Sestdiena, 24. Februāris, 2024
Diāna, Dina, Dins
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Velosipēdist! Noskaņojies uz ilgu un skaistu dzīvi.

sestdiena, 16. marts (2013)   

Velosipēds dažus pēdējos gadus ir ne tikai mega moderni, bet patiešām veselīgi un aizraujoši. Protams, ar vienu noteikumu – jādraudzējas ar prātiņu. Savukārt ar to bieži vien ir diezgan lielas problēmas. Vai nu ar prātiņu pašu, vai vienkārši neizdodas ar to sadraudzēties.
Ja līdz šim ielās un ceļos bija divas savstarpēji naidīgi noskaņotas un mūždien karojošas frontes – autobraucēji un kājāmgājēji, tad tagad pievienojusies trešā. Velosipēdisti. Turklāt viena no visnekaunīgākajām un augstprātīgākajām karojošajām nometnēm.


Atšķirībā no autobraucējiem un kājāmgājējiem, kas parasti mēģina sadalīt tikai un vienīgi gājēju pārejas, velosipēdisti gājuši tālāk un okupējuši visu, kas saistīts ar kopējo satiksmi. Cilvēks uz divriteņa vienlīdz labi jūtas gan uz cilvēku pārpildītas ietves, gan braucamās daļas, viņš šķērso ielu gan krustojumā, gan pa gājēju pāreju, gan tur, kur sagribas. Ja pa ietvi ejošie kļūst par traucēkli, tad velosipēdista arsenālā ir lielisks ierocis – nervozs zvaniņš. Pats dīvainākais, ka velosipēdists Latvijā kļuvis par “svēto govi” un, lai arī kas nenotiktu, pedāļminējam vienmēr taisnība. Pat tad, ja viņš ar dubļiem notašķītu ciskadrillu mēģina iedabūt sabiedriskajā transportā!


Tomēr, der nedaudz “ieslēgt smadzenes”, lai nojaustu, ka viss pat tuvu nav tik skaisti, kā paši velosipēdisti varētu iedomāties. Un to lieliski pierāda aizvadītais gads, kad katru dienu glābt velosipēdista dzīvību Latvijā neatliekamā medicīniskā palīdzība devusies vidēji divas reizes dienā!
Ne mazums veselīgā dzīvesveida piekritēji savas bravūras dēļ šķīrušies no prāvām naudas summām, lai kompensētu nodarītos kaitējumus gājējiem un automobiļu īpašniekiem. Dažs labs pat pamanījies nodarīt postu vairāku tūkstošu latu vērtībā.
Pavisam 2012. gadā reģistrēti 120 satiksmes negadījumi, kuros vainojami velosipēdisti. Pārsvarā sadursmes ar citiem velosipēdistiem, gājējiem un autotransportu.


Vēl kāds vērā ņemams velosipēdistu netikums ir alkohols. Policijas statistika liecina, ka pat ziemā vidēji Latvijā tiek pieķerti ap 10 iereibušu pedāļminēju dienā. Vasaras sezonā šie skaitļi kā minimums jāreizina ar 5. Alkohola reibumā velosipēdisti pastrādājuši arī ne mazums pārkāpumu.
Daudzi no mums jau līdz ar pirmajiem siltajiem saules stariem dosies izbraucienos ar velosipēdu. Apsveicami! Tomēr pirms uzsākt pedāļu mīšanu, uzvelciet ķiveres, pārliecinieties, ka atstarotāji ir savās vietās, ka organisms izvadījis visas vakardienas ballītes paliekas un, ka esat gatavs iesaistīties kopējā satiksmē nevis tai traucēt! Dodoties ceļojumos ar velosipēdiem uz citām zemēm nevajag piemirst, ka ir valstis, kurās arī riteņbraucējs skaitās satiksmes dalībnieks un tiek sodīts pēc visas likuma bardzības. Latvijā gūtie kaitīgie riteņbraukšanas paradumi var būt pat ar ļoti skumjām sekām…
Lai visiem veselīga un droša gaidāmā vasara!
 

Komentārs par rakstu: Velosipēdist! Noskaņojies uz ilgu un skaistu dzīvi.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!