Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ziemeļblāzmas pilsēta

trešdiena, 28. oktobris (2009)   
Pētot Norvēģijas magnētiskākās pilsētas, mēs nonācām nelielā pilsētiņā- Trumsē. Tūrisma bukletā uzzinājām, ka Trumse ir lielākā Ziemeļvalstu pilsēta uz ziemeļiem aiz arktiskā loka. Tās iedzīvotāju skaits ir ap 66 000. Pilsētas vēsture ir visai iespaidīga, polārpētnieks Roalds Amundsens 1903. gadā no Trumses devās ekspedīcijā uz Ziemeļpolu. Un tieši no Trumses, Amundsens 1928. gadā devās savā pēdējā lidojumā.
 
 
Trumse
 
 
Pilsētā ir sava universitāte, mākslas muzejs un arī vecākais kinoteātris Norvēģijā, kas vienlaikus darbojas kā sinemāteka, piedāvājot izcilu Eiropas filmu izlasi. Droši var apgalvot, ka neskatoties uz to, ka pilsēta atrodas gandrīz pasaules nostūrī, dzīve te rit pilnā sparā un cilvēki ir vēl aktīvāki nekā dažās labās karstajās valstīs.
 
 

Pietam, pateicoties Golfa straumei, Trumso ostas nekad neaizsalst un arī klimats ir salīdzinoši maigs, kas nespēs radīt nekādas problēmas tūristiem. Protams, ziemā ir ārkārtīgi daudz balta, tīra sniega, bet neskatoties uz to, vidējā gaisa temperatūra ir tikai mīnuss 4 grādi. Pietam burvīgas emocijas var smelties ziemas pilnmēness naktīs, kad visapkārt ir gandrīz tikpat gaišs kā dienā. Gaisā rodas visai romantiska atmosfēra. Lai izzinātu šī nostūra vēsturi visai nozīmi ir apmeklēt Polāro muzeju. Polārais muzejs atrodas pašā fjorda krastā, Ēkā, kurā atrodas muzejs, tika celta 1830. gadā un ilgu laiku tika izmantota kā noliktava.

 

Muzejs šajā ēkā tika atvērts 1978. gada- 50 gadus pēc leģendārā polārpētnieka Roalda Amundsena pazušanas. Vispār secinājām, ka Tromse nav iedomājama bez slavenā polārpērnieka R. Amundsena pieminēšanas. Polārajā muzejā var izsekot visa reģiona vēsturei. Ir iespēja iepazīties ar šī reģiona vienu no galvenajām problēmām- jūras lauvu, polārlāču, polārlapsu un vaļu medībām. Šajā reģionā šo dzīvnieku medību vēsture ir ļoti sena, muzejā var apskatīt gan bildes, gan ieročus, ar kuriem tika nogalināti dzīvnieki. Vēl muzejā ir apskatāma arktisko ekspedīciju un arktiskās aviācijas attīstības gaitas. Muzejā ir apskatāms arī gaisa kuģa "Norge" modelis, kurā pirmoreiz tika veikts lidojums pāri Ziemeļpolam. Viens no populārākajiem apskates objekts pilsētā ir Arktiskā katedrāle.

 

Tā atrodas kalnā, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu un apkārtnes maģisko dabu. Šo katedrāli ir visai vienkārši atrast, jo tā ir redzama no katra pilsētas nostūra. Katedrālē ir neskaitāms daudzums lielu logu, kuros lieliski spoguļojas ziemeļblāzma un arī saules stari. Ir jāsaka, ka tieši gaisma varētu būt par galveno iemeslu, kādēļ ir vērts iegriezties šajā pilsētā. Nekur citur nav iespējams apskatīt tik pārsteidzošu dabīgās gaismas dažādību. Trumse atrodas ziemeļblāzmas aktivitātes zonas pašā centrā, tādēļ pilsētas apkārtne ir viena no labākajām vietām ziemeļblāzmas novērošanai. Šī dabas parādība ir neatkārtojama, jo katru reizi tā parādās savās krāsās, tā ir lieta, ko cilvēki nekad nespēs aizstāt ar lāzeršoviem. ziembzzma

 

Lieliska vieta, no kurienes paveras neaizmirstams skats gan uz pilsētu, gan arī uz nepārspējamo dabu un tās parādībām ir Tromso tilts.

 

Trumso tilts

 

Likās interesanti tas, ka atrodoties uz tā, vienmēr var ieraudzīt lielu daudzumu makšķernieku. Esot šajā pilsētā uzzinājām, ka Trumses apkārtne ir iecienīts galamērķis makšķerniekiem no daudzām pasaules malām. Pilsētā atrodas lieliskas zvejas vietas. Makšķerēšanas sezona sākas februārī. Saldūdens makšķerēšanai ir nepieciešams iegādāties licenci un to viegli var izdarīt jebkurā pilsētā esošajā zvejas veikalā vai arī pasta nodaļā. Bet, ja tūristiem ir vēlme makšķerēt sālsūdenī, tad makšķerēšanas licence nav nepieciešama, tikai jāatcerās, ka tūristiem no Norvēģijas atļauts izvest tikai 15 kilogramus zivs filejas. 

 

daba

 

 

 

Komentārs par rakstu: Ziemeļblāzmas pilsēta

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!