Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Daugavpils gājēju iela naktī

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

To, ka pilsēta Daugavpils jau sen ir kļuvusi par Latgales novada galvaspilsētu, grūti apstrīdēt. Izcili kultūras, vēstures un mākslas pieminekļi, masu kultūras pasākumi, pilsētas kopējā infrastruktūra, realizētie projekti un daudzas jo daudzas citas lietas jau sen ir aizēnojušas citas uz „Latgales galvaspilsētas” titulu pretendējošās pilsētas.

 

Foto: Daugavpils ainava naktī 

Daugavpils ainava naktii

 

Fakts, ka Daugavpils ir Latvijas otrā lielākā pilsēta, bez šaubām liek ievērot arī virkni nosacījumu. Daugavpils cenšas saglabāt un atjaunot kādreiz tik skanīgo rūpniecības pilsētas nosaukumu, te plāno būvēt lidlauku, ar saviem mākslas projektiem (Marka Rotko centrs) Daugavpils ir spērusi ievērojamu soli uz Rietumiem, pilsētā notiek gan ēku būvniecības, gan rekonstrukcijas darbi, aktīvi attīstās sadarbības projekti pierobežas tūrisma... utml. Daugavpils ir skaista pilsēta. Ja dienā acis žilbina daudzie dievnamu kupoli, bet galvu reibina pilsētas kņada, tad nakts ir īstais laiks Daugavpils apskatīšanai nosacītā klusumā.

 

Foto: viesnīca „Latgola” 

hotelis

 

Viesnīca „Latgola” atrodas pašā pilsētas centrā. Te dzīvība kūsā kā dienā tā naktī. Kad pilsēta nogrimst vakara krēslā, logā redzamā ainava, vilina doties Daugavpils ielās. Viena no pilsētas sirds dzīslām ir Rīgas iela – vienīgā gājēju iela Daugavpilī. Pa ielas malām greznas ēkas izkārtojušās lieliskos arhitektūras ansambļos. Mazie veikaliņi pirms brīža ir slēgti. Tikai skatlogu apgaismojums ļauj ieskatīties iespējamajā preču piedāvājumā.

Foto: Rīgas ielas apbūve 

riigas ielas apbuuve

 

Koku zaru kuplajos vainagos kautrīgi paslēpusies Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca. Tā uzbūvēta 1848. – 1849. gadā. Arhitektoniski tā līdzinās Sv. Pētera Bazilikai Vatikānā. Baltā dievnama lielais, sudrabotais kupols laternu skopajā apgaismojumā izskatās pieplokam zemei. Celtne tiešām ir skaista, it īpaši, ja to aplūko no blakus iekārtotā skulptūru dārza puses.

 

Foto: Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīca 

bazniica

 

Skulptūru dārzā ielūkojos pa gabalu, pārņem neomulīga sajūta, bet uz piedzīvojumiem šoreiz nevelk. Manu uzmanību piesaista nelielais bruņurupucis ielas malā. Tā ķepas šķiet nosalušas sniegā. Jauks objekts fotosesijai uz Rīgas ielas fona.

 

Foto: bruņurupucis Rīgas ielā 

brunjurupucis1

 

Dodoties tālāk, garām aizslīd gan skaistas mājas, gan grezni skatlogi... Nākas samīties ar vairākiem jauniešu bariņiem, kas noteikti zina ko te meklē. No tāluma atskan saucieni, svilpieni un jauniešu klaigas. Skaļa puišu saruna uz soliņa, meitenes diskutē par vakartērpiem diskotēkai - pārsteidzoši – neviena vārda krieviski. Pat pulciņš kičīgi ģērbušos pusaudžu, kas aizsteidzas garām uz kādu pasākumu, viens otru uzrunā latgaliski. Sals pieņemas spēkā. Daugavpilī ziemas vienmēr ir garākas, sniega kārta biezāka, vējš dzestrāks... Bet pat visgarākā nakts liksies stipri par īsu, lai izbaudītu šīs pilsētas patieso burvību.

Komentārs par rakstu: Daugavpils gājēju iela naktī

godiigais
12.09.2010 22:57:46
raksts labs, bet bildes gan nevisai! vareeji vairaak pacensties :)
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!