Trešdiena, 7. Jūnijs, 2023
Gaida, Arnis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kā jaunpilnieki Miķeļdienu svinēja un jaunās slūžas atklāja

otrdiena, 29. septembris (2015)   

27. septembrī Jaunpils pils laukumā pulcējās teju 50 andeļmaņu un pirktgribētāju pulks bija mērāms vairākos simtos. Ne jau tikai amatnieku darinājumus, stādus, krūmus, jaunas kleitas un kaut ko smeķīgu vēderpriekiem varēja pirkt. Uz urrā gāja Jaunpils-Viesatu mazpulcēnu saražotā produkcija un saceptie gardumi, Dāmu klubs ”Vīgriezes” apmeklētājus cienāja ar vīgriežu tēju un plātsmaizēm, pensionāru biedrība “Jaunpils”  bija noorganizējusi loteriju un citas izklaides gaidīja apmeklētājus.

 

Un kā tad Miķeļdienas tirgus bez rudens ražas veltēm. Miķelis (J. Sīrica)  un Miķeliene (S. Nordena)  tirgū iebrauca ar traktoru, lai piekabē atvestu lielākos, smagākos, garākos un visādi citādi interesantākos dārzeņu un augļus. Jaunpils dārzkopju biedrība organizēja  rudens ražas konkursu. Jāteic, ka Jaunpils pusē atklājās vareni šedevri: Gunta Lāce izaudzējusi burkānu-0,750 gr, Lienīte Polmane gurķi -3,360 gr, Mihails Bogatijs tomātu-1,060 gr, Sarmīte Krūtaine sīpolu 0,560 gr un kāpostu 6, 160 gr, bieti  0,960 gr, Dzintra Dārziņa ābolu 0, 460 gr, Kristofers Bierands kolrābi 2,560 gr un kabaci 8, 350 gr, Ralfs Fišers kartupeli-1, 060 gr, Kintijas Koras Krastiņas saulespuķes sniedzās pretī debesīm -3, 79 m augstumā un galvenās balvas “Fiskara” lāpstas ieguvējs Ernests Grigors  izaudzēja ķirbi-23, 750 kg smagu!

 

Pasākuma laikā muzikālu priekšnesumu sniedza atraktīvās māsas Legzdiņas. Varēja apskatīt skolēnu un bērnu rudens kompozīcijas. Mazie ķipari, Ieguvuši uz savas sejiņas vēlamo zīmējumu, viduslaiku pils paspārnē izklaidējās, rotaļājās un nodevās radošām nodarbēm.

Un ne tikai tirgus kopā pulcēja vietējos ļaudis un ciemiņus. Jaunpils pašvaldība vienu varenlabu darbu padarījusi, proti, noslēdzies apjomīgais Rūšu strauta projekts un atjaunotas slūžas. Svētdien, Jaunpils novada Domes priekšsēdētāja L. Gintere svinīgi grieza atklāšanas lentu, vēlot Jaunpils ļaudīm ūdens atspulgā redzēt tikai smaidošas sejas!

 

 Jaunpils pusē ļaudīm piemīt īpaša izdoma un slūžu atklāšanas pasākumiem jaunpilnieki jau gatavojās kādu laiciņu iepriekš-amizanti tiltiņu šķērsoja PII “Zemenīte” audzinātājas un bērni ar mammām, bērni kopā ar I. Zāgmani bija uzmeistarojuši īpašus braucamrīkus, 4. klase ar audzinātāju A. Bogataju bija pārvērtušies līdz nepazīšanai, Jaunpils VDPK ieradās ar bungām un dziesmām, dāmu klubs “Vīgriezes” ar dāmu cienīgiem tērpiem u.c . Tilta otrā pusē nācējus ar pīrāgiem un smaidiem sagaidīja pretējā  krasta iedzīvotāji.

 

Paldies visiem darba rūķiem, kas pielika roku pasākuma organizēšanā!

Saudzēsim jaunās slūžas un, tiem, kas vēl nav paspējuši atbraukt uz Jaunpili, darām zināmu teicienu, ka šķērsojot jaunu tiltu pirmo reizi, esot jāievēlas vēlēšanās, tā noteikti piepildīsies!

 

Raženu rudeni vēlot

Baiba Rasa

Jaunpils ND Sabiedrisko attiecību vadītāja

 

Komentārs par rakstu: Kā jaunpilnieki Miķeļdienu svinēja un jaunās slūžas atklāja

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!