Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pie Braslas - latviski, silti, gaiši un brīvi

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

„Kad mēs sapņojām par šo vietu, stāvot vecā Braslas kroga vietā, mēs sapratām, ko cilvēkiem vēlamies sniegt. Tās ir patiesas sajūtas – latviskas, siltas, gaišas un, galvenais, brīvas.” - tā sveicienā viesiem raksta kroga saimnieki Baiba un Raimonds. Simpātiskā ēka (celta pēc Kurzemes tipa guļbūves parauga) pie Braslas upes Rīgas – Valmieras šosejas malā, sākoties Straupes pagastam, patiešām garām braucējus aicināt aicina iegriezties. Šķiet, tieši te, šajā vietā, Braslam krogam, tāpat kā senās dienās, noteikti ir jābūt.

 

braslaskrogs

 

Pirts tēja un sirds tēja Viesmīle Indra saka – laipni lūdzam pie mums brokastīs, pusdienās, vakariņās! Tāpat arī nosvinēt svētkus banketu zālē, nopērties kārtīgā lauku pirtī( ar gara uzmešanu un īstām bērzu pirtsslotām) un pārnakšņot. Teiksim, brokastīs, lai būtu spēks visai dienai, var nobaudīt ceptas olas ar šķiņķi vai omleti ar sieru un svaigiem dārzeņiem. Pusdienās Indra ieteiktu ļoti, ļoti garšīgās kartupeļu pankūkas ar brūkleņu ievārījumu vai krējumu. Brūklenes ir pašu darbinieku un viņu ģimeņu lasītas (šķiet, pat ar vietējo Braslas mežu smaržu). Bet vakarā (jo īpaši pēc pirts) tiek piedāvātas dažādas zāļu tējas: pirts tēja, sirds tēja, dzēriens pret saaukstēšanos un vēl citas. Piemēram, pirts tējā ir daudz labu jo labu zālīšu – ābele, kumelītes, vīgriezes, liepa, raudene. Retais apgalvos, ka pēc pēršanās smaržu pilnajā un kautrīgi patumšajā pirtiņā tējas krūze nebūtu īsti vietā par prieku sirdij un prātam.

 

indrabrasa

 

Pašiem savi gulbji Ja viesi vēlas pārnakšņot, tiek piedāvātās divvietīgas istabiņas. Kad palikšana iznāk uz ilgāku laiku, Indra teic – noteikti būs iespēja apskatīt mūsu pašu gulbjus. Jā, Braslas krogam ir savs gulbju pāris – Džons ar sievas kundzi. Gulbji nelido projām, ziemo tepat, bet vasarā izaudzina gulbīšu jauno paaudzi. Džons ar sieviņu ir īstas daudzbērnu ģimenes paraugpāris – gan pērn, gan šogad izauklēti septiņi mazuļi. Kamēr jaunie šajā laikā jau siltākās zemēs, tētis un mamma no upes pa reizei mēdz atnākt līdz pat namdurvīm un, saprotams, labprāt uzēd kādu kārumu (to pašu baltmaizīti). Prieks saimniekiem un darbiniekiem, kurus vismaz Džons uzskata par saviem draugiem, pazīst un nebaidās. Un, katrā ziņā, jauks un tik skaists pārsteigums Braslas kroga ciemiņiem: atver durvis, bet pie durvīm majestātisks gulbju pāris! Jāpiebilst, ka Džona labvēlību īpaši var iekarot meitenes baltos tērpos...

 

Brengulītis un džezs Krogu iecienījuši patstāvīgie klienti, galvenokārt no Rīgas, atbraucot cienāties ar citviet varbūt nedaudz piemirstiem vienkāršajiem latviešu ēdieniem: bukstiņbiezputru, grūdeni, skābu kāpostu zupu, jēra zupu un bubertu. Gluži kā vecvectēvu laikos. Tāpat kā senāk, krogā ir arī alus un katrā ziņā -Brenguļu alus. Daži uz Braslas krogu braucot nobaudīt tieši brengulīti un esot diezgan dusmīgi, ja nu kādā nereizē šis alutiņš izbeidzies. Bet ne jau vēders vien var baudīt un priecāties. Braslas krasti ir interesanti ar iežiem un alām, ko vislabāk var aplūkot, braucot ar laivām kaut vai līdz pašai ietekai Gaujā. Vistuvākā ir aukstā ala pāri upei, kurā pat jūnijā vēl esot ledus. Rudenī un ziemā, protams, ar aukstumu un sniegu nepārsteigt, bet Braslas krogs var silti un ļoti patīkami pārsteigt ar ikmēneša džeza vakariem. Tāds vakars būs arī 26. novembrī (sākums plkst. 19.00), tikai gan vēlams iepriekš pieteikties (tālrunis 29426705).

 

ieksabrasa

 

Ar linu galdautu Mīļi sveicinot, Braslas kroga saimnieki savā vizītkartē apsola: „Mēs sēdināsim Jūs pie galda, kas pārklāts ar linu galdautu, un ēdienus pasniegsim īpašos Mākslas akadēmijas studentu darinātos traukos. Vakarā pirts Jums sniegs mieru un spirgtumu, lai miegs te, Braslas krogā, būtu dziļš un patīkams.” Baiba un Raimonds cer – ja viesi jutīsies kā pie vecmāmiņas laukos un arī ēdiens liks justies kā bērnībā, tad būs sasniegts tas, kas gribēts, pa īstam ļaujoties lauku burvībai.

 

Anita Grīniece

Komentārs par rakstu: Pie Braslas - latviski, silti, gaiši un brīvi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!