Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Uz Tobāgo!

ceturtdiena, 29. oktobris (2009)   

Daudziem Tobāgo asociējas vienīgi ar gulšņāšanu lieliskajās pludmalēs, peldēm dzidrajos ūdeņos un palmām. Bet jāņem vērā arī tas, ka Tobāgo ir ieguvusi vairākas prestižas balvas ekotūrisma ietvaros. Tobāgo ir vairāk nekā 200 putnu sugas uz 116 kvadrātjūdzes zemes. Salai ir vairākas lieliskas putnu vērošanas vietas. Tobāgo ir mājvieta vairāk nekā 6000 sugu augiem un dzīvniekiem. Salas apkārtne ir bagāta ar krāsainiem rifiem, kopumā ap 300 dažādām sugām, Atlantijas okeāna dienvidu daļā ir vairāk nekā 600 zivju sugu.

 

  putnu sugas

 

 

Tobāgo ir daudzas skaistas pludmales, dažas ir noslēgtas, citas ir aprīkotas ar glābējiem un modernām iekārtām. Bet visām pludmalēm ir daudz, kas kopīgs- visas pludmales var lepoties ar baltām smiltīm, sekliem līčiem un zilajiem ūdeņiem.

 

Tobago pludmales

 

Tobāgo ir pieejamas dažādas luksuss nomas villas, tās būs piemērotas katrai gaumei un budžetam. Tobāgo brīvdienu nomas villas ir iespējas noīrēt katrā salas nostūrī. Uz salas ir viss nepieciešamais riteņbraucējiem. Te ir jebkura līmeņa un vēlmju velosipēdu nomas. Dienvidrietumu pusē sala nodrošina relatīvi vieglu brauktšanu pa līdzenu zemi un lēzenām nogāzēm. Ziemeļaustrumu pusē atrodas iespaidīgas takas ar stāvām nogāzēm un tālām distancēm. Lieldienu brīvdienu laikā vienu mazu Tabāgo ciematu Buccoo, pārpilda ziņkārīgo pūļi.

 

Ciemats Buccoo var raksturot kā kazu un krabju sacīkšu galvaspilsēta pasaulē. Sacensības ir ļoti līdzīgas zirgu skriešanas savensībām, tomēr ar savu rozīnīti. Tobāgo ir bagāta ar savu kultūras mantojumu. Tautas folklora, māņticība, māksla, mūzika un tradicionālās dejas atspoguļo salas Eiropas un Āfrikas saknes. Salā ik gadu daudzus tūristus vilina lielākais Tobāgo Heritage festivāls, kas ilgst no jūlija sākumā līdz augustam. Vijole un tamburīns (izgatavots no koka un kazas ādas) ir galvenie instrumenti, ko vietējie iedzīvotāji izmanto radot tradicionālo mūziku un dziedot dziesmas. Tobāgo sala ir pilna ar visādiem stāstiem un leģendām. Viens šāds stāsts ir, ka reiz dzīvoja Gang Gang Sarah, Āfrikas ragana, kas ļoti bieži lidoja uz Tobāgo, lai veiktu savus ļaunos rituālus. Pēc vienas savas ilgākās vizītes viņa jau vēlējās atgriezties mājās, bet konstatēja, ka viņa bija zaudējusi spēku lidot, jo esot ēdusi pārāk daudz sāls. Viņas kapu var atrast vienā no Tobāgo ciematiem. Protams Tobāgo nav iedomājama bez zvejas. Zvejošana ir gan vietējo iedzīvotāju nodarbe, gan arī tūristu iecienīts atpūtas veids. Šeit savdabīgā mekšķerēšanā ir iepējams noķert gan mums ierastākās zivis, gan arī eksotiskas zivis. Liela varbūtība ir arī noķert haizivi.

 

zvejosana

 

Šī vieta neatstās vienaldzīgus arī golfa cienītājus. Tobāgo ir ierīkoti dažādi golfa laukumi, kuri būs piemēroti gan iesācējiem, gan profesionāļiem. Liela nozīme Tobāgo kultūrā ir ēdienam. Maltīte vietējiem nozīmē kaut ko vairāk nekā vienkārši ēšanu. Tāpēc katru gadu notiek vairāki aizraujoši ēdiena gatavošanas festivāli. Pazīstamākie no tiem ir: Tobago Heritage Festival un Blue Food Festival. Festivālos ir lieliska iespēja iepazīties ar tradicionālā ēdiena pagatavošanas noslēpumiem. Līdzās neskartajām pludmalēm, krāsainiem rifiem, bagātajiem mežiem, interesantiem festivāliem un dīvainajām sacensībām, Tobāgo piedāvā neskaitāmas iespējas veidot romantiskas kāzas un apburošs medusmēnešus. Tā ir viena no labākajām vietām, kur rīkot zemūdens kāzas.

 

 

 kazas

Komentārs par rakstu: Uz Tobāgo!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!