Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ziemeļpolā

trešdiena, 7. oktobris (2009)   

Ja Jums patīk aukstums, Alpi jau kļuvuši neinteresanti vai vienkārši gribas aizbraukt kādā vēl netradicionālā ceļojumā, ja Jūs gribat pateikt: „ Slēpojot es aizgāju līdz Ziemeļpolam!” tad vienkārši jāpalasa ,kas būs rakstīts tālāk.

 

north-pole1

 

 

Jūsu spēkos iet pa pirmgājēju sliekšņu pēdām, atkārtot visemocionālāko un grūtāko ceļojumu 111 km garumā (veselais ģeogrāfiskais grāds)– ceļojumu uz Ziemeļpolu. Jūs redzēsiet gandrīz to pašu ainavu, ko redzējuši pāru gadsimtu atpakaļ pirmie viesi šajā kontinentā, tas pats vējš dzīs Jūs uz priekšu, vai otrādi, nedos paiet uz priekšu, tikt ātrāk pie mērķa. Ledus lauku kustība laiku pa laikam mānīs, un pa veselu dienu ejot nebūs pagājuši ne vienu metru uz priekšu…bet galu galā, neskatoties uz visām grūtībām Jūs noteikti sasniegsiet mūsu planētas virsotnes punktu!  Ceļojumam būs vajadzīgs: siltas drēbes, teltis, slēpes, ragaviņas, pārtikas, degvielas un petrolejas plīts, radio stacijas un divu nedēļu laika ceļojumam. Tad Jūs esat gatavi. Atrast gidu nebūs liela problēma. Ļoti viegli to organizēt ar kādas Krievijas aģentūras palīdzību. Tiem jau ir sagatavoti vairāki maršruti un iespējas.

 

„Nedēļas nogale Ziemeļpola”  ir Ziemeļpola 2 ar pusi dienu apmeklējuma programma. 

ziemelpols3

 

Katru pēdējā aprīļa mēneša nedēļā Frankfurtē satiekas šo programmu dalībnieki. Deviņos rīta lidmašīna izlido no Frankfurtes uz Oslo, kur notiek īsa lidmašīnas pietura, tad turpinās lidojums uz Špicbergenas arhipelāgu. Pusdienas restorānā un dažas atpūtas stundas un atpakaļ. Lidmašīna pacels Jūs gaisā ilgā lidojumā uz Ziemeļu Ledus okeāna ledus kontinentu. Zemi zem kājām varēsiet sajust tikai nākamajā dienā.

 

ziemelpols

 

 

Lai notiktu šāda veida ekspedīcija tiek organizēta lidosta uz liela ledus gabala. Dalībnieki no sakuma atlido uz ledus lidostas ar militārajām lidmašīnām, pēc tam tos ar helihopteri nogādā uz pašu Ziemeļpolu. Lai no ledus lidostas aizlidotu ar helihopteri līdz Ziemeļpolam ir vajadzīgas tikai 30 – 40 minūtes. Starp citu par vakariņam, kamēr Jūs tur taisiet bildes uz Ziemeļpola punkta, ekspedīcijas apkalpojošais personāls uzklās galdu. Bet Jums ne reizi atgādinās, ka ārā ir mīnus 25 grādi pēc Celsija un ēdiens ļoti ātri atdzēst. Jūs pavadīsiet uz Ziemeļpola dažas stundas, bet domāju, ka iespaids no tāda ceļojuma paliks uz visu mūžu. Fantastiskas Arktiskas ainavas, nebeidzami plaši, līdz pašam horizontam ledus lauki, ledus formas, spilgta balta gaisma…

 

Adrenalīns no apziņas, ka esot paša pasaules virsotnē, no šampanieša dzeršanas vietā, kur līdz tuvākas cilvēka nometnes ir tūkstoš jūdžu, no tropisko ananāsu ēšanas tādā aukstuma, kur nekad tie nevares izaug – vienā vārdā, Jums noteikti daudz kas būs stāstāms saviem draugiem un paziņām. Bet jāatceras, ka laika apstākļi uz pasaules virsotnes zemes var strauji mainīties, tāpēc būs vērts pateikt radiniekiem un darba kolēģiem, ka Jūs varat aizkavēties uz dažām dienām.

 

http://www.northpole.ru/

Komentārs par rakstu: Ziemeļpolā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!