Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ciemos pie mazajiem brāļiem

piektdiena, 13. novembris (2009)   

Latvijā ir viena lieliska vieta, kur ir iespējams pietuvināties dabai- aplūkot dzīvnieciņus, iekurināt ugunskuru, vai arī noīrēt grilu, un sarīkot jauku pikniku. Runa iet par mini zooloģisko dārzu Dobuļi, kas atrodas 34 km no Rīgas, braucot pa Rīgas-Bauskas šoseju. Šo zooloģisko dārzu ir viegli atrast arī iepriekš nemeklējot tā atrašanās vietu kartē, jo uz ceļa ir norādes. Mazajā zooloģiskajā dārzā ir iespaidīgs daudzums dzīvnieku. Jā, izvēle, jau nav tik liela kā Rīgas Zooloģiskajā dārzā, bet jāsaka, ka dažu sugu daudzveidībā mini zooloģiskais dārzs Dobuļi ir krietni bagātāks par Rīgas Zooloģisko dārzu. Sāksim ar putniem.

 

Dobuļos ir iespējams aplūkot dažādu šķirņu vistas, dažas no tām nemaz nelīdzinās mūs ierastajām vistām. Ilgi nevar novērst uzmanību no Zīda vistām, kas ir krietni piemīlīgākas un pūkainākas par parastām vistām, bet Holandes baltcekulis izskatās pēc īstā vistu karaļa. Savukārt Sprogainais balodis sniedz pavisam citu skatījumu uz baložu dzimtu. Visi zina, ka fazāni ir ļoti koši dzīvnieki un tieši Zelta fazāns ļauj saprast cik gan daudz dažādu spilgtu krāsu ir radījusi daba. Stereotipus par pīļu izskatu lauž pīle ar visai gardu nosaukumi- Mandarīnpīle. Zooloģiskajā dārzā ir iespējams apskatīt arī Sprogainās un Nīlas zosis.

 

Tītars 

Titars

 

 

Vista 

Vista

Ja runa iet par dzīvniekiem, tad ievērības cienīgas ir pundurkaziņas, kuras savu mazo izmēru dēļ izskatās neaprakstāmi jaukas. Ļoti iespaidīgas ir arī Anglo – Nūbijas kazas. Mini zoodārzā kā savās mājās jūtas arī Somālijas aitas. Šeit ir iespējams aplūkot arī piemīlīgās Vjetnamas melnās lielvēdera cūkas. Vēl saimniecībā dzīvo melnās pundurcūkas. Te ir iespējams apskatīt arī lielu daudzumu zirgu un poniju. Zoodārzā ir arī piemīlīgi grauzēji. Patagonijas mara, kas savvaļā ir sastopamas galvenokārt tikai Argentīnas centrālajā un Dienvidamerikas dienvidu daļā. Patagonijas mara ir iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā daļēji apdraudēta suga. Daudz uzmanības piesaista Šinšilas, Jūras cūciņas un arī Stepes murkšķis. Te ir iespējams apskatīt arī skunksus, seskus un jenotus. Arī Iguānu apskate izraisīs lieliskas emocijas.

 

Ponijs 

Ponijs

Netiek aizmirsti arī cilvēku labākie draugi suņi un mājas kaķīši. Te ir iespējams gan apskatīt, gan arī iegādāties kādu no mazajiem trusīšiem. Ja runa iet par pirkšanu, tad te jāsaka, ka arī retāku dzīvnieku cienītāji šeit var apmierināt savas vēlmes, jo te var nopirkt arī skunksa mazuļus.

 

Kaķis

Kakis

Mini zooloģiskais dārzs Dobuļi strādā katru dienu no 10:00 līdz 17:00, iestājoties aukstākam laikam darba laiks tiek mainīts, ņemot vērā to, ka paliek mazāk gaišu stundu un arī dzīvnieciņiem mainās dienas režīms. Tādu iemeslu dēļ no novembra līdz aprīlim mini zooloģiskā dārza darba laiks ir no 10:00 līdz 14:00. Protams, būs labāk, ja apmeklētāji iepriekš pieteiksies pa tālruni. Zooloģiskajam dārzam ir arī sava mājas lapa, kurā ir iespējams atrast visu nepieciešamo informāciju, lai varētu sazināties ar darbiniekiem.

 

Mini zoodārza apmeklējums neizmaksās dārgi, ieeja pieaugušajiem maksā 2, 50 Ls, savukārt bērniem- 2, 00 Ls. Ir paredzētas arī noteiktas grupu atlaides, pie tādām pieder tā saucamā ģimenes biļete, kurā ietilpst divu pieaugušo biļetes un divu bērnu biļetes, ģimenes biļetes vērtība ir 7, 00 Ls. Biļetes grupām, kurās ir vairāk nekā 15 cilvēku, bērniem un skolniekiem izmaksās 1, 50 Ls vienam cilvēkam, pieaugušajiem 1, 80 Ls, bet ja ir rezervēta arī piknika vieta, tad biļetes cena būs 2 Ls. Ja nolemsiet iekurināt grilu, tad maksa par grila nomi un oglēm būs 5, 00 Ls. Par ugunskura vietu un malku nāksies samaksāt arī 5, 00 Ls.

Komentārs par rakstu: Ciemos pie mazajiem brāļiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!