Piektdiena, 19. Augusts, 2022
Melānija, Imanta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Par tūrisma ralliju „Labo pirātu reiss”

otrdiena, 5. augusts (2014)   

26. jūlijā notika tūrisma portāla www.atputasbazes.lv kārtējais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens, kam šoreiz tika dota tēma „Labo pirātu reiss”. Dienas garumā vairāk kā 1000 dalībnieku pabija dažādās vietās Engures, Mērsraga, Rojas, Talsu un Dundagas novados.

 

Tūrisma rallija „Labo pirātu reiss” rīts sākās ar startu Šlokenbekas muižā. Tur arī pirmais uzdevums Latvijas Ceļu muzejā - ceļu mācības ābece: jānosaka, cik ceļu seguma paraugu un cik ceļa veltņu ir muzeja Brīvdabas ekspozīcijā. Pēc veiksmīgi paveiktā uzdevuma dalībnieki devās uz Enguri.

 

Ļoti viesmīlīgi un pārdomāti Engurē daudzos viesus uzņēma viesu nams „Klāņas” un Engures Saieta nams. Savukārt Bērzciemā jūras krastā brašas zvejnieksievas no  zvejnieku sētas „Dieniņas” mācīja un praktiski parādīja, ko šajā pusē nozīmē zivju tarošana un zivju pošana. Ne vienam vien tas bija ekskluzīvs jaunums.

 

Mērsrags pārsteidza ar rūpīgu katra sīkuma pārdomāšanu. Slavenajā Mērsraga kanālā bija jāielaiž pašu gatavotie kuģīši, pie Informācijas centra jānogaršo svaigi kūpinātas zivis, Saieta namā jālāpa tīkli, Saules kempingā jāatrod savas komandas saules logo, pie Mērsraga bākas no senās jūrnieku lādes paņemtā zīmītē jāuzraksta vēstījums nākamajam paaudzēm un jāievieto pudelē, kuru Mērsraga bākas sargs vakarpusē ar laivu izveda jūrā un atdeva jūras viļņiem. Savukārt „Nāriņā” visi pārtapa par māksliniekiem – bija jāuzzīmē īsta Nāriņa, kas lieliski pozēja un, protams, šķelmīgi vilināja.

 

Tā sākās „Labo pirātu reiss”, bet vēl daudzi kontrolpunkti priekšā. Vesels pasākumu cikls gaidīja Rojas Jūras zvejniecības muzejā un viesnīcā „Roja” – vareni braša kopīga izdziedāšanās un daudz citu patīkamu pārsteigumu. Kempings „Plaucaki” bija sagatavojis uzdevumu īstā „zvejnieku šnitē”, bet kempingā „Melnsils” ar zobeniem rokās pirātu komandu vervēja rakstnieks Arvīds Deģis – romāna „Mellsila pirāti” autors.

 

Vissirsnīgākie pateicības vārdi  no tūrisma rallija dalībnieku puses veltīti Talsu un Dundagas novadu tūrisma objektiem. Talsu novadā lieliski klājies „Uguņciema dzirnavās”, amatnieku sētā „Kauliņi”, Valdemārpilī, lauku sētā „Kalnmalas”, pie Vandzenes akmens, mājas vīnu darītavā „Vējkalnietis”, Talsu Radošajā sētā, Talsu novada muzejā, Valdgales vējdzirnavās, Sveču darbnīcā Valdgalē.  Dundagas pusē veiksmīgu kontrolpunktu skaitā Valpenes piramīda, Kubalu skola (skolai ļoti daudz pateicības vārdu!), Pāces vilnas fabrika, Dundagas pils (Tūrisma informācijas centrs), Šlīteres bāka, lībiešu tautas nams Mazirbē, „Pie Andra Pitragā”.

 

Šajā tūrisma rallijā bija 34 kontrolpunkti plus vairākas ievērības cienīgas apskates vietas. Iespējams, ne visi dalībnieki jau iepriekš būtu redzējuši Ģipkas baznīcu, Pūrciema Balto kāpu, lībiešu krastu. Pateicamies dzīvesveida centram „Mežlīdumi”, aktīvās atpūtas vietai „Rīti”, Kolkas viesu namam „Vītoli”.

 

„Labo pirātu reiss” bija patiešām izdevies pasākums. Par tā veiksmīgu norisi un atbalstu vissirsnīgākais paldies Engures, Mērsraga, Rojas, Talsu un Dundagas novadu pašvaldībām! Pateicamies novadu Tūrisma informācijas centriem un visiem, visiem tūrisma objektu saimniekiem un viņu palīgiem! Par neatkātojami lielisko tūrisma rallija noslēguma pasākumu Kolkasragā vislielākais paldies SIA „Kolkasrags” direktoram Jānim Dambītim, Kolkas pagasta pārvaldniekam Aldim Pinkenam, Kolkas pūtēju orķestrim ar diriģentu Viesturu Rērihu priekšgalā un Rojas mūsdienu deju grupai „Elfas” Evas Fricbergas vadībā.

 

www.atputasbazes.lv rīkotie tūrisma ralliji, protams, turpināsies arī 2015.gadā – aicināsim no jauna atklāt Vidzemi, Latgali un Dienvidkurzemi. Visiem interesentiem aktuālākā informācija www.turismarallijs.lv.

 

Egons Meija

 

Komentārs par rakstu: Par tūrisma ralliju „Labo pirātu reiss”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!