Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Notinghilas Karnevāls Londonā. Ceturtā daļa.

svētdiena, 13. marts (2011)   

Londonas Rietumi izceļas ar īpaši ekscentrisku un eklektisku gaisotni. Notinghilas kvartāla vēsture izsenis bijusi saistīta ar Dienvidamerikas un portugāļu vs. spāņu imigrantu iedzīvi. Kā jau vitālo dienvidnieku kultūru sajaukumam piedienas, attīstījās dažādas un daudzveidīgas svētku tradīcijas. Notinghilas karnevāla pirmsākumi datējumi Trinidadas salā, ap 1830.gadu,atzīmējot karību „komūnas”verdzības galu. 20.gs. 50. gados ievērojams skaits iebraucēju devās Lielbritānijas virzienā.

 


Cīnoties ar nelabvēlīgiem dzīves apstākļiem un citām iebraucēju nebūšanām, pirmais oficiāli datētais karnevāls notika 1964. gadā, protestējot pret tālaika pastāvošo rasismu un aicinot uz mākslas un vārda brīvību. Kopš 1976. gada karnevāls vienkopus pulcē ap 150 tūkstošus apmeklētāju. Īpaši „melns” bija 1958. gads ar sēriju rasistiska rakstura uzbrukumiem un grautiņiem. Absolūti normāla parādība bija balto jauniešu vardarbība pret „krāsainajiem” iebrucējiem. Savā ziņā karnevāls bija tieša atbildes reakcija britu pārstāvātajai idejai „Saglabāsim Angliju „baltu”. Svētku organizēšana šķiet humānākais veids,kā parādīt savu nostāju konservatīvajā Lielbritānijā.

 


Notinghilas pasākumi balstās uz piecām skatuvēm- Calypso, Mas (maskarāde), Pan (karībiešu etniskā mūzika) un „The Mobile and Static Sound Systems”. Mūsdienās karnevāla norise ir augusta t.s. divās banku brīvdienās. Mas- vieta,kur plānoti galvenie masku gājieni. Steel bands- karību etniskās mūzikas izpildītāju arēna. Calypso- pirmatnējās karību kultūras mūziķu arēna. Static and mobile sound systems- dīdžeju teltis un pieturas punkti, kur tiek izpildīta saistītā deju mūzika.

 


Par karnevāla menedžmentu rūpējas apvienība London Notting Hill Carnival Limited (LNHCL),kas nodrošina visa veida finansiālo un vadības pamatu. Lai arī mūsdienās karnevāla norise ir legāls pasākumu kopums, līdz 1987.gadam rīkotāji saskārās ar vietējo autoritāšu ierobežojumiem. Iemesli sakņojās konfliktos ar policiju un regulāros grautiņos ,kā arī šaurajās norises vietās, ņemot vērā to, ka Londonas ielas pēc būtības nav paredzētas tik plaša mēroga pasākumiem. Lai nu kā, saskaņā ar BBC sniegto atskaiti, karnevāla apmeklētāju skaits 2010. gadā sasniedzis miljonu.

 

 

Vairāk informācijas par BBC sniegto atskaiti: http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-11135527

 


Vairāk informācijas par Notinghilas karnevāla vēsturi: http://en.wikipedia.org/wiki/Notting_hill_carnival
 

Komentārs par rakstu: Notinghilas Karnevāls Londonā. Ceturtā daļa.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!