Otrdiena, 22. Septembris, 2020
Maigurs, Mārica, Māris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

"Radi un draugi" svin 15 gadu jubileju un plāno pārtapt par četru zvaigžņu viesnīcu [0] 

26.04.2010

Trimdas latviešu, Anglijas Daugavas Vanagu Fonda pārstāvju, 1995. gadā izveidotā viesnīca, kas atrodas pašā Vecrīgas sirdī, Mārstaļu ielā - "Radi un Draugi" - šomēnes atzīmē 15 gadu jubileju. Šo gadu laikā viesnīca ne tikai apkalpojusi vairāk nekā 350 tūkstošus klientu, galvenokārt no tādām valstīm kā Lielbritānija, Vācija, Zviedrija, Somija un Norvēģija, bet arī piedzīvojusi vairākas būtiskas pārmaiņas. Turklāt tuvākajā nākotnē plānots pārtapt par četru zvaigžņu viesnīcu, papildinot tās piedāvājumu ar vairākiem jauniem pakalpojumiem.

Piļu un muižu asociācija vēlas lielāku valsts un pašvaldību ieinteresētību [0] 

26.04.2010

Būtu pareizi, ja valsts un pašvaldības būtu vairāk ieinteresētas kultūrvēsturiskā mantojuma - piļu un muižu - saglabāšanā un to pārraudzībā rekonstrukcijas un pārbūves procesa laikā, intervijā sacīja Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidente Iveta Sprūdža un viceprezidents Juris Zviedrāns.

Gaisa satiksme nav vienīgais transporta veids, kuru Latvijā vajadzētu attīstīt [0] 

26.04.2010

Gaisa satiksme nav vienīgais transporta veids, kuru Latvijā vajadzētu attīstīt un, iespējams, pateicoties vulkāna radītajam haosam, kāda no atbildīgajām amatpersonām par to aizdomāsies, pauda ceļojumu rezervāciju kompānijas "Travelport" pārstāvniecības vadītāja Baltijas valstīs Rūta Skujeniece.

Seminārs Rēzeknē „Jaunā tūrisma mārketinga stratēģija – ceļvedis attīstībai” [1] 

23.04.2010

Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Tūrisma attīstības valsts aģentūru ielūdz uz semināru „Jaunā tūrisma mārketinga stratēģija – ceļvedis attīstībai”, kas norisināsies 2010.gada 13.maijā Rēzeknes novada pašvaldības ēkā, Atbrīvošanas alejā 95, Rēzeknē.

Apstiprināts projekts "Gotlande - Ventspils - Sāremā savienojums ilgtspējīgai attīstībai" [0] 

22.04.2010

Š.g.15.aprīlī ES Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas Uzraudzības komitejā apstiprināts projekts "Gotlande - Ventspils - Sāremā savienojums ilgtspējīgai attīstībai". Projekts, ko īsteno Ventspils Brīvostas pārvalde sadarbībā ar Gotlandes municipalitāti un Kuresāres pilsētas pārvaldi, raksturots kā labi sagatavots un saņēmis ļoti augstu novērtējumu.

Lielākā daļa siltajās zemēs iestrēgušo "Tez Tour" klientu atgriezušies Rīgā [1] 

21.04.2010

"Aizkavētais reiss no Tenerifes Rīgā ielidoja 20.aprīļa rītā, no Hurgadas un Šarmelšeihas - 21.aprīļa rītā. Plānots, ka pēdējie 36 Šarmelšeihā, Ēģiptē iestrēgušie tūroperatora klienti Rīgā ielidos sestdien, 24.aprīlī. Tūristi par to ir informēti, un "Tez Tour" pārstāvis ar viņiem strādā 24 stundas diennaktī," pastāstīja Ulanova.

"Likteņdārzā" sāk amfiteātra būvniecību [0] 

21.04.2010

Šonedēļ "Likteņdārzā" sākta amfiteātra būvniecība, kas ir 2010.gada galvenais paredzētais darbs saskaņā ar "Likteņdārza" projekta plānu. Līdz ar amfiteātra būvniecību ir sākta trešā "Likteņdārza" projekta īstenošanas kārta, informēja "Likteņdārza" projekta īstenotāja "Kokneses fonda" pārstāve Kristīne Atraste.

"Reval" viesnīcas Baltijā un Krievijā pārvaldīs "Rezidor Hotel Group" [0] 

20.04.2010

Viesnīcu uzņēmums "Rezidor Hotel Group" turpmāk pārvaldīs desmit "Reval" viesnīcas Baltijā un Krievijā, šodien preses konferencē informēja "Linstow" izpilddirektors Pērs Mortensens.

Akcijas Muzeju nakts ietvaros Cēsu Vēstures un mākslas muzejs izsludina zīmējumu konkursu „Es gribu tīru pasauli!” [0] 

20.04.2010

Konkursā aicinām piedalīties Cēsu novada skolu 5. klašu audzēkņus.

Konkurss norisināsies no 20. aprīļa līdz 7. maijam.

Konkursam iesniegtie darbi tiks izstādīti 15. maijā Cēsu izstāžu namā.

Izstāžu un konferenču centra pie lidostas "Rīga" veiksmei nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi [0] 

17.04.2010

Lai izdotos iecere par izstāžu un konferenču centra izveidi pie lidostas "Rīga", nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi un skaidra koncepcija par visu iesaistīto partneru atbildības sfērām, atzīst aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Kalnciema kvartālā norisināsies pasākums "Internacionālā virtuve" [0] 

17.04.2010

Šodien 17.aprīlī no plkst.11 līdz plkst.16 Kalnciema ielas koka māju rekonstruētajā kvartālā notiks tirdziņš, kurā varēs iepazīties ar Vīriešu dienai sarūpēto dažādu tautu virtuvi, informē pasākuma rīkotāji.

Mediķe: Vulkāna pelnu koncentrācija nav tika liela, lai radītu draudus veselībai [0] 

17.04.2010

Īslandes vulkāna pelnu koncentrācija atmosfērā nav tik liela, lai radītu draudus cilvēku veselībai,stāstīja Rīgas Stradiņa universitātes Vides medicīnas katedras vadītāja Maija Eglīte.

KEMPINGA, PIKNIKA UN GRILA SEZONAS ATKLĀŠANA ĀDAŽOS! [0] 

16.04.2010

Ak, šī pavasara spirgtā gaisotne, kas liek sirdij sisties straujāk; ak šīs smaržas, putnu dziesmas un saules stari, kas gandrīz kā ķircinot jau aicina doties pie dabas un uzcepināt kādu gardu šasliku .

Ja arī Jūs vēlaties padoties pavasara kārdinājumam, tad esiet mīļi gaidīti šī gada „Kempinga, grila un piknika sezonas” atklāšanā Ādažos – tūristu un atpūtas parkā „Leiputrija”!

Īslandes vulkāna pelnu dēļ slēgta gaisa telpa Latvijā [0] 

15.04.2010

Īslandes vulkāna izvirduma pelnu dēļ Latvijā slēgta gaisa telpa, informēja lidostas preses sekretārs Mārtiņš Langrāts.

Tas nozīmē, ka starptautiskajā lidostā "Rīga" atcelti visi reisi no pusnakts līdz rītdienas, 16.aprīļa, plkst.18. "Starptautiskā lidosta "Rīga" strādās, bet lidojumi nenotiks," informē Langrāts
 

Martā un Lieldienu brīvdienās Rīgā pieaug tūristu skaits [0] 

15.04.2010

2010.gada martā un Lieldienās būtiski palielinājies tūristu skaits Rīgā, liecina Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) veiktā tūrisma nozares uzņēmumu aptauja. Būtisku pasažieru skaita pieaugumu gan šī gada martā, gan Lieldienu laikā (1.-5.aprīlis), salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, uzrādījuši transporta uzņēmumi. Rīgas viesnīcās ievērojami palielinājies apkalpoto viesu skaits, kā arī apmeklētāju skaita pieaugumu novērojuši Rīgas muzeji.

2010. gada 01. maijā notiks piedzīvojumu sacensības"Pavasaris Līgatnē!"  [0] Video

15.04.2010

2010. gada 01. maijā turpinot aizsākto, notiks piedzīvojumu sacensības "Pavasaris Līgatnē!", kuras risināsies – Līgatnes, Nītaures un Drabešu novadu teritorijās.Sacensībās varēs startēt ar automašinām, motocikliem un velosipēdiem. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama biedrības mājas lapā (www.km-sigulda.lv).

3. STARPTAUTISKAIS TŪRISMA FILMU FESTIVĀLS „TOURFILM - RIGA 2010” [0] Video

14.04.2010

2010 gada 24.aprīlī Rīgā trešo reizi notiks tūrisma filmu festivāls.

Tūrisma filmu festivālā „Tourfilm – Riga 2010” tiks vērtētas un demonstrētas tūrisma filmas, kuras prezentē kādu tūrisma produktu vai noteiktu pilsētu, reģionu vai valsti kā tūrisma galamērķi tālāk minētās nominācijās: kultūrtūrisms, ekotūrisms, sakrālais tūrisms, piedzīvojumu tūrisms.
 

Rīgas pašvaldība veidos darba grupu izstāžu centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga" [0] 

14.04.2010

Rīgas pašvaldība plāno veidot darba grupu izstāžu un konferenču centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga".

Darba grupa izstrādās priekšlikumus racionālai projekta ieviešanai un iesniegs tos pašvaldībā. Darba grupa tiks izveidota ar Rīgas mēra rīkojumu.
 

Daugavas malā pie Spīķeriem plāno ierīkot vasaras kafejnīcu  

14.04.2010

Rīgas pašvaldība iecerējusi rīkot konkursu vasaras kafejnīcas izveidošanai Daugavas malā pie Spīķeriem.

Kā norādīja Austrumu izpilddirekcijas vadītājs Dmitrijs Pavlovs (LPP/LC), vasaras kafejnīcu būtu nepieciešams ierīkot vietā, kur gājēju tunelis iziet pie laivu piestātnes blakus Spīķeru kvartālam. "Tur iet daudz cilvēku, un šāda kafejnīca būtu nepieciešama," teica izpilddirektors.
 

Jaunajā "Tallink Hotel Riga" viesnīcā ieguldītos 35 miljonus eiro plāno atgūt 20 gadu laikā [0] 

14.04.2010

Šodien 14 aprīlī atvērtās "Tallink Hotel Riga". Viesnīcas būvniecībā ieguldīti aptuveni 35 miljoni eiro (24,58 miljoni latu) un investīcijas plānots atgūt 20 gadu laikā, sacīja AS "Infortar" valdes priekšsēdētājs Ains Hanšmits.

ĶEKAVAS NOVADA TŪRISMA ATTĪSTĪBAS SEMINĀRS [0] 

14.04.2010

Ķekavas tūrisma informācijas centrā (Ķekavas TIC) 22.aprīlī pl.9.30, Doles Tautas namā, Rīgas ielā 26, Ķekavā, tiks rīkots Ķekavas novada tūrisma attīstības seminārs, lai izvērtētu tūrisma attīstības iespējas Ķekavas novadā, kā arī iepazīstinātu ar Ķekavas TIC darbību.

2010. gada 01. maijā notiks piedzīvojumu sacensības"Pavasaris Līgatnē!"  [0] 

12.04.2010

2010. gada 01. maijā turpinot aizsākto, notiks piedzīvojumu sacensības
"Pavasaris Līgatnē!", kuras risināsies – Līgatnes, Nītaures un Drabešu
novadu teritorijās. Sacensībās varēs startēt ar automašinām, motocikliem
un velosipēdiem. Vairāk informācijas par pasākumu pieejama biedrības mājas
lapā (www.km-sigulda.lv)

Jūrmalas dome: Konkursa "Jaunais vilnis" norises vieta ir "uz jautājuma zīmes" [0] 

07.04.2010

Jūrmalas dome ar pilsētas uzņēmējiem meklēs iespējas konkursa "Jaunais vilnis" norisei Jūrmalas pilsētā, jo šobrīd pasākuma nākotne ir neskaidra.

Aicinām šodien uz 10.Kurzemes tūrisma konferenci  

01.04.2010

Kurzemes Tūrisma asociācija sadarbībā ar LR Ekonomikas Ministriju, Tūrisma attīstības valsts aģentūru un Kurzemes plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru š.g. 1. aprīlī, Liepājā rīko 10. Kurzemes  tūrisma konferenci.

Ventspilī devīto reizi notiks tūrisma konference  

29.03.2010

Ventspils Tūrisma informācijas centrs aicina uzņēmējus, tūrisma profesionāļus, pašvaldību un valsts institūciju pārstāvjus, studentus, kā arī citus interesentus piektdien, 9.aprīlī, Ventspils Augstskolas 1.auditorijā piedalīties 9. Ventspils tūrisma konferencē.

Bezmaksas mārketinga projekts [0] 

25.03.2010

SIA DMA un Google Online Marketing Challenge 2010 aicina uzņēmējus pieteikties bezmaksas mārketinga projektam

Tautas partija panāk samazinātas PVN likmes pieņemšanu tūrismam [0] 

25.03.2010

Saeima šodien vienbalsīgi pieņēmusi grozījumus likumā "Par pievienotās vērtības nodokli", kas paredz, ka no 1.maija pievienotās vērtības nodoklis izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs tiek samazināts no 21% un 10 %. Tautas partijai, strādājot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, izdevās panākt deputātu atbalstu grozījumu virzībai Saeimā.

Ventspili reklamēs starptautiskajā tūrisma izstādē "TUR 2010"  [0] 

24.03.2010

No 25. līdz 28. martam Tūrisma informācijas centra vadītājs Guntars Seilis dosies uz Gēteborgu Zviedrijā, lai piedalītos starptautiskajā tūrisma gadatirgū "TUR 2010".
Dalība šajā tūrisma gadatirgū ir viena no Ventspils pilsētas domes Tūrisma informācijas centra marketinga aktivitātēm, lai piesaistītu Ventspils pilsētai jaunus tūristus. Gēteborga pazīstama kā otra lielākā Zviedrijas pilsēta, kur atrodas lielākā Zviedrijas osta un visiem pazīstamā automašīnu VOLVO rūpnīca.
 

Rīga un Jūrmala - partneri tūrisma veicināšanā [0] 

19.03.2010

Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB) parakstījis līgumu ar Jūrmalas domi par sadarbību tūrisma veicināšanas jomā. Līgums paredz virkni sadarbības virzienu, kas abām pilsētām paver plašas iespējas kopīga tūrisma piedāvajuma veidošanā un popularizēšanā ārvalstīs.

Saulkrastu velosipēdu muzejs gatavojas tūrisma sezonai  [0] 

16.03.2010

15.maijā Saulkrastu velosipēdu muzejs piedalās ikgadējā starptautiskajā akcijā Muzeju nakts.
Pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vērienīgāko muzeju nozares pasākumu Latvijā. 2009.gadā muzeji visā valstī pulcināja 270 000 apmeklētāju. 2010.gada muzeju akcijas tēma ir ekoloģija. Latvijā tā noritēs ar moto ”Par tīru pasauli!”.
 

Slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” pavasara gaidīšanas svētki [0] 

15.03.2010

No pirmdienas, 15.marta, slēpošanas kalnā „Lemberga hūte” ģimenes iecienīto atrakciju – kameršļūkšanas trasi, nu varēs apmeklēt par mazāku cenu – 1 Ls/stundā. Tāpat tuvojoties pavasarim saīsināts arī kalna darba laiks. Turpmāk kalns no pirmdienas līdz ceturtdienai un svētdienās strādās līdz 21:00, bet piektdienās un sestdienās līdz plkst. 22:00.
 

Cēsu Tūrisma informācijas centrs aicina uz tikšanos tūrisma uzņēmējus [0] 

14.03.2010

Tuvojoties vasaras tūrisma sezonai, Cēsu Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina Cēsu un apkārtējo novadu tūrisma uzņēmējus uz informatīvu tikšanos, informēja TIC vadītāja Valda Malceniece.

Darbu atsākusi Līgatnes pārceltuve [0] 

13.03.2010

Martā darbu atsākusi Līgatnes pārceltuve, jo pārcēlājiem ir izdevies atbrīvot pārceltuves ūdens ceļu un uzbrauktuves tiltus no ledus, aģentūra LETA uzzināja Līgatnes novada domē.

"WizzAir" sāks lidojumus no Rīgas [0] 

13.03.2010

Šodien ar pirmo regulāro reisu no Norvēģijas galvaspilsētas Oslo lidojumus lidostā "Rīga" sāk lielākā zemo cenu lidsabiedrība Centrālajā un Austrumeiropā "Wizz Air", biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "WizzAir".

Vasarā startēs Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons [0] 

01.03.2010

2010. gadā Latvijas un Baltijas garo distanču šosejas skrējieniem piebiedrosies jaunas sacensības – Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons, kas šogad norisināsies 20. jūnijā. Sacensību mērķis ir popularizēt skriešanu un nūjošanu kā masu sportu tieši Ventspilī: lai Ventspils kļūtu par Latvijas skriešanas galvaspilsētu, lai Ventspils parki un stadioni vakaros būtu pilni ar skriešanas, nūjošanas un veselīga dzīves veida piekritējiem, lai tiem ventspilniekiem, kuri jau nodarbojas ar skriešanu (gan sportisku mērķu vadīti, gan veselības uzlabošanas nolūkos), būtu iespēja piedalīties augsta līmeņa sacensībās ar lielu dalībnieku skaitu. Savukārt tiem ventspilniekiem, kas līdz šim par saviem skrējieniem ir tikai domājuši vai noskatījušies uz sporta pasākumiem no malas, vai pat vispār nav par sportu un fizkultūru interesējušies, rastos vēlme piebiedroties veselību izstarojošajam skrējēju pulkam.

Ušakovs: Tūristi 1.septembri var pavadīt arī skaidrā [0] 

26.02.2010

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) pozitīvi vērtē šodien Saeimā galīgajā lasījumā atbalstītos grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, liedzot Zinību dienā turpmāk tirgot alkoholu.

Restorānos ievieš sauso dienu [0] 

26.02.2010

Atzīstot kļūdu, Saeimas deputāti izrāda nezināšanu, ko nozīmē mazumtirdzniecība

Pret skolēnu piedzeršanos vērstais 1.septembra sausais likums, ko ceturtdien galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima, izraisījis ne vien pašu skolēnu smīnus, bet arī asus iebildumus no restorānu un kafejnīcu saimniekiem. Izrādās, vēršoties pret alkohola tirdzniecību šajā dienā veikalos, deputāti nobalsojuši arī, ka to nedrīkstēs tirgot nedz kafejnīcās, nedz restorānos. Daži deputāti atzīst kļūdu, sakot, ka īsti jau tā nemaz nav gribējuši. Saeimas deputāti arī piemirsuši, ka ir gadi, kad 1.septembris iekrīt brīvdienā, un tad Zinību diena tiek pārcelta uz pirmdienu — tā tas, piemēram, būs 2012.gadā.

Ceļotāji labprāt iesaka draugiem braukt uz Ventspili  [1] 

18.02.2010

Vidzemes augstskolas pasniedzēju un studentu 2008./2009.gada vasarā un rudenī veiktais pētījums rāda, ka lielākā daļa aptaujāto labprāt par ceļojuma galamērķi draugiem un paziņām ieteiktu tieši Ventspili. „Ventspils mutvārdu reklāmas indekss sešu aptaujāto tūrisma galamērķu vidū ir visaugstākais Latvijā - plus 84”, pastāstīja Vidzemes augstskolas Mārketinga lektors Andris Klepers.

 

Lietuvas iedzīvotāji brīvdienās aktīvi izmantojuši iespēju slēpot uz Latvijas kalniem [0] 

17.02.2010

Aizvadītajā nedēļas nogalē un darba nedēļas sākumā, izmantojot Lietuvas valsts atjaunošanas dienas brīvdienas, vairākās Latvijas slēpošanās trasēs Lietuvas iedzīvotāju skaits pārsniedzis pašmāju slēpotājus.

Mežaparkā tiks veidotas slēpošanas trases [0] 

17.02.2010

Piektdien, 19.februārī no plkst. 9.00 SIA "Rīgas Meži" Mežaparkā sāks veidot slēpošanas trases, izmantojot sniega motociklu un speciālu sliežu iekārtu. Trašu veidošanu varēs novērot arī ieinteresētie mediju pārstāvji, kas plkst. 10.00 tiks sagaidīti Lielajā estrādē. Informāciju par trašu veidošanu sniegs SIA "Rīgas Meži" valdes padomnieks Henrijs Frīdenbergs.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!