Trešdiena, 10. Augusts, 2022
Inuta, Brencis, Audris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Dažas dienas Nīderlandē

otrdiena, 29. septembris (2009)   

Pirmās atmiņas atceroties Nīderlandi – kāršu rozes, dungojoši riteņbraucēji,paceļamie tilti un kanāli. Tiem , kas dusmojas uz riteņbraucējiem Nīderlandē nav ko meklēt, jo ar riteņiem pārvietojas visi, visur un vienmēr. Brauc arī ar mašīnām, bet pilsētās to nejūt, jo noteicošie ir velosipēdisti. Tie brauc pa vienam, divatā, bariņos vai visa ģimene. Bērniem ir īpaši ratiņi, kuri piestiprināti velosipēdam aiz muguras. Uz nīderlandieša velosipēda ir visa mūsdienu pilsētnieka iedzīve, kura atrodas speciālajās velosipēdistiem domātajās somās. Ritenis ir izrotāts atbilstoši īpašnieka gaumei, sabiedriskajam stāvoklim un iespējām. Velosipēdi tiek bieži zagti, tādēļ bieži vien riteņa aprīkojums ir dārgāks par pašu riteni.

 

11

 

Amsterdama man saistās ar mieru un dzīves baudīšanu. Pilsētas skaistums ir senatnīgumā un vēsturē. Koki, puķes, dārzi, parki, bet tas viss ir neizskaistināts, dabīgs, ar kādu nezālīti vai nodrupušu mājas stūri. Pa kanālu peld jahtas ar pilsētniekiem, kuri priecājas par veiksmīgi pavadīto darba nedēļu...bet ielas malā - jūgendstila dzīvojamās ēkas, kurās ir atsevišķa ieeja katram iedzīvotājam, durvis ir atvērtas un iedzīvotāji plikās pēdas sildīdami dzer vīnu, lasa grāmatu vai vienkārši bauda dzīvi un mieru. Raksturīgi, ka nīderlandieši dzīvo atvērti, neslēpjoties aiz aizkariem. Bija patīkami noskatīties, ka dažāda vecuma cilvēki nepiespiesti atpūšas. Turpat netālu ir Sarkano lukturu kvartāls, kas gan nekādu īpašu iespaidu neatstāja. Vēl viena raksturīga nīderlandiešu rakstura iezīme ir resursu taupīšana. Iecienīti ir Second - Hand veikaliņi, kuros cilvēki nodod sev nevajadzīgās lietas, citi tās nopērk par nelielu samaksu un ienākumus izmanto labdarībā. Īpašs šarms ir maziem veikaliņiem, kuros senas lietas ir blakus jaunām, piemēram, 60 to gadu plates, 80 to gadu kurpītes, kuras tā vien gribas ielikt mājās plauktiņā. Populāri ir arī grāmatu tirdziņi, kuros ir gan vecas grāmatas, gan jaunas, gan žurnāli, gan mācību literatūra. Neatlaidīgi un pacietīgi meklējot, ikviens var atrast sev vajadzīgo preci. Atšķirībā no Amsterdamas senatnīguma Roterdama ir mūsdienu pilsēta ar modernu arhitektūru, tiltiem, mūsdienīgās mākslas muzejiem.

12

 

Ir iespējams izstaigāt arī Slavas Ceļu kur savus roku vai kāju nospiedumus atstājuši pasaulē zināmi cilvēki.

13

 

Nevarēju palaist garām iespēju pabrokastot slavenajā viesnīcā „Ņujorka”. Viesnīca ir īpaša ar to, ka tā ir vēsturiska. Tur apmetās jūrasbraucēji, pa ceļam uz Ameriku. Viesnīcas apakšējā stāvā ir liels bārs-restorāns ar 400 vietām, kur var ļoti garšīgi paēst no agra rīta līdz vēlam vakaram ( 7:00 – 1.00) Šī vieta piesaista visus tūristus ar skaisto skatu uz upi un mūsdienīgo Roterdamu. Omlete EUR 5.50 Kafija EUR 2.00 Kapučīno EUR 2.10 Apelsīnu sula EUR.

14

 

Arī Hārlema ir ļoti jauka pilsēta, tajā ir izcila saldējuma kafejnīca, kurā gan bija jāstāv divās rindās – pirmajā, lai tiktu pie čeka, kuru no veclaicīga kases aparāta izsniedza eleganta kundzīte. Otrajā rindā bija jāstāv, lai tiktu pie debešķīgā saldējuma. Zinātāji saka, ka visas piedāvātās saldējuma šķirnes nav iespējams nogaršot, jo tie nemitīgi tiek papildināti ar jaunām garšām. Uz visām pilsētām ir ļoti ērti pārvietoties ar vilcienu. Tas ir ātri, ērti un lēti. Amsterdama- Hārlema LVL 3.80 (vilciens) Hārlema – Roterdama LVL 11.20 (vilciens) Rīga – Amsterdama LVL 111.23 (aviobiļete)

Komentārs par rakstu: Dažas dienas Nīderlandē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!