Trešdiena, 7. Jūnijs, 2023
Gaida, Arnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Cietumā uz sava rēķina!

ceturtdiena, 27. janvāris (2011)   

Foto: Žanneta Kaminska

Ja pašmērķis ir kārtīgi piedzerties, izdejoties, uzdziedāt karaoke un paskatīties dažādus priekšnesumus, tad tā dēvētais kruīzs uz Stokholmu ir tieši laikā. Diemžēl no pilsētas apskates viedokļa tas ir „tukšs numurs”, jo īsajā laikā, ko Tallinnk prāmis atrodas Stokholmas ostā neko daudz apceļot neizdosies. Tāpēc mēs dodamies uz Karlisona dzimteni divu dienu ceļojumā. Pirmkārt jau daudz vairāk laika pilsētas apskatei, otrkārt iespēja izbaudīt abus prāmjus un to priekšrocības. Lai pasākums būtu maksimāli interesants, izvēlamies arī īpašas naktsmājas!

 


Viesnīca “Langholmen”! Tā sauc gan pašu viesnīcu, gan salu uz kuras tā atrodas. Trīszvaigžņu viesnīca desmit minūšu braucienā un gandrīz stundas gājienā no pilsētas vēsturiskā centra. Tomēr kaut kas šajā viesnīcā ir neparasts…
Un neparasts ir tas, ka Langholmen no senseniem laikiem līdz pat 1955. gadam darbojies kā pilsētas centrālais cietums. Trīs stāvi, trīs spārni, gandrīz simts labiekārtotas kameras ar stilizētām dzelzs gultām, svītrainu gultasveļu, svītrainiem aizkariem, svītrainiem dvieļiem un… Pat svītrainām konfektēm!
Masīvās sienas, restotie lodziņi, smagās kameras durvis un uzrauga būdiņas katrā stāvā lika aizdomāties par tiem tūkstošiem notiesāto kas vairāku simtu gadu garumā šeit izcietuši sodu…

 


Pagalmā šauras ar mūri un restēm atdalītas pastaigu vietas. Šaurajos gaiteņos dažādi dokumenti un fotogrāfijas no senajiem cietuma laikiem. Par īpašu samaksu pieejams arī cietuma muzejs, taču mums emociju un priekšstata pietiek arī no visapkārt redzamā.
Tuvāk vakarpusei dažiem no mums sāk mākt aizdomas par cietuma auru, spokiem un citām ēteriskām lietām, taču nogurums ņem virsroku un mīkstajos Langholmen pēļos aizmiegam ciešā miegā.

 


Astoņas stundas veselīga miega, rīta tualete un atkal jau pie galda. Šoreiz viesnīcā pie zviedru brokastu galda. Arī šajā maltītē vēders dabū trūkties, jo grūti likties mierā nepagaršojot visus kārumus. Un to nu te nekādi netrūkst. Zviedrijas viesnīcās brokastis ir īpašs pasākums un neviens neceļas no galda vismaz trīs reizes nepapildinot savus šķīvjus. Tas ir normāli! Normāli nav mēģināt sagatavot sviestmaizes visai dienai un sastūķēt tās kabatās, taču daži zviedriski runājoši “cietuma” iemītnieki pamanās arī to!

 


Lai nu kā, ja vien neesat pieraduši tikai un vienīgi pie hiltoniem un šeratoniem, tad Langholmen ir īstā vieta, kur par saprātīgu cenu pavadīt savdabīgu vakaru un nakti. Protams, iepriekš vēlams piereģistrēties viesnīcas mājas lapā www.langholmen.com, kā to darījām arī mēs.
Langholmen salu aptver neskaitāmi jahtklubi, jeb laivu stāvlaukumi. Lieli un mazi, jauni un senatnīgi kuģi un kuģīši. Pa ceļam uz vecpilsētu kanāla malā izvietojušies gan restorāni, gan viesnīcas – arī kuģi! Savukārt kājāmgājēju un velobraucēju celiņi “apdzīvoti” vairāk kā ielas. Tik daudz skrējēju neesmu redzējis pat mūsu publiskajos maratonos. Veci un jauni, lieli un mazi. Visi skrien. Tikai mēs neskrienam, bet ejam. Ja turp vēl dzīvespriecīgi un raiti, tad vakarpusē mājup jau knapi kājas velkot. Tomēr citas iespējas jau nav, jo pilsētas pazemes autostāvvieta maksā apmēram deviņdesmit piecus santīmus desmit minūtēs!

 

Gints Gavers
 

Komentārs par rakstu: Cietumā uz sava rēķina!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!