Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

3 bezrūpīgas dienas in NY.

piektdiena, 9. oktobris (2009)   

Veicot nelielu tūri, pa Amerikas pilsētām, sanāca apciemot arī New York City. Par savu trīs dienu gidu ņēmu draudzeni, kura Ņujorkā dzīvo jau dažus gadus, ar to vienlaicīgi izslēdzu rūpes viesnīcas izvēlē. Pirmā diena. Pēc lidojuma, izvēdināt galvu un pierast pie pilsētas ritma, viņa piedāvāja Centrālajā parkā- tādā kā pilsētas sirdī. Dabas kripatiņa, kas ir iesprostota starp debesskrāpjiem. Vietējie un tūristi te nododas sportam un atpūtai, brauc ar riteņiem, vienkārši guļ zālē, vai arī jauki pavada laiku ar bērniem. Parkā apmeklējām dažus muzejus un galerijas. Viņa izstāstīja, ka ziemā parkā tiek izveidota slidotava. Tā ir lieliska vieta, kur atpūsties no pilsētas drūzmas. Pēc nelielās atpūtas devāmies iepirkties uz Ņujorkas Ķīnu – Čainataunu – uz brīdi pat piemirsu kurā valstī īsti atrodos, atmosvēra tik tiešām atgādināja ķīnas ieliņas. Tieši tāpat kā Ķīnā, ieliņas ir pilnas ar tūristiem.

 

New_York4

 

Otrā diena. Nākamajā dienā savu iepazīšanos ar pilsētu turpināju traģiskā vietā, kur agrāk atradās Pasaules tirdzniecības centrs. Vieta radīja visai nepatīkamu atmosfēru. Lai izvēdinātu drūmo noskaņojumu, aizbraucām uz Manhetenu. Visai iespaidīga vieta, komentāru par Brodveju un Taimskvēru vispār nav. Smuka vieta, it īpaši vakarā, kad visas ielas tiek apgaismotas spožās krāsās. Manhetenas dienvidos ir Battery parks, no kura ar kuģīti davāmies apskatīt Brīvības statuju un Ellisa salu. Brīvības statuja ir vairāk nekā 20 stāvu augsta un tās galvā atrodas panorāmas laukums. Ellisa salā atrodas ļoti interesants Imigrācijas muzejs, kur var redzēt dažādu tautu gaitas, kas ieradās Amerikā. Muzejā ir interesanti dati arī par latviešiem.

 

Nujorka2

 

Trešā diena. Trešajā dienā, tā kā es ļoti vēlējos apskatīt pilsētu no putnu lidojuma augstuma, mani aizveda uz Empire State Building. No ēkas paveras lieliska panorāma. Ir tāda patīkama sajūtu skatīties uz debasskrāpjiem, atrodoties krietnā augstumā, nevis to piekājē. Tieši šeit, manuprāt, vislabāk var izjust pilsētas garu. Vēlāk devāmies pastaigā pa Bruklinas tiltu, no tā vēlreiz apskatīju Manhetenu, tiesa gan tagad no attāluma. Pārējo dienas daļu pavadījām apmeklējot Rokfellera centru, kurā apkatītām dažādus mākslas šedevrus. Vakarā es izbaudīju arī kripatiņu no pilsētas nakts dzīves, apmeklējām pāris pilsētnieku iecienītos naktsklubus.

 

Nujorka3

 

No rīta, sakravājot koferus, devos tālāk iekarot ASV, saglabājot gan bildēs, gan atmiņās fantastisko New York City. 

 

NYliberty

Komentārs par rakstu: 3 bezrūpīgas dienas in NY.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!