Otrdiena, 22. Septembris, 2020
Maigurs, Mārica, Māris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Muzeju nakts Karostas cietumā [0] 

11.05.2010

Karostas cietums šogad aktīvi piedalīsies Muzeju naktī 15. maijā. Muzeju nakts ietvaros tiks prezentēti šīs sezonas jaunumi – velo ekskursijas, kā arī jaunā filma „Karosta”. Pulksten 20:00 interesentus pie cietuma gaidīs velo gids, un visiem būs iespēja doties velo tūrē pa Karostu. Ja kādam nav velosipēda, to varēs izīrēt arī cietumā. Tomēr jārēķinās, ka izīrējamo velosipēdu skaits ir ierobežots.
 

Ventspilī ar plašu pasākumu programmu atklās tūrisma sezonu [0] 

11.05.2010

Sestdien, 15.maijā, Ventspils pilsēta aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus piedalīties tūrisma sezonas atklāšanas svētkos. Svētku programma būs ļoti plaša – atjaunotajā Ventspils Tirgus laukumā varēs dziedāt, dejot un nobaudīt slavenā šefpavāra Mārtiņa Sirmā sarūpēto mielastu, Piedzīvojumu parkā – sarīkot pikniku un izbaudīt atrakcijas, būs iespējams arī piedalīties velo orientēšanās sacensībās, apmeklēt klasiskās mūzikas koncertu un Muzeju nakts pasākumus Ventspils muzeja filiālēs, kā arī Atvērto durvju dienu vairākās Ventspils naktsmītnēs.

Muzeja "Kalna ziedi" devīze Muzeju naktī būs "Par tīru Aizkraukles novadu" [0] 

10.05.2010

Muzeju naktī 15.maijā Aizkraukles vēstures un mākslas muzejs "Kalna ziedi" piedalīsies ar devīzi "Par tīru Aizkraukles novadu".

Muzeju naktī notiks Veidenbauma memoriālā muzeja "Kalāči" sezonas atklāšanas pasākums [0] 

10.05.2010

Nedēļas nogalē, 15.maijā, Priekuļu novada Liepas pagastā notiks Eduarda Veidenbauma memoriālā muzeja "Kalāči" sezonas atklāšanas pasākums, kā arī starptautiskā akcijā "Muzeju nakts 2010", informēja muzeja vadītāja Linda Ķīse.

Valmierā norisināsies Muzeju nakts  [0] 

10.05.2010

Sestdien, 15.maijā jau sesto reizi Latvijā norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts", kuras ietvaros arī Valmierā paredzētas visdažādākās aktivitātes. Šogad svētki noritēs ar moto „Par tīru pasauli!"
No plkst.19 Valmieras Novadpētniecības muzejā apmeklētājiem durvis vērs vairākas jaunas izstādes - „Mazs, mazs podiš'", „Liesmu locīt", kā arī dabas materiālu figūru izstāde „Meža stāsts". Izstādes un ekspozīcijas muzejā būs apskatāmas līdz pat plkst.01:00.
 

Šo nedēļu Strenči aizvada Gaujas Plostnieku svētku zīmē.  [0] 

10.05.2010

Ir klāt viens no gada lielākajiem notikumiem pilsētā, kas pulcē daudz apmeklētāju arī no citām vietām. Plostniekus un plostus Strenčos godā cels jau 13. gadu. Svētku kulminācija gaidāma šo sestdien, 15. maijā, bet jau trešdien, 12. maijā, pie Spicu tilta pār Gauju sies plostu no 10 plenēm. Ekspedīcija ar plostiem no Spicu tilta līdz Strenčiem notiks ceturtdien un piektdien.

Vestards Šimkus: Fantastiski, ka Latvija radīs pasaulei lidojuma sajūtu! [0] 

07.05.2010

Pasaulslavenais latviešu pianists Vestards Šimkus, Latvijas paviljona vēstnieks EXPO 2010 izstādē Šanhajā, uzsver, ka Latvijas vārds vienmēr liek ļoti iemirdzēties gan acīm, gan smaidam. Vestards norāda, ka ārzemnieki ļoti bieži ir sajūsmināti par latviešu panākumiem daudzās jomās, bet ir skaidri saskatāma problēma - bieži vien starptautiskajā kontekstā nemaz neizskan, ka kāda izcila sasnieguma autors ir tieši latvietis un ka Latvija kaut kādā mērā ir iemesls, kādēļ cilvēks kādu darbu dara tik labi.

Tūrisma konsultatīvā padome apsprieda aktuālos pasākumus 2010.gadam [0] 

07.05.2010

Šodien, 7.maija Latvijas Tūrisma konsultatīvās padomes (turpmāk - Padome) sēdē Ekonomikas ministrija (EM) un Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) informēja par šī gada pirmajā ceturksnī paveikto, par turpmākajiem plāniem šim gadam, kā arī apstiprināja Latvijas Tūrisma mārketinga stratēģiju 2010.-2015.gadam.

Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki diskutē par tūrisma pakalpojumu kvalitāti ĶNP teritorijā [0] 

07.05.2010

Ceturtdien, 6.maijā jau ceturto reizi kopā sanāca Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) tūrisma foruma dalībnieki. Šoreiz sarunu centrā bija tūrisma pakalpojumu kvalitāte, kas vienā no iepriekšējām foruma sanāksmēm tika atzīta par vienu no aktuālākajām tēmām. Semināru vadīja lauku attīstības konsultante Elita Orniņa, kura ļoti saistošā veidā iepazīstināja klātesošos ar esošajiem tūrisma kvalitātes sertifikātiem Latvijā, to piešķiršanas kārtību un vērtēšanas kritērijiem.

Ventspilī pārdēvē akvaparku un peldbaseinu [0] 

07.05.2010

Ventspilī jauni nosaukumi piešķirti akvaparkam un peldbaseinam. Akvaparks "Ventspils" pārdēvēts par Pludmales akvaparku, bet Ventspils peldbaseins nosaukts par Ūdens piedzīvojumu parku, informēja SIA "Olimpiskais centrs "Ventspils"" mārketinga menedžere Juta Liepiņa.

Jūrmalā filmēs Krievijas televīzijas raidījumu [0] 

07.05.2010

Jūrmalā nākamnedēļ viesosies Krievijas televīzijas 1.kanāla raidījuma "Hoču Znatj s Mihailom Širvindtom" filmēšanas grupa, kas veidos sižetu par Latvijas pazīstamāko kūrortpilsētu, informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Notikumi tūrisma jomā Nīcas novadā [0] 

07.05.2010

Ar 5. Maiju darbību atsāk Nīcas tūrisma informācijas birojs. Tūrisma koordinatore: Diāna Ansule mob. 26394457;

Izstrādātas divas jaunas suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili" [0] 

07.05.2010

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sadarbībā ar Latvijas suvenīru veidotāju apvienību "NicePlace" izstrādājis divas jaunas suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili", šodien žurnālistiem stāstīja LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Ilze Jākobsone.

Jūrmala Baltijas valstīs prezentē savu tūrisma piedāvājumu [0] 

07.05.2010

Lai piesaistītu vairāk kaimiņvalstu tūristu, Jūrmalas pašvaldība Baltijas valstīs prezentē savu tūrisma piedāvājumu, informēja Jūrmalas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Līdz kases aparātu pārprogrammēšanai uz 10% PVN likmi izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs darījumus kases aparātā var reģistrēt ar līdzšinējo PVN likmi [0] 

05.05.2010

2010. gada 25.martā pieņemtais likums "Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"" paredz, ka no 2010. gada 1.maija izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs tiek piemērota samazinātā PVN likme - 10 procenti. Jaunā PVN likmes piemērošana, reģistrējot darījumus kases aparātā, kases sistēmā, specializētajā ierīcē vai iekārtā (turpmāk - kases aparāts), tā lietotājam bija jānodrošina no 2010. gada 1.maija.

Jūrmalas Tūrisma informācijas punkts Priedainē atvērts apmeklētājiem [0] 

05.05.2010

Tuvojoties aktīvai vasaras sezonai, ir atsācis darbu Jūrmalas tūrisma informācijas punkts (TIP) Priedainē, kurā tūristi var saņemt informāciju, no Rīgas puses iebraucot Jūrmalā.

Prognozē tūristu skaita pieaugumu no Latvijas uz Vāciju [0] 

05.05.2010

Lai gan Latvijas tūristi atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas tūristiem ir piesardzīgāki un vairāk ekonomiskās krīzes skarti, šogad prognozējama tūristu skaita palielināšanās no Latvijas uz Vāciju, sacīja Vācijas Tūrisma centrāles Baltijas valstu pārstāve Eva Altenburga.

Veido Branku interaktīvo karti [0] 

05.05.2010

Veidojot bakalaura darba projektu Jauno mediju mākslas studiju programmā Liepājas Universitātē, jelgavnieks Uģis Narvils izvēlējās to veidot kā sociālu projektu, parādot kādu plašākai sabiedrībai nezināmu ciemu kā apskates vērtu objektu – ciemu Brankas. Pašlaik viņš strādā pie Branku interaktīvās kartes izveidošanas.

Sākas ūdens transporta sezona  [0] 

05.05.2010

Ar «Pavasara kausu» airēšanā 1.maijā pulksten 12 Lielupē sāksies ūdens atpūtas un kuģošanas sezona. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šajā vasarā varēs izīrēt katamarānus un laivas, tāpat savus ūdens transportlīdzekļus atstāt piestātnē.

Lielupes palienes pļavās pētniecība pieklususi [0] 

05.05.2010

Jelgavas teritorijā uz Pils salas atrodas valsts nozīmes dabas liegums - Lielupes palienes pļavas. Tā ir viena no pēdējām vietām, kur saglabājušās neskartas Lielupes palienes dabiskās pļavas.

«Nordea Rīgas maratons» apmeklē Jelgavu  [0] 

05.05.2010

4.maijā arī Jelgava pievienojās ne tikai Rīgai, bet citām Latvijas pilsētām, kurā pirmo reizi notika «Nordea Rīgas maratona» organizētāju treniņš un skrējiens, lai mudinātu jelgavniekus vēl aktīvāk pievērsties skriešanai un startēt kādā «Nordea» distancē 23.maijā.

Rīgā notiks netradicionālo velosipēdu parāde [0] 

04.05.2010

šodien 4.maijā Rīgas ielās notiks netradicionālo velosipēdu parāde, kurā aicināti piedalīties velosipēdu darbnīcu dalībnieki ar saviem darinātajiem velosipēdiem, kā arī visi draugi un atbalstītāji, informēja apvienības "Apokalipses jātnieki" pārstāvis Mikus Mezītis.

Uzņēmēji: Iecerētajam izstāžu un konferenču centram pie lidostas "Rīga" nav izvēlēta piemērotākā atrašanās vieta [0] 

04.05.2010

Lai gan "Messe Frankfurt" izstāžu un darījumu centra izveide kopumā vērtējama pozitīvi, potenciālā atrašanās vieta pie lidostas "Rīga" nav piemērota šāda veida darījumu kompleksam, atzīst Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā valdes loceklis un "Hotel Bergs" valdes loceklis Aleksis Karlsons.

Lidostas "Rīga" informācijas birojs "Sveicināti Rīgā!" vidēji apkalpo 3000 interesentus mēnesī [0] 

03.05.2010

Starptautiskajā lidostā "Rīga" plašākās telpās atklātais informācijas birojs "Sveicināti Rīgā!" vidēji apkalpo 3000 interesentus mēnesī.

Rīgas restorāni un kafejnīcas sadarbosies ar pašvaldības Tūrisma policiju [0] 

03.05.2010

Rīgas restorāni un kafejnīcas sadarbībā ar pašvaldības Tūrisma policiju vasaras sezonā uzraudzīs sabiedriskās ēdināšanas iestādes, informē Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas Restorānu nodaļas vadītāja Dace Dēnava.

"Hotel Bergs": Līdz ar "Tallink Hotel Riga" ienākšanu tirgū uzlabojas centra rajons kopumā [0] 

02.05.2010

Viesnīcas "Tallink Hotel Riga" ienākšana tirgū vērtējama pozitīvi, jo, skatoties no nekustamā īpašuma viedokļa, uzlabojas Marijas un Elizabetes ielu krustojuma rajons kopumā, intervijā atzina viesnīcas "Hotel Bergs" valdes loceklis Aleksis Karlsons.

Tūrisma eksperti: Plāni par Lasvegasas filiāli Lucavsalā ir pārāk "miglaini" [0] 

02.05.2010

Rīgas domes plāni izveidot Lucavsalā Lasvegasas filiāli ir vēl pārāk neskaidri un rodas daudz neatbildētu jautājumu, atzīst aptaujātie tūrisma nozares pazinēji.

Turaidas muzejrezervāts piedāvā dažādas izklaides iespējas [0] 

02.05.2010

Sākot jauno vasaras sezonu, Turaidas muzejrezervāts no šodienas saviem apmeklētājiem piedāvās vairāk nekā 20 ekspozīcijas un izstādes Turaidas pilī, Baznīckalnā un muižas saimnieciskajā centrā, kas vēsta par Turaidas novada notikumiem tūkstošgadu garumā Latvijas un Eiropas vēstures kontekstā, informēja muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Vecrīgā varēs vizināties zirgu pajūgos [0] 

02.05.2010

No šodienas līdz 17.oktobrim Vecrīgā notiks pasākums "Pakavi klaudz Vecrīgā", kura laikā varēs vecpilsētā vizināties zirgu pajūgos, informēja Rīgas pašvaldībā.

LIAA šefs piedalīsies "World Expo 2010" atklāšanā [0] 

02.05.2010

1.maijs, Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols kā Latvijas oficiālais pilnvarotais pārstāvis šodien Ķīnā piedalīsies starptautiskās izstādes "World Expo 2010" oficiālajā atklāšanas ceremonijā, informē LIAA.

Testa režīmā darbu sācis jaunais "Live Rīga" portāls [0] 

02.05.2010

Testa režīmā darbu sācis jaunais "Live Rīga" portāls "www.liveriga.com", informēja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Sigita Lapsiņa.

Viesu izmitināšanas pakalpojumiem tūrisma mītnēs piemēros 10% PVN likmi [0] 

02.05.2010

Maijā stājas spēkā grozījumi likumā par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas paredz viesu izmitināšanas pakalpojumiem tūrisma mītnēs samazināt PVN likmi no 21% uz 10%.

Fliks: Sauklis "Best enjoyed slowly" kļūst par joku [0] 

02.05.2010

Jaunajam Latvijas tūrisma tēlam izvēlētais sauklis "Best enjoyed slowly" kļuvis par joku, intervijā žurnālam "Kapitāls" norāda Latvijas nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" izpilddirektors un Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) vadītājs Bertolts Fliks.

Latvijas paviljons EXPO atklāšanas priekšvakarā [0] 

01.05.2010

Latvijas paviljons EXPO atklāšanas priekšvakarā

Skandināvijas viesnīcu ķēde Choice uzsāk darbību Baltijas valstīs [0] 

29.04.2010

Pirmā Latvijas prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas turpinātāji, sadarbojoties ar lielāko viesnīcu ķēdi Skandināvijā AS Choice Hotels Scandinavia, izveidojuši kopuzņēmumu SIA Choice Hotels Baltics. Tā mērķis ir Baltijas valstīs izveidot un Choice viesnīcu tīklam pievienot virkni viesnīcu. Jau šobrīd gan Rīgā, gan Tallinā darbojas pa vienai Choice ķēdes viesnīcai. Savukārt turpmāko trīs gadu laikā plānots izveidot vēl deviņas Choice ķēdes viesnīcas Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Aicinām inčukalniešus ar velosipēdiem apceļot savu novadu [0] 

29.04.2010

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā
Aicinām inčukalniešus ar velosipēdiem apceļot savu novadu.

Ventspils Piedzīvojumu parkā sākas vasaras atrakciju sezona! [0] 

28.04.2010

No š.g. 1.maija Ventspils Piedzīvojumu parkā sākas vasaras atrakciju sezona. Gatavojoties jaunajai sezonai, Piedzīvojumu parkā veikti apzaļumošanas un celiņu bruģēšanas darbi. Jau no 1.maija būs pieejama arī velo noma. Ar iznomātajiem velosipēdiem varēs vizināties gan pa Piedzīvojumu parka velotakām, gan ārpus Piedzīvojumu parka teritorijas.

Jūrmalā jau otro gadu šovasar pulcēsies ievērojams skaits motobraucēju [1] 

27.04.2010

Šovasar jau otro vasaru pēc kārtas Jūrmalā pulcēsies ievērojams skaits motociklistu, kuri šajā vasarā piedalīsies pasākumā "1st Baltic Bike Days".

"Novatours" palīdz tapt unikālai filmai par Ēģiptes piramīdām [0] 

27.04.2010

Pirmdien, 3.maijā kino "Rīga" pirmizrādi piedzīvos unikāla dokumentāla, zinātniski populāra filma "Džosera piramīdas noslēpumi", kurai tapt palīdzējis arī tūrisma operators "Novatours". Filma ataino Bruno Delānda (Bruno Deslandes) vadītās Latvijas un citu valstu zinātnieku ekspedīcijas darbu un nozīmīgos atklājumus vecākajā un slavenākajā Ēģiptes piramīdā. Filma tapusi četru gadu laikā, bet pati ekspedīcija ilgusi 10 gadus.

Rīgā ar plašām svinībām godinās Sauli [0] 

26.04.2010

3.maijā Rātslaukumā norisināsies vērienīgas, Eiropā vienīgā Saules muzeja gada dzimšanas dienas svinības - Saules diena. Svinībās ar dažādām aizraujošām aktivitātēm godinās spožāko debesu spīdekli - Sauli. Pasākuma ietvaros no muzeja apmeklētāju radītajiem Saules zīmējumiem tiks izveidota garākā Saules iela pasaulē, kuru pieteiks Pasaules Ginesa rekordu grāmatai. Saules dienas svinību laikā ikviens vēl varēs pagarināt Saules ielu ar paša uzzīmētu Saules attēlu, tā pieliekot roku rekorda veidošanā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!