Trešdiena, 10. Augusts, 2022
Inuta, Brencis, Audris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Biznesa tūrisma etiķete Taizemē.

sestdiena, 3. oktobris (2009)   

Taizeme atrodas tropiskajā joslā, gan klimats, gan jūra ir silta. Oficiālā valoda ir taju, bet darījumu aprindās un tūrisma pasaulē plaši tiek lietota angļu valoda. Naudas vienība ir bats. Valūtas maiņa Taizemē ir diezgan viegla, jo valstī ir liela tūrisma nozare, arī viesnīcās var apmainīt valūtu.

 

Thailand

 

Darba laiks Taizemē parasti ir no 8:00- 17:00, taču jūs varēsiet saskarties arī ar to, ka privātie uzņēmumi strādās no 9:00- 18:00, ar pusdienu pārtraukumu no 12:00- 13:00. Vēl ir jāzin, ka daudzi uzņēmumi un lielākās rūpniecības kompleksi Bangkokā, strādā no 7:30- 16:30, lai mēģinātu izvairīties no lieliem pilsētas sastrēgumiem. Laiks, kurā labāk ir izvairīties no darījumu braucieniem uz Bangkoku ir aprīļa sākums, jo daudzi darbinieki būs atvaļinājumā, šajā laikā iekrīt budistu svētki. Tikšanos Taizemē labāk norunāt dažas dienas iepriekš un vēlreiz piezvanīt tikšanās dienā, lai apstiprinātu tikšanās laiku un vietu. Ierasties ar nokavēšanos ir ierasta lieta Taizemē, visbiežāk to pamato ar briezmīgo satiksmi.

 

Biznesa uzvalki ir standarts birojos, neraugoties uz karstajiem laika apstākļiem, krekls un kaklasaite ir neatņemamas uzņēmēja apģērba sastāvdaļas. Vestes gan ir retums, bet, ja jums tās ļoti patīk, tad tās var valkāt, bet, kad notiek oficiālā pasākuma daļa, labāk ir to novilkt un turēt rokās. Sievietēm, bikšu vietā labāk dot priekšroku klasiskā tipa svārkiem, labāk tādiem, kas piesedz ceļus, svārkus nēsā ar žaketi, lai saglabātu biroja siltu, žakete ir lietderīga arī tāpēc, ka gaisa kondicionieri parasti tiek ieslēgti zemās temperatūras režīmā. Lielākā daļa uzņēmēju pārzin angļu valodu, tikai cenšaties runāt lēnāk un skaidrāk, jo viņus var mulsināt akcents. Uzņēmējdarbības temps bieži ir daudz lēnāks nekā Rietumeiropas valstīs, tāpēc nav laba ideja virzīt lietas ātrā tempā. Ja darījuma brauciena laikā jums ir kādi izdales materiāli, cešaties to izveidot pēc iespējas krāsainākus un neaizmirstiet par fotoattēliem.

 

Uzaicinājumi uz tādiem pasākumiem kā golfs un vakariņas vienmēr jāpieņem, jo tā ir lieliska iespēja iepazīt potenciālos darījuma partnerus. Rokasspiediens ir norma sveicinoties, tomēr jāatceras, ka Taizemē nav tie emocionālākie cilvēki un jebkura pieskaršanās bieži tiek uztverta kā uzticības pazīmi, bet to nekad nedrīkst uzsākt ārzemnieks. Darījumu laikā izvairaties no emocionālām runām uz žestikulēšanas. Dāvinot biznesa dāvanas, lieliski būtu izvēlēties kaut ko tādu, kas prezentē jūsu valsti, to ļoti novērtēs.

 

Savukārt citos svētkos, piemēram Jaunajā Gadā, kolēģiem varat dāvināt T-kreklus, kalendārus, pildspalvas un citus nieciņus, tikai ne nažus, šķēres vai spoģulus, to dāvināt viņiem nav pieņemts. Neaizmirstiet, ka apciemojot kādu mājās, jums palūgs noģērbt apavus, tāpēc neaizmirstiet pārbaudīt, vai zeķēs nav kāda cauruma. Vienu nerakstītu noteikumu ir jāatcerās: darbā runājiet par darbu, bet esot pie kāda ciemos runājiet par visām jums interesējošām tēmām, tikai ne par darbu, un labāk uzmanīgi runāt par Taizemi, jo to var uztvert ļoti personīgi, koncentrējaties uz pozitīvo pieredzi šajā valstī.

Veiksmi biznesa darījumos Taizemē!

Komentārs par rakstu: Biznesa tūrisma etiķete Taizemē.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!