrēties- atrodi savu! Izpēti sevi- ko tev patīk darīt? Kas tev sagādā prieku? Ir jāatrod sava niša. Protams, ar to, ka tev patīk tas ko dari, ne vienmēr var pelnīt naudu, tādēļ ir jāņem vērā arī pieprasījums, jāizpēta tirgus, konkurenti, jāstartē ar oriģinālu biznesa ideju, kas varētu „paņemt” cilvēkus. Visticamāk, labu biznesa nišu neizdomāsi sēžot mājās, stundām ilgi hipnotizējot lampu- ir jālasa, jāapmeklē dažādi pasākumi, semināri, kursi vai tirdziņi- ir jāiet ārā no mājas, lai būtu skaidrāka aina par to, ko cilvēki vēlās, kādas ir šodienas tendences, uzklausi viedokļus, izpēti kā to dara citi- izvērtē, analizē...

 


Biznesa uzsākšana, protams, ietver risku- vai izdosies? Ja esat gana drosmīgs cilvēks un stāvat pāri bailēm par neveiksmēm, tad lai veiksmīgi sāktu darboties, ir nepieciešamas tīri teorētiskas zināšanas, kuras ar laiku pielietot praksē. Latvijā ir vairākas organizācijas, kas nodarbojas ar mazo uzņēmēju atbalstīšanu- gan daloties zināšanās, pieredzē dažādos kursos un semināros, gan tiem ir tīri informatīva loma- ir labāk zināt to, ka vēl neko nezini, nekā jau tagad uzskatīt, ka zini visu!

 


Latvijā arvien vairāk sāk izcelties mazo biznesu aizsācēji, kuriem iekritušas labas kārtis (veiksme vai vienkārši apķērība?), un tie šodienas tirgū ir iekarojuši stabilu vietu zem saules- apsveicami! Cilvēki mīl savu darbu, bet ir rūpīgi jāizdomā- varbūt, lai hobijs arī paliek hobija līmenī, ne vienmēr ar to var sākt pelnīt naudu, varbūt tā ir tava sirdslieta, jo dari to reti, bet ja esi gatavs ar savu hobiju iet līdz galam- dienu dienā, roku rokā- Latvijas tirgū- vienmēr laipni!
Nepaļaujies uz ātru un vieglu peļņu- viens no stabila biznesa nosacījumiem! Neskrien ar pieri sienā, šī biznesa ideja nav vienas dienas atrakcija, lai gūtu prieku uz 24 stundām- ir jāiegulda liels darbs, pacietība, laiks... protams, vieglāk sevi ziedot biznesam, ja tā ir sirdslieta- gandarījuma sajūta ir saldākais auglis, bet vai pietiks uzņēmības?

 


Atcerieties, neviens nezin, ka tev ir laba biznesa ideja, varbūt ir vērts padomāt par laika vērtību, un sākt pirmajam- ātrāk, jo tu nezini kādas idejas ir tava kaimiņa galvā, pirmais būs tas cilvēks, kurš ķers momentu, otrais- būs tas, kurš nopūtīsies- man arī bija tāda doma....Kuru lomu vēlies spēlēt tu? Nesanāks- nepadodies! Tā teikt, labāk pazīstams pūķis, nekā svešs bruņinieks! Dari, ko mīli un dari to gudri!

Komentārs par rakstu: Savs mazais bizness

cityfinances
27.10.2016 19:54:08
Nauda tavam biznesam. Sāc augt jau tagad pievēršot papildus finansējumu sava uzņēmuma kapitāla daļās.

Aizpildi pieteikuma anketu un sūti mums izskatīšanai! Darba dienas laika mūsu speciālisti atbildes tev un piedāvās piemērotāko sadarbības

veidu.

Finansējums uzņēmumiem: www.cityfinances.lv/lv/finansejuma-pieteikums
Vai arī vari iepazinies ar mūsu nosacījumiem un piedāvājumu šeit: www.cityfinances.lv
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!