Otrdiena, 28. Jūnijs, 2022
Kitija, Viesturs, Viestards
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ar Tvīda braucienu tika atklāta Liepājas vasaras tūrisma sezona

trešdiena, 11. maijs (2016)   

7. maijā, īsteni vasarīgā dienā Jaunliepājas ielas piepildījās ar sapucētiem kungiem un dāmām uz izrotātiem velosipēdiem.  Ar veloparādi – Liepājas Tvīda braucienu – jau septīto gadu pēc kārtas Liepājā tika atklāta vasaras tūrisma sezona.  Šī gada pasākumā piedalījās 205 dalībnieki, un uz Tvīda braucienu bija ieradušies ne tikai liepājnieki, bet arī ļaudis no citām Kurzemes pilsētām, rīdzinieki un pat kāda jaunkundze no Francijas. Arī gadi nav bijis šķērslis, lai sapostos tvīda laika kostīmos un izbrauktu ar velosipēdu – dalībnieku vidū bija manāms ne viens vien iesirms kungs un dāma. Arī mazie velobraucēji bija ieradušies kuplā skaitā.

 

Ik gadu ar Tvīda braucienu cenšamies izcelt Liepājas jaunumus tūrisma jomā, tādēļ šogad izvēle krita uz Jaunliepāju, kas arvien pārliecinošāk kļūst par atraktīvu tūristu piesaistes vietu. Jaunatklātais zinātkāres centrs “Zili brīnumi” un radošā telpa “Ideju bode”, kas šogad atkal ir piedzīvojusi pozitīvas pārvērtības, lieliski papildina nu jau popularitāti iekarojušā Liepājas Olimpiskā centra tūrisma piedāvājumus. Pulcēšanās Tvīda braucienam un pasākuma saviesīgā daļa notika Annas tirgus laukumā, savukārt maršruts veda cauri Raiņa parkam un daļai Jaunliepājas, dodot iespēju ieskatīties ielās, kuras ikdienā neietilpst tradicionālajos maršrutos.

Pasākuma saviesīgās daļas dalībniekiem tika dota iespēja iepazīt Jaunliepājas vēsturi – uzzināt par te bijušajiem industriālajiem objektiem un skatīt tos vēsturiskās fotogrāfijās. Apmeklētājus priecēja cirka priekšnesumi, “Zilu brīnumu” sveiciens un atrakcijas gan maziem, gan lieliem. Izkustēties aicināja saulainā diksilenda grupa “Sunny Groove Dixie” no Rīgas. Darbojās retro fotostūrītis un radošās telpas "Ideju bode" jaunatklātā veselīgās ēšanas iestāde, kurā tika piedāvāta tēja, kafija un svaigi spiestas sulas, kā arī bija iespēja baudīt gardas zupas ar pašceptu maizi.

 

Gandrīz visi dalībnieki bija piedomājuši pie tērpiem atbilstoši pasākuma tematikai – 30-to gadu modes tendencēm, tāpēc izvēlēties tos, kurus apbalvot nebija viegli. Par šī gada krāšņāk tērptajiem tika atzītii: Kristīne Uzāre (“Vijīgākā loka”), Alvis Grigaļūns (“Kuplākās ūsas”), Jana Fomina Ķipste un Mārtiņš Strazdītis (“Mīlīgākais pāris”), Mārtiņš Kesus (“Švītīgākais kungs”), Sanita Drukmane (“Modīgākā dāma”) un Mežalu ģimene (“Tvīda ģimene”). Īpašu specbalvu  ieguva Zane Uldriķe, kas kopā ar savām draudzenēm pasākumā svinēja vecmeitu ballīti. Savukārt par iepriekš sociālajā tīklā izsludinātā fotokonkursa uzvarētāju tika atzīta Vita Kolote, kurā savu gatavību pasākumam apliecina mazais dalībnieks Kārlis.

Organizatori pateicas visiem, kas ar balvām atbalstīja Liepājas 7.Tvīda braucienu: restorāniem “Barons Bumbier’s” un “Fifth Bud”, zinātkāres centram “Zili brīnumi”, tirdzniecības namam “Kurzeme”, skaistumkopšanas salonam “Kolonna” un “Lauma Lingerie”.

Pasākumu atbalstīja arī Liepājas pilsētas dome, Liepājas Latviešu biedrības nams, radošā telpa "Ideju bode", Liepājas teātris, fotostudija "Fotast", veloveikals – noma “Jūsu auto” un Valsts policija.

 

Liepājas vasaras tūrisma sezona ar Tvīda braucienu ir atklāta, un Tūrisma informācijas birojs atgādina, ka līdz pat 30. septembrim birojs apmeklētājiem būs atvērts darba dienās ir no plkst. 9.00 līdz plkst.19.00, sestdienās liepājnieki un pilsētas viesi tiek gaidīti no plkst. 10.00 līdz 18.00, savukārt svētdienās no plkst.10.00 līdz plkst. 15.00. Te ikviens interesents var saņemt noderīgu informāciju un kartes par Liepāju un apkārtni, pieteikt gidu ekskursijai pa Liepāju vai izīrēt velosipēdu. Ar 1. jūniju Liepājas viesi aicināti arī uz pastaigu ekskursiju “Tiksimies Rožu laukumā”, kas notiks ik dienu plkst. 14.00 gan darbadienās, gan brīvdienās. Tāpat arī aicinām sekot līdzi Liepājas tūrisma aktualitātēm sociālajos tīklos www.twitter.com/LiepajaTravel un www.facebook.com/LiepajaTravel.

 

Linda Punga
Mārketinga speciāliste
Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs
 

 

Komentārs par rakstu: Ar Tvīda braucienu tika atklāta Liepājas vasaras tūrisma sezona

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!