Trešdiena, 10. Augusts, 2022
Inuta, Brencis, Audris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Biznesa tūrisma etiķete Argentīnā.

trešdiena, 30. septembris (2009)   

Argentīna ir otrā lielākā Dienvidamerikas valsts pēc platības. Tās dabas apstākļi ir ļoti daudzveidīgi- valsts rietumu daļā stiepjas sniegotās Andu kalnu grēdas, austrumu daļā plešas nepārskatāmi līdzenumi, kurus aizņem zālaugu stepes pampas un tuksnešaini rajoni.

 

argentina

Argentīnas sabiedrība veidojusies, sajaucoties dažādām rasēm un nācijām, konkistadoru atvasēm, melnādainajiem vergiem un nenobendētajiem indiāņu pēcnācējiem. Imigrācijas tiešās sekas ir baltādaino eiropiešu masveida ierašanās, kuri ne tikai ietekmēja nacionālo sastāvu, bet arī mainīja pastāvošās tradīcijas, valodu un demogrāfisko struktūru. Tā kā Argentīna ir kosmopolītiska valsts, vairākums uzņēmēju ir draudzīgi un sirsnīgi. Lielākā daļa vadītāju runā angļu valodā, tā kā problēmām ar komunicēšanos nevajadzētu rasties. Visās lielākajās pilsētās ir ļoti laba un samērā brīva atmosfēra uzņēmējdarbībai. Punktualitāte ir novērtēta un tiek gaidīta no apmeklētājiem, tomēr jūs paši varat sagaidīt to, ka jūsu partneris var kavēties līdz 20 minūtēm!

 

Arī neoficālās tikšanās reizē viesis var nokavēties līdz 30 minūtēm. Savu ierašanos parasti ir jāplāno un jāsaskaņo apmēram divas nedēļas iepriekš. Darba laiks ir atšķirīgs: Buenosairosā, cilvēki vadošajos amatos var strādāt non-stopā 10:00-17:00 ar īsu pārtraukumu pusdienlaikā ap 13:00 (kas bieži var pārvērsties biznesa pusdienas). Provincēs, vadītāji sāk darbu agrāk, pārtraukums ir ap 12:30 / 13:00, atsāk darbu ap 15:00 / 15:30 un tad turpina, līdz pat 17:30 / 20:00. Ja jums ir nepieciešamība satikties ar amatpersonu, jums sākumā nāksies visu saskaņo ar viņa vai viņas personīgo asistentu vai sekretāru.

 

Pieklājība ir būtiska saskaroties ar šiem starpniekiem, jo tieši viņi nosaka kārtību, kādā apmeklētāji piekļūs priekšniekiem. Ja runa iet par apģērbu, kurā labāk ierasties, tad jāsaka, ka Argentīnā biznesmeņi ir formāli un konservatīvi attiecībā uz stilu un krāsām. Vīriešiem, zilas, pelēkas un brūnas krāsas kostīmi, balti vai gaiši zili krekli un konservatīvas kaklasaites ir norma. Sievietes dod priekšroku zilām vai pasteļkrāsas kleitām ar melniem vai brūniem ādas apaviem, kā arī neuzkrītošām rotaslietām. Uzsākot biznesa pārrunas ir svarīgi zināt arī to kas notiek politikā un it sevišķi sportā, humora izjūta arī tiek augsti novērtēta. Sveicinoties vīriešiem ir pieņemts sniegt rokasspiedienu, sievietes bieži apmainās skūpstiem uz vaiga. Vispār argentīnieši ir tendēti cieši sazināties ne tikai biznesa jomā, tāpēc būs ļoti labs žests, ja jūs izrādīsiet intersi arī par viņa ģimeni vai vaļaspriekiem.

 

konf

 

Argentīnieši ir diezgan kaislīgi sarunās un bieži pārtrauc viens otru. Nevajag apvainoties - tā ir pazīme, ka sarunu biedrs ir ieinteresēts. Izrādiet interesi par to, ko jūs dzirdat, uzdodiet jautājumus un ļaujiet jūsu ceļabiedriem izteikt savas domas. Argentīnieši sarunājas atrodoties tuvu viens otram, tāpēc nebaidaties, ja kāds ne aiz ļauna prāta neievēros Eiropā pieņemto distanci. Ja vēlaties pasniegt biznesa dāvanu, izvēlaties tādu, kas netiks uztvertas kā kukulis: nevisai dārgu, bet ar gaumīgu. Sarakstē ar partneriem izmanto uzrunas Señor [Kungs], Señora [Kundze], Señorita [Jaunkundze], pēc tam raksta uzvārdu. Biznesa izklaides parasti notiek lielos restorānos vai viesnīcās, ja dzeramnauda nav iekļauta jūsu rēķinā, tad atstājiet 10-15% no kopējās summas. Ja jūs smēķejat, tad sākumā cigareti piedāvājiet jūsu pavadonim. Gadījumā, ja Jūs tiekai uzaicināti uz vakariņām mājās, jums jāatceras, ka apmeklējot argentīniešus ģimeni ir pieņemts dāvināt ziedus (sarkanas, baltas rozes), šokolādi un vīna pudeli. Pēc vakariņām ir pieņemts vēlreiz piezvanīt un izteikt savu pateicību.

 

Veiksmi biznesa darījumos Argentīnā!

Komentārs par rakstu: Biznesa tūrisma etiķete Argentīnā.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!