Sestdiena, 13. Augusts, 2022
Velga, Elvīra
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Tūre vīnu cienītājiem.

pirmdiena, 5. oktobris (2009)   

Spānija ir viena no pasaules ietekmīgākajām vīnu ražotājvalstīm. Vīna ražošanas tradīcijas šajā valstī ir vairāk kā 5000 gadus senas. Valsts ģeogrāfiskais stāvoklis ir ļoti izdevīgs, jo dažādos valsts apgabalos ir ļoti atšķirīgs klimats, pateicoties kam, katra apgabala vīni iegūst individuālu, neatkārtojamu garšu. Spānija ir slavena ar saviem sarkanvīniem. Vīnu cienītāji noteikti ir dzirdējuši par slaveno Rioja apgabalu- pazīstamākais Spānijas vīndaru reģions.

 

wine.jpg

 

Spānijas vīnu izgaršošanu un novērtēšanu uzsāksim Ribera de Duero reģionā. Šajā Spānijas vīnu darītavas reģionā tiek pagatavoti un izturēti vieni no dārgākajiem vīniem. Pārsvarā šeit tiek radīti sarkanvīni un sārtie vīni, kuriem ir ļoti spilgti augļu aromāti. Neaprakstāmi ir vīni, kuros dominē svaiga aveņu garša. Lai pilnībā izjustu vīnu burvību ir iespējams apmeklēt vīnu muzeju un iepazīties ar vīnu ražošanas tehnoloģijām Tarsus un Arsuaga Navarro vīnu darītavās, kur arī var nodegustēt tik ļoti izslavētās vīnu šķirnes. Degustējot pasaules labākos vīnus, nedrīkst nepieminēt Riojas reģionu, kurš tiek uzskatīts par prestižāko Spānijas vīnu darītavas reģioniem. Tiek uzskatīts, ka šī vieta ir tik ļoti piemērota vīni ražošanai, jo tā atrodas ap 600 m virs jūras līmeņa un kā ir zināms, vīnu kvalitāti ietekmē gan augsne, gan gaiss. Šajā apgabalā ir iespējams apmeklēt vienus no iespaidīgākajiem vīnu pagrabiem.

 

wine

 

Ir vērts iegriezties Katalonijas labākajās vīna darītavās, kas atrodas Viljafranka de Penedes reģionā. Bodegas Torres vīnu pagrabos iespējams ne tikai degustēt vīnus, bet saņemsiet arī dāvanu komplektus.. Šeit vīnu darināšanas tradīcijas ir nodotas no paaudzes paaudzē, arvien uzlabojot un bagātinot to. Slavenajā vīna darītavā Torres, var nodegustēt ne tikai vairākas vīna šķirnes un arī augstas klases brendiju.

 

Daži vārdi, kas būtu jāzina degustējot spāņu vīnus:

 

Semi - Dulce – pussalds

 

Abocado – vidēji salds

 

Dulce – salds.

 

Semi-Seco – pus sauss

 

Brut – sauss

 

Espumoso – dzirkstošs

 

Ano – vecums.

 

Rosado – sārts

 

Tinto – sarkanvīns

 

Blanco – baltvīns

Komentārs par rakstu: Tūre vīnu cienītājiem.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!