Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasakainā Šveice

trešdiena, 28. oktobris (2009)   

Šveicē – pasakainā valstī ar unikālajām kalnu ainavām, daudziem ezeriem, skaistām pilsētām un omulīgiem kalnu ciematiņiem satikušās trīs kultūras – vācu, franču un itāļu. Iespējams, tieši tāpēc Šveice ir tik interesanta un savdabīga. Tūristiem noteikti jāatceras, ka šī valsts ir slavena ar savām finanšu institūcijām, gardajiem sieriem, lielisko šokolādi un atpazīstamajiem „Rolex” pulksteņiem.

 

 

Šveices kalnu ainava

 

Sveices_kalnu_ainava

Ceļojuma maršruts: Cīrihe – Lucerna – Thun – Ženēva – Berne – Cīrihe. Cīrihe ir viena no skaistākajām pilsētām Šveicē, kurā sev interesantu laika pavadīšanas veidu atradīs ikviens tūrists – te ir gan ezers, gar kuru var doties garās pastaigās, gan kalnu kūrorti slēpotājiem un snovbordistiem, gan arī daudz visdažādāko muzeju un galeriju tiem, kurus interesē māksla un kultūra. Atrodoties Cīrihē, jāizstaigā vecpilsēta, ko rotā daudzie baznīcu torņi, jāapskata Minsteres katedrāle un vēsturiskā dzelzceļa stacijas ēka.

 

Pastaigājoties gar ezeru, var vērot ne vien pilsētu un kalnus, bet arī te izvietojušās daudzās jahtas. Lucerna – pilsēta pie kalnu ieskauta ezera ir nozīmīga vasaras kūrortu un dažādu mūzikas festivālu norises vieta ar ļoti skaistu ainavu. Viens no šīs pilsētas plusiem ir tāds, ka uz to iespējams aizbraukt no praktiski jebkuras vietas Šveicē, jo tā atrodas valsts centrā. Tā kā Lucernas viduslaiku vecpilsēta ar skaistajiem skvēriem, torņiem, rātsnamu un lauvas monumentu nav liela, to var izstaigāt kājām, apmeklējot arī kādu no desmit pilsētas muzejiem, vīnu ēku, kā arī aplūkojot 14.gadsimtā celto „Kapellbrucek” tiltu pār Reuss upi uz ūdens pili.

 

 

Tilts uz pili Lucernā

 

Tilts_uz_pili_Lucerna No mūsdienu arhitektūras šedevriem te atrodams Kultūras un Kongresu centrs. Vasarās pie Lucernas ezera var doties pārgājienos, izjādēs vai arī izbraukt kalnos, lai no augstuma apskatīto skaisto pilsētas ainavu, savukārt ziemā slēpot. Ezera apkaimē atrodas deviņas slēpošanas zonas (Rigi, Klewenalp, Bannalp, Brunni u.c.), kā arī ļoti daudz naktsmītņu, kurās apmesties atkarībā no vēlmēm un finansiālajām iespējām. Thun. Pilsēta ir nosaukta Alpu ezera vārdā, pie kura tā celta. Te noteikti jāizstaigā vecpilsēta, jāapskata cietoksnis un tirgus laukumi.

 

Desmito lielāko pilsētu Šveicē skaistu padara Alpu kalni tai apkārt, kuros līdzīgi kā Lucernā izveidots daudz kūrortu. Ženēva ir Eiropas Kopienas galvenā mītne, taču pilsēta ir nozīmīga arī ar to, ka tajā atrodas lielākais valsts pulksteņu un ražošanas centrs. Ženēvu mēdz uzskatīt arī par gadatirgu, festivālu un vīnu pilsētu. Te jāapskata ezers, pils tā krastā un Ženēvas universitāte. Šajā pilsētā ir daudz banku un dažādu finanšu institūciju, kas izvietojušās lielās augstceltnēs. Berni vērts apmeklēt jau tādēļ vien, ka tā ir Šveices galvaspilsēta un slavenās Šveices šokolādes ražošanas centrs. Galvaspilsētas nosaukuma tulkojums no vācu valodas nozīmē „lācis”, līdz ar to šis dzīvnieks ir arī pilsētas simbols. Galvaspilsētu raksturo tās slavenais pulkstenis, centrālā strūklaka uz platās gājēju ielas, kā arī vecpilsēta.

 

 

Bernes pulkstenis

 

Bernes_pulkstenis

Komentārs par rakstu: Pasakainā Šveice

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!