Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Melnburna – Viktorijas štata pērle

ceturtdiena, 19. novembris (2009)   

Melburna ir Austrālijas otra lielākā pilsēta un Viktorijas štata galvaspilsēta. Pilsētas centrs ir pārpildīts ar debesskrāpjiem, savukārt ārpus centra ir izvietoti savrupmāju ciemti.

 

Pilsetas centrs 

Pilsetas_Centrs2

 

Ja jūs jautājiet par sabiedrību, kas apgrozās Melburnā, tad noteikti jāmin, ka šīs pilsētas pamatiedzīvotāju slāni 18. gadsimtā veidoja ieslodzītie un prostitūtas, kas tika iesūtīti no Anglijas, jo Austrālija tajā laikā Anglijai kalpoja kā cietuma teritorija. Šobrīd, protams, no tā redzams vairs nav nekas – Melburnu apdzīvo ļoti dažādas etniskās grupas. 

 

Etniskais_sastavs

 

Pēc kara gados Austrālijā, it īpaši Melburnā ieceļoja ļoti liels skaits grieķu un itāļu, tādēļ mūsdienās Melburna ir otra ar grieķiem bagātākā pilsēta pēc Atēnām. Tādējādi pilsētas centrā ir redzami atsevišķi grieķu, itāļu un ķīniešu kvartāli, kas ir ļoti iecienīti tūristu apskates objekti. Itāļu kvartāls tūristus īpaši pievilina ar gardo saldējumu un picērijām. Savukārt China Town jeb ķīniešu kvartāli ir pārpildīti ar maziem ķīniešu restorāniņiem, suši bāriem un atgādina daļu Ķīnas. Kā jau visās lielpilsētās, lai paēstu labi un lēti – ieteikums doties ārpus centra, mēs izmantojām iespēju doties uz vjetnamiešu rajonu, kas atrodas Springveilā (Springvale), kur baudījām pārsteidzoši lielas zupu porcijas (5 AUD – 8AUD), kā arī dažādus nacionālos ēdienus (8 AUD – 12 AUD ) un mūsu maciņam labvēlīgus saldējuma kokteiļus.

 

Zupas_porcija

 

Ja jau reiz bijām nokļuvuši šajā rajonā, tad izmantojām izdevību apmeklēt vjetnamiešu vietējo pārtikas tirgu, kurā varēja iegādāties augļus par tiešām zemām cenām, kā arī dažādus citus vjetnamiešu, kā arī korejiešu pārtikas produktus. Runājot par Melburnu nevar nepieminēt tās galvenās ikonas – Flindersa ielas staciju (Flinders Street station),

 

Flinders_stacija

 

Federācijas laukumu (Federation square), 

 

Federatons_square

 

Sentkildas pludmale (St.Kilda Beach) , Braitonas pludmale (Brighton Beach)

 

 

StKildas_Pludmale

 

kā arī sporta stadionu MCG, kurā ietilpst 120 000 apmeklētāji. Vīriešu kārtas pārstāvjiem noteikti ieteiktu apmeklēt futbolu Melnburnā, jo Melnburnas klubi starp daudzajiem Austrālijā sastopamajiem futbola klubiem ir visspēcīgākie.

 

Football_MCG

 

Savukārt dāmām ieteiktu apmeklēt kinoteātri, kurā filmas baudāmas uz 3. pasaulē lielākā ekrāna – kinoteātris IMAX. Melburnas pilsētas pilnīgai apskatei būtu jāatvēl vismaz 3 – 4 dienas, jo pilsētā ir apskatāmi daudzi muzeji, parki, kā arī pilsētas kanāls, turklāt jāpagūst izbaudīt tur dzīvojošā kolorītā sabiedrība.

Komentārs par rakstu: Melnburna – Viktorijas štata pērle

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!