Ceturtdiena, 21. Septembris, 2023
Matīss, Modris, Mariss
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Līvānu stiklotie stāsti

otrdiena, 10. novembris (2015)   

Šogad, no 1 maija līdz 30 decembrim Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centrā tiek realizēts Latgales reģiona attīstības aģentūras apstiprinātais projekts “Līvānu stiklotie stāsti”.

Līvāni ir stiklinieku pilsēta, ar spēcīgām stikla izstrādes tradīcijām. Masveida stikla izstrāde Līvānos šobrīd ir apstājusies, bet nav apstājies darbs pie Līvānu stikla muzeja pilnveides un attīstības.

 

Pateicoties VKKF Latgales kultūras programmas projektu konkursam tika iesniegts un apstiprināts projekts “Līvānu stiklotie stāsti”. Projekta ietvaros, uz doto brīdi, top informatīvi paneļi Līvānu stikla muzeja ekspozīcijas papildināšanai par stikla izstrādājumu ražošanas procesa vēsturi. Informatīvo paneļu izveide un uzstādīšana turpmāk ļaus Līvānu stikla muzeja apmeklētājiem, arī bez gida pakalpojumiem, iegūt daudz plašāku informāciju par stikla ražošanas vēsturisko attīstības procesu. 

 

Tāpat projekta rezultātā top informatīva brošūra, kurā būs lasāmi 14 bijušo gan ceha, gan administrācijas un vadības darbinieku atmiņu stāsti par laiku, kas pavadīts Līvānu stikla fabrikā. Līvānu stikla fabrikas darbinieku likteņstāsti ir neatņemama fabrikas un, protams, arī pilsētas vēstures sastāvdaļa. Stāstos klausījās un brošūras tapšanas procesā lielu ieguldījumu sniedza Līvānu novada domes sabiedrisko attiecību vadītāja Ginta Kraukle, sagatavojot un vadot intervijas. Tāpat atmiņu stāstu stāstītājus steidza iemūžināt fotogrāfs Jānis Magdaļenoks, savukārt pateicoties māksliniekam Raimondam Vindulim taps brošūras vizuālais dizains. Brošūra lasītājiem būs pieejama latviešu, krievu un angļu valodās.

 

Brošūras prezentācijas pasākums, uz kuru mīļi tiek aicināti visi interesenti, tiek paredzēts šī gada 30. decembrī. Sīkāka informācija sekos.

 

 

 

Komentārs par rakstu: Līvānu stiklotie stāsti

Stiklenieks 3 paaudzēs
02.01.2016 17:49:07
Kur stāsts par to kā Ašots Mamikojans izglāba savu konkurentu, piespēlējot LSF vislielāko trauku noņēmēju Beldas kungu??? Varēja jau arī pastāstīt par to kā Ašots nespējot uztaisīt savā Ļeņingradas stikla rūpnīcā visu Beldas prasīto

produkciju atveda ši vācu nukgu uz Līvāniem, praktiski negulēja pars savā Līvānu dzīvoklī, jo bija augusta putča nakts..... Jeb īsāk sakot izglāba Līvānu fabrīku no pilnīga bankrota vēl 1991. gada rudenī!!!

Kur stāsts par to kā Gizli

Reinisosns ar saviem "podeļņikiem" sarīkoja uzņēmuma reiderparņemšanu Hernera uzdevumām iesaistot Bušu, Strautiņu, Merginu, Mikelsonu u.c.??:

Kur stāsts par vairākām stiklenmieku dinastijām, kas šajā rūpalā ir nostrādājuši 3 un

iespējams vairāk paaudzes!!??

Kur stāsts par tām dinastijām - entuziastiem, kas pēc kara atjaunoja stikla ražošanu Līvānos??
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!