Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Ieteikumi, dodoties pārgājienā

sestdiena, 6. augusts (2011)   

Ieteikumi, dodoties pārgājienā – 3 pamatnosacījumi, kurus nevajadzētu aizmirst, plānojot tūrisma pārgājienuPārgājiens ir lielisks un vienlaikus piedzīvojumiem bagāts ceļošanas veids, kas ļauj ceļojot palūkoties uz pasauli un mums pašiem ar citām acīm. Tomēr šis ceļošanas veids prasa ļoti rūpīgu sagatavošanos un plānošanu. Pārlasot atsevišķus pārgājiena pamatnosacījumus, varat sākt šaubīties vai vismaz atminēties dažus ļoti nepatīkamus gadījumus.

Pastāv 3 svarīgi pārgājiena pamatnosacījumi, kas jāņem vērā, plānojot ceļojumu:
·Izvēlieties piemērotu aprīkojumu
·Pārziniet maršrutu
·Sagatavojiet rezerves plānu

 

Tūrisma pārgājiena ieteikums Nr. #1: Izvēlieties piemērotu aprīkojumu
Ja ceļojat tālu prom no „civilizācijas”, jūsu drošība, labsajūta un pat dzīvība ir atkarīga no līdzi paņemtā aprīkojuma. Mēs visi vēlamies ietaupīt naudu, tomēr būtu nepareizi taupīt uz pārgājiena pamata lietu rēķina. Vienmēr pārliecinieties par to, vai jums ir atbilstošs aprīkojums plānotajam ceļojumam. Vienmēr ir labāk nopirkt šos priekšmetus īpaši šim nolūkam paredzētajā veikalā, jo cilvēki, kas veikalā strādā, jums ieteiks, kas būtu nepieciešams tieši jūsu ceļojumam un kuras lietas būtu vislabākās tieši jums.

Svarīgas pārgājiena pamata lietas ir telts, guļammaiss un apģērbs. Tiem jābūt piemērotiem laika apstākļiem, kādi ir paredzami, lai šīs lietas nodrošinātu jums pietiekamu aizsardzību. Jūs taču nevēlaties ceļot lietū bez piemērotas vējjakas vai telts lietus malas un nevēlaties gulēt +5° guļammaisā, ja āra temperatūra sasniedz -5°. Jūs taču nevēlaties mugursomu, kas jums neder vai apavus, kuri berž.

Veidojot pārgājiena pamata lietu sarakstu, neaizmirstiet, ka jums būs jārūpējas par katru priekšmetu, ko paņemsiet līdz.Neaizmirstiet lietas, kuras jums nav nepieciešamas, tomēr neatstājiet mājās lietas, kuras jums būs nepieciešamas. Sasaiņojiet visu aprīkojumu un pārliecinieties, vai spējat to panest – ilgāk kā 5 minūtes.

 

Tūrisma pārgājiena pamatnosacījums Nr.#2: Pārziniet maršrutu
Apkopojiet pēc iespējas plašāku informāciju par maršrutu, kuru esat izvēlējies. Pārliecinieties par to, vai zināt, kurp kad doties.Pārgājiena pamata lietu sarakstā noteikti jāiekļauj neliels saraksts vai karte, kas aizvien pateikts priekšā, kurp doties tālāk. Dodoties pārgājienā, iegādājaties noteiktā apvidus karti līdzņemšanai.

Ja izmantojat sabiedrisko transportu, noskaidrojiet, kur atrodas autobusu pieturas un stacijas, kādi ir atiešanas un pienākšanas laiki. To zinot, kā arī rezervējot biļetes iepriekš, jūs varat ietaupīt laiku un izvairīties no situācijas, kad paliekat uz ielas.

Ja plānojat nakšņot hosteļos vai nojumēs, neizmantojot telti, pārliecinieties par to, vai ir brīvas vietas. Pat tad, ja ņemat telti līdzi, labāk izvietojiet to nojumes tuvumā, ja paredzami skarbi laika apstākļi.

 

Tūrisma pārgājiena pamatnosacījums Nr. #3: Sagatavojiet rezerves plānu
Lielākoties viss norit kā ieplānots. Tomēr negadījumi var notikt un jūs vēlaties būt sagatavots šīm situācijām. Padomājiet, kas ceļojuma laikā varētu notikt un kā jūs varētu to atrisināt.

Pārliecinieties par to, lai kāds zina, kur un cikos jūs būsiet, tā, piemēram, atstājiet kādam ģimenes loceklim ceļojuma maršruta kopiju, iekļaujot naktsmītņu kontaktinformāciju, kurās plānojat pārnakšņot. Ik pa laikam informējiet ģimeni, par to, ka ar jums viss ir kārtībā un, kurp jūs dosieties tālāk. Tad būs daudz vieglāk jūs atrast, ja kaut kas atgadīsies.

Pārliecinieties par to, vai jūs varat piezvanīt kādam, ja tas ir nepieciešams. Paņemiet līdzi mobilo telefonu vai cita veida komunikācijas līdzekļus, kuri funkcionē, lai kur jūs atrastos. Jūs varat saslimt vai savainoties, un tas var pasargāt jūsu dzīvību.

 

Sagatavoties medicīniska rakstura negadījumiem ir viens no svarīgākajiem aspektiem pārgājienā. Ņemiet līdzi pirmās palīdzības aptieciņu un pārliecinieties par to, lai vismaz viens vai divi cilvēki grupā prastu sniegt pirmo palīdzību.

Apkoposim mūsu 3 nozīmīgos pārgājiena pamatnosacījumus: piemērots aprīkojums, maršruta pārzināšana un rezerves plāns. Kādi ir jūsu nozīmīgākie pārgājiena pamatnosacījumi? 

Komentārs par rakstu: Ieteikumi, dodoties pārgājienā

Janis
25.04.2013 22:21:49
Atradu bērnu nomietni http://forestcamp.lv, tur ir aprakstītas daudzas aktivitātes tādas ka spēles, sporta sacensības, pat “Apgūs prasmi vadīt kanoe”. Domāju vai nu pierākstīt tajā savu puiku Ko domājiet par to?
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!