Sestdiena, 4. Februāris, 2023
Veronika, Daila
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Citi jūras ceļi

piektdiena, 17. decembris (2010)   

Foto: Žanneta Kaminska

Tāliem un eksotiskiem ceļojumiem šis nav tas piemērotākais brīdis. Gan finanses ietiepīgi atsakās sponsorēt mūsu iegribas, gan laika trūkums neļauj visu pamest uz ilgāku laiku. Tāpēc plāns ļoti vienkāršs un viegli īstenojams – brīvdienas Zviedrijā.

 


Šoreiz nolemjam iemēģināt citas jūras takas un nedodamies vis uz tik ierasto Rīgas pasažieru ostu, lai greznā izklaides kruīza kuģī baudītu dažnedažādas izklaides, bet gan stūrējam uz Ventspili, kur vai ik dienas uz Zviedrijas krastiem dodas Scandlines prāmis “ASK”.
Karaoke, deju grupas un vokāli instrumentāla ansambļa priekšnesumi, kafejnīcas un veikali šeit izpaliek. Līdz ar to arī laupīts prieks vērot nedaudz “iesilušu” zviedru izdarības uz deju grīdas. Tāds gluži parasts “darba rūķis” ar diviem klājiem kravas automobiļiem, piekabēm un jūras kravas konteineriem. Toties ceļojumam ar Scandline ir savi plusi. Vispirms jau tas, ka Zviedrijas krastā nonākam vienpadsmit stundās, kas ir par sešām stundām ātrāk kā Tallink no Rīgas. Un tad vēl sīkums, taču ļoti patīkams – brauciena biļetē iekļautas gan brokastis, gan vakariņas! Un baro, es jums teikšu, kā uz kaušanu! Gan no rīta, gan vakarā tiek pasniegta gan zupa, gan vismaz trīs veidu pamatēdieni, bagātīga salātu lete, deserts, karstie un aukstie dzērieni, kukurūzas pārslas, jogurti un sazin vēl kas!

 


Pēc sātīgas maltītes plašā ēdamtelpā ar skatu uz saulaino tāli, var pamieloties ar ko stiprāku vai tasīti espresso pie bāra letes. Laiku kavējot, var uzspēlēt novusu, galda futbolu vai paraustīt vienroča sviru un laimēt kādu zviedru kronu. Tiesa gan īsti skaidrs nav tas, kāpēc vietējais veikaliņš ar šādiem tādiem našķiem, dzērieniem un Scanlines suvenīriem darbojas tikai trīsdesmit minūtes pēc kuģa atiešanas no krasta. Ja niecīgi atvēlētajā laikā nepaspēsi iegādāties pudeli minerālīša un smaržas mīļotajai, tad tā arī paliksi gribot. Līdzīgā režīmā darbojas arī bārs. Ņemot vērā, ka apetīte rodas ēdot (dzerot), tad īstā peļņa droši vien bārmenim iet gar degunu…

 


Toties kajīte patīkami pārsteidz. Plaša, gaiša, platām gultām, tualeti, duškabīni un televizoru! Programmu klāsts ne īpaši plašs, taču cīņai ar garlaicību pilnīgi pietiekams. Pat dzimto valodu var sadzirdēt TV5 kanālā, cik nu tur šī valoda vispār pieejama…
Vienpadsmit stundas un sajūtam stingru pamatu zem kājām Ninahamnā – ostas pilsētiņā sešdesmit kilometru attālumā no karaļnama Stokholmā. Sešdesmit kilometri ir tīrais nieks, jo autostrādē atļautais maksimālais ir 110 kilometri stundā un ceļš ir vienkārši burvīgs. Ar acu kaktiņiem vērojot klintis, jau pēc pusstundas ieraugam uzrakstu, kas vēsta, ka Stokholma jau klāt. Stājamies malā un stellējam iPhone navigatorā viesnīcas adresi – vienīgais veids, kā bez liekas maldīšanās tiltu un salu mudžeklī nonākt vajadzīgajā vietā un laikā.

 

Gints Gavers

Komentārs par rakstu: Citi jūras ceļi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!