Pirmdiena, 28. Septembris, 2020
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Uzmanību – Francijas jaunais cirks! [0] 

11.10.2010

Vieni aizrauj ar ārkārtēju spēku, ātrumu un precizitāti, otri apbur ar īsti francisku šarmu un humoru – tā varētu raksturot akrobātu duetus no Francijas, kas oktobra nogalē ar viena vakara programmā apvienotām izrādēm iepriecinās skatītājus ar izrādēm „Ali” un „Bez vārdiem” 23. oktobrī plkst. 18:00 Ventspils Teātra namā „Jūras vārti”.

Konkurss par Latvijas saldumu karali ar saldu balvu [0] 

07.10.2010

Portāls atputasbazes.lv sadarbībā ar V. Ķuzes kafejnīcu Vecrīgā piedāvā jaunu konkursu, atceroties Latvijas salduma karaļa Vilhelma Ķuzes 135. dzimšanas gadskārtu un tieši 100 gadus, kas pagājuši kopš izcilā Latvijas rūpnieka un mecenāta darbības sākuma saldumu ražošanā.

Daugavpils cietoksnis un Augšdaugava izvirzīti UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajam sarakstam [0] 

06.10.2010

Latvijas Zinātņu akadēmija iesniegusi nomināciju „Aizsargājamo ainavu apvidus „Augšdaugava”, Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamā dabas teritorija (NATURA 2000)”, Daugavpils dome nomināciju „Daugavpils (Dinaburgas) cietoksnis”, Kuldīgas novada pašvaldība – „Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā”, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija un Grobiņas novada pašvaldība – „Grobiņas arheoloģiskais ansamblis”, savukārt Līgatnes novada dome iesniegusi nomināciju „Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs”.

Noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss [0] 

04.10.2010

1.oktobrī noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss. Foto konkursam darbus iesnieguši 15 fotogrāfi - gan amatieri, gan profesionāļi, un konkursa vērtēšanas komisijai būs jāizvērtē 112 fotoattēli.

Pasākumu cikls jauniešiem un ne tikai [0] 

04.10.2010

Oktobra sākumā teātra namā “Jūras vārti” tiek rīkots pasākumu cikls, kas ietver gan A.Osokina klavierkoncertu, gan angļu cirka un Jaunā Teātra institūta izrādi, kā arī iespēju bez maksas baudīt Goran Gora un “Tramplīns” koncertu, apmeklējot iepriekš minētos pasākumus.

Sākusies portāla sadarbība ar Latviešu Radio [0] 

04.10.2010

No šodienas portāls www.atputasbazes.lv Latviešu Radio portālā www.latviesuradio.lv

Ziemas tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē”! [0] 

02.10.2010

Aicinām jauniem pārsteigumiem – ziemas tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē”!
Protams, nevienu nepārsteigsim, ja atkārtosim – Latvija ir skaista jebkurā gadalaikā. Tikai katram gadalaikam savas iespējas – ja rudens vakariem prāta spēles, konkursi, krustvārdu mīklas un rāma vakarēšana, tad skaistai ziemas dienai – slēpošana, slidošana, piesniguši meži, braukšana no kalna ar ragaviņām vai kaut ar jelkādu „slīdammateriālu” un vēl daudz kas cits atraktīvs un aizraujošs . Tūrisma portāls/medijs www.atputasbazes.lv jums tomēr ir sagatavojis arī pārsteigumu: nākamā gada 19. februārī mēs jūs atkal aicinām piedalīties tūrisma rallijā!

Daugavpilī atklās Māla mākslas centru [0] 

02.10.2010

Šā gada 12.oktobrī Daugavpilī 18.novembra ielā 8 atklās Māla mākslas centru, kas izveidots Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes un Utenas Novadpētniecības muzeja īstenotajā Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektā “Kreatīvā tūrisma attīstība, izveidojot Māla mākslas centrus Daugavpilī un Utenā ”.

Klausa Štobera ceļojošā fotogrāfiju izstāde „ Neparasts ceļojums pa Vidzemi” pietur Cēsīs  

30.09.2010

5. oktobrī Cēsu izstāžu namā (Pils laukums 3, Cēsis) plkst. 16:00 tiks atklāta Klausa Štobera (Lejasreina, Francija) fotogrāfiju izstāde „Neparasts ceļojums pa Vidzemi".

Apbalvo labākās Ventspils naktsmītnes  [0] 

30.09.2010

Trešdien, 29. septembrī, plkst. 16:00 Ventspils Prāmju terminālī Starptautiskās Tūrisma dienas svinībās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks apbalvoja konkursa „Labākais izmitināšanas uzņēmums Ventspilī 2010. gadā” uzvarētājus.

Ventspilī 2010.gada vasaras tūrisma sezonā  [0] 

30.09.2010

Ventspils Tūrisma informācijas centra (TIC) apkopotie dati liecina, ka tūristu skaits 2010.gada vasaras tūrisma sezonā salīdzinājumā ar 2009.gada vasaras sezonu audzis par 35 %.

Vislatvijas veselības diena 9.oktobris [0] 

29.09.2010

Rūjienā Vislatvijas veselības dienā 9.oktobrī plkst.11.00 notiks nūjošanas pārgājiens pa Rūjienas apkārtni. Aicināti piedalīties visi interesenti, kuri šo dienu vēlas pavadīt aktīvi.

Portugāles flīžu māksla Cēsu Vēstures un mākslas muzejā [0] 

29.09.2010

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Pils laukums 9) - Jaunās pils velvju zālē no 1. oktobra līdz 7. novembrim būs apskatāma ceļojošā izstāde “Portugāles flīžu māksla”.

Bez maksas palīdzēsim piemeklēt viesu namu,viesnīcu ,pirti [1] Video

29.09.2010

Bez maksas palīdzēsim piemeklēt viesu namu,viesnīcu ,pirti atbilstošu Jūsu prasībām un vēlmēm, Jums tikai jānosūta e-pasts uz info@atputasbazes.lv ar sekojošu informāciju:

Pilsmuižas parka atjaunošana Cēsīs turpinās [0] 

29.09.2010

Projekta „Cēsu pilsmuižas parka atjaunošana tūrisma attīstībai” ietvaros pabeigta kāpņu arkas rekonstrukcija Pils laukumā 5 un veikta Riekstu kalna (agrāk Cēsu pilskalna) Veccēsu pils mūra rekonstrukcija.

Festivāls „DizainsNākotne 2010” [0] 

29.09.2010

Festivāla „DizainsNākotne 2010” ietvaros 30. septembrī un 1. oktobrī tiks atklātās foto, dizaina un mākslas izstādes Liepājas muzejā un galerijās. Ir domāts par visu izstāžu apmeklējuma iespējām – dažviet tiek atvērtas divas ekspozīcijas vienuviet (piem. galerijā Promenāde un Liepājas muzejā), kā arī atklāšanu laiki sakārtoti, lai kultūras baudīšanu apvienotu ar patīkamu pastaigu.

Atklās jaunu zivju tirdzniecības vietu Promenādē [0] 

29.09.2010

Ceturtdien, 30.septembrī, Vecā Ostmalā Promenādes zonā atklās jaunu zivju tirdzniecības vietu. Tirdzniecības vieta ir izveidota kā paviljons, kas vizuāli iekļaujas apkārtējā ainavā un laikā, kad netiek izmantots tirdzniecībai, kalpos kā vides objekts.

Cēsu Izstāžu namā jauns lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām” [0] 

29.09.2010

Sākot no š.g. oktobra līdz decembrim, Cēsīs, Izstāžu namā (Pils laukums 3) notiks lekciju cikls „Iepazīsti sevi caur tradīcijām”, kurā tiks runāts par mūsu tradicionālo vērtību nozīmi un pielietojumu mūsdienu Latvijas apstākļos.

Cēsu Izstāžu namā lekcija par raganu tēmu latviešu mitoloģijā [0] 

29.09.2010

3. oktobrī plkst.14.00 Cēsu Izstāžu namā lekcija maz par pētītu latviešu mitoloģijas lappusi „Cita ragana: mirušo gari latviešu mitoloģijā”.

Ventspilī atzīmēs Starptautisko tūrisma dienu  [0] 

28.09.2010

Trešdien, 29. septembrī, plkst. 16:00 Prāmju termināļa ēkā Dārza ielā 6 atzīmes Starptautisko tūrisma dienu. Klātesošos uzrunās Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks un Tūrisma komisijas priekšsēdētājs Didzis Ošenieks.

Dejas izrāde „SPRĪDĪTIS” viesojas Smiltenē [0] 

27.09.2010

8.oktobrī plkst.13.00 Smiltenes kultūras namā viesosies muzikālā dejas izrāde "Sprīdītis".
Dejas izrāde "Sprīdītis" ir visiem zināmās A. Brigaderes lugas iestudējums pavisam jaunā un mūsdienīgā formā, apvienojot gan lelles, gan mūziku, gan tautisko, mūsdienu un laikmetīgo deju.
 

Cēsu rozā velosipēdu pārvērtības [0] 

27.09.2010

Sestdien, 25.septembrī, Cēsīs notika velosipēdu veikala „Eži” un „Cēsu Kultūras un tūrisma centra” kopīgi rīkotā rozā velosipēdu apgleznošana.

Jauns interneta konkurss – „Ziemas sports Latvijā”!  

25.09.2010

Mēs itin bieži sakām – nav laika, nav laika, nav laika... Tūrisma portāls/medijs www.atputasbazes.lv un atpūtas un sporta komplekss „Zemgale” Jelgavā piekrīt: jā, nav laika. Mums un jums vienkārši nav laika nodoties rudens depresijai vai grūtsirdībai, jo ir tik daudz interesanta un lietderīga, ko darīt. Ar sportu un sportošanu visas rudenīgās skumjas kā ar vienu grābekļa vēzienu tiks sagrābtas kaudzē, lai ar prieku un patiku izbaudītu tieši tās iespējas, kādas mums dod rudens un ziema.

Lietuvā ceļ jaunu slēpošanas halli [0] Video

23.09.2010

Lietuvā šoziem tiek plānots atvērt jaunu slēpošanas sporta halli, kura izskatās varētu būt garākā pasaulē. Investējot 98 miljonus litu (aptuveni 28,5 miljoniem eiro) no kuriem divas piektdaļas nāk no Eiropas savienības strukturālo fondu finansējuma, SNORAS Snow Arena ir paredzēts atvērties jau šajā ziemā. Galvenā slēpošanas halles nogāze būs 460 m gara un 50 metrus plata un tur būs arī 70 m plata un 150 m gara iesācēju trase.

Pasaules tūrisma dienu aktīvi atzīmēs arī Cēsīs [0] 

23.09.2010

27.septembris Pasaules tūrisma diena. Atzīmējot šo dienu, Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centrs aicina ikvienu, uz īsu brīdi būt par tūristu, kas vēlas aktīvi, izzinoši vai mazliet romantiski no jauna iepazīt Cēsis!

III kārta Konkurss „Daile un Latvijas vietas” [0] 

23.09.2010

Sirsnīgs paldies no portāla www.atputasbazes.lv un Dailes teātra visiem konkursa dalībniekiem! Mēs priecājamies un apbrīnojam jūsu erudīciju un zināšanas gan par teātri, gan Latvijas novadiem! Arī uz konkursa II kārtas jautājumiem pilnīgi pareizi atbildējuši vairāki dalībnieki:

Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīciju papildinās Lielirbes baptistu lūgšanu nams [0] 

22.09.2010

Otrdien, 21.septembrī, Ventspils pilsētas domes sēdē tika pieņemts lēmums par Lielirbes baptistu lūgšanu nama pārcelšanu uz Ventspils muzeja struktūrvienības Piejūras brīvdabas muzeja teritoriju Riņķa ielā 2, Ventspilī.

Cēsu Izstāžu namā atdzīvojas latviešu teātra kostīmi [0] 

22.09.2010

Cēsu Izstāžu namā (Pils laukums 3) no 24.septembra godā tiek celts latviešu teātris ar divām jaunām izstādēm „Latviešu teātra kostīmu stāsti” un Anna Heinrihsone „Prāta anatomija”.

Rozā velosipēdi Cēsīs – vēstneši Pasaules dienai bez auto! [0] 

21.09.2010

Velosipēdu veikals „Eži” sadarbībā ar „Cēsu Kultūras un tūrisma centru” un Cēsu novada pašvaldību aicina Cēsu iedzīvotājus 22. septembrī atzīmēt pasaules dienu bez auto un savu automašīnu šajā dienā atstāt mājās. Taču diena bez auto nenozīmē, ka arī pašiem jāpaliek mājās, jo velosipēds ir pats piemērotākais transporta līdzeklis, lai pārvietotos pilsētā!

Vēstures otrdiena rudenī nenovirzās no sliedēm [0] 

21.09.2010

21.septembrī plkst.17:30 lekcija Tvaika lokomotīves ceļš no Anglijas līdz Ventspilij , lektors Dainis Punculs

Jauni ekskursiju maršruti – “Saldā Rīga”. [0] 

20.09.2010

Biedrība „Cita Rīga” sadarbībā ar A/S „Laima” izveidojusi trīs jaunus ekskursiju maršrutus „Saldā Rīgā”. Tie palīdz iepazīt saldumu ražošanu to vēsturi Rīgā, kā arī fabrikas un pilsētvides mijiedarbību, neapmeklējot fabrikas telpas. Visi dalībnieki tiks aicināti, izteikties, minēt krustvārdu mīklas un izstaigāt ‘’saldumu ceļus’’.

Cēsīs notiks 8.starptautiskais festivāls „Galantais klavesīns” [0] 

20.09.2010

No 25. – 26.septembrim Cēsīs norisināsies 8.starptautiskais festivāls „Galantais klavesīns”.

Šogad festivāla vienojošais muzikālais moto ir „harmonija”, kas atbilst izvēlētajai 17.,18.gs. mūzikai, kuru mūzikas vēsturē dēvē par „harmonisko periodu”. Vārds „harmonisks” parādās arī daudzos šī laika skaņdarbu nosaukumos. Festivāls „Galantais Klavesīns” nedēļas nogalē klausītājiem piedāvā divus koncertus. Norisei piemeklētā atbilstošā vide solās padarīt Cēsu pilsētas saviesīgo dzīvi muzikāli krāšņu, bet nesteidzīgu.
 

Atklāta fotoizstāde „Ginesa rekods Ventspilī”  [0] 

20.09.2010

Sestdien, 18.septembrī, ap 700 Ginesa rekorda uzstādīšanā iesaistītie brīvprātīgie ventspilnieki pulcējās uz fotoizstādes „Ginesa rekords Ventspilī” atklāšanu un koncertu teātra namā „Jūras vārti”, kurā uzstājās Latvian Blues Band un blūza mākslinieks no Lielbritānijas Eugene "Hideaway" Bridges.

Cēsu muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās programmas  [0] 

20.09.2010

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs piedāvā jaunas muzejpedagoģiskās programmas bērnudārziem un skolām.

I kārtas uzvarētāji konkursam „Daile un Latvijas vietas" [0] 

18.09.2010

Sadarbībā ar Dailes teātri

Paldies visiem konkursa „Daile un Latvijas vietas” dalībniekiem!
Apsveicam I kārtas uzvarētājus:

 

 

Kristīne Vīgante,Ieva Rudzāte,Zigmunds Siņica,Aiga Anuža,Jana Anuža,Edgars Eihvalds,Arita Hibšmane,Sandra Veinberga,Klinta Lemberga,Mārtiņš Maņuks,Ivars Miezis,Ludmila Briede,Lita Juberte,Renārs Penezis,Arlita Spangere,Mārīte Švīgere,Kristīne Miķelsone,Ronalds Kanonirs,Edgars Feodorovs,Daina Ukina,Airita Liniņa,Mārīte Tomaševska,Jānis Nečājevs,Liena Timšāne,Skaidrīte Dārgā,Arvis Jakobsons,Elite Ziemele,Roberts Linde,Elina Ziemele,Evija Kovaļevska,Jānis Krauklis,Andžejs Tālums,Solvita Kūle,Lauris Bloks,Valdis Lielpinks,Lauris Tālums,Andžejs Tālums,Lauris Bloks,Alīna Beketova,Zeltīte Viziņa,Gatis Bēvalds,Evija Bēvalde,Elīna Neija,Inga Sirija,Arta Vanaga,Laila Zagorska,Leontīne Kaškina,Zane Vīnberga,Evija Lipiņa,Didzis Goba,Maija Paegle,Ieva Tininisa,Inga Sirija,Mareks Slaidiņš,Reinis Preiss,Lelde Preisa,Diāna Lūse,Linda Kuķalka,Antra Žurovska,Santa Popova,Ilona Kovaļova,Viktors Kāgans,Dina Kāgane,Sandra Valgere,Antra Žurovska,Irēna Vjatere,Kristīna Triščenk,Reinis,Marika Meisīte,Ojārs Tirziņš,Valda Tirziņa,Valentīna Govorina ,

 

 

 

kuri pareizi atbildējuši uz visiem 11 pirmās kārtas jautājumiem. Tieši jums 20 septembrī– konkursa II kārta.Jautājumi tiks publicēti sadaļā Tūrisma jaunumi. Jūsu atbildes uz jautājumiem šoreiz gaidīsim tikai dažas dienas: līdz 23. septembra plkst. 10.00, lai jau 24. septembrī plkst. 10.00 mēs varētu paziņot veiksmīgo uzvarētāju, kurš saņems Dailes teātra balvu: ielūgumu 2 personām uz kādu no Dailes teātra īpašās – jubilejas sezonas izrādēm. Ja nu arī otrajā konkursa kārtā būs vairāki Dailes teātra vēstures un Latvijas novadu zinātāji, tad – III kārta, kas būs īsāka gan laika, gan konkursa jautājumu ziņā, toties – pareizās atbildes tikai un vienīgi liecinās par jūsu atjautību un asprātību!
Protams, konkursa II kārtā savas zināšanas var izmēģināt ikviens, taču vērtēsim gan tikai I kārtas uzvarētājus.
Vēlam veiksmi!
 

Tikko ir noslēdzies pasākums- Ludzas amatnieku centrā Grundtvig projekta Mūžizglītības programmas ietvaros [0] 

17.09.2010

Tikko ir noslēdzies pasākums- Ludzas amatnieku centrā Grundtvig projekta Mūžizglītības programmas ietvaros ar 14 dažādu valstu dalībnieku piedalīšanos, kas laikā no 6.-16. 09. mācījās senos Latgales arodus un iepazina latgalisko kultūrvidi .

Balso par labāko Ventspils 2010. gada fotoattēlu  [0] 

17.09.2010

Trešdien, 15. septembrī, konkursa komisija izvērtēja Ventspils 2010. gada Fotoattēlu konkursam iesniegtos darbus. Četrdesmit labākos var apskatīt un novērtēt balsojot portālā www.ventspils.lv.

Tūrisma profesionāļi Kurzemē politiķiem jautā atbildību un konkrētus solījumus tūrisma nozarei pēc 2.oktobra [0] 

17.09.2010

Vakar, 16.09.2011. visām politiskām partijām un apvienībām tika nosūtīta vēstule no Kurzemes tūrisma asociācijas ar jautājumu, kādus konkrētus pasākumus viņi sola tūrisma attīstībai Latvijas reģionos?
Vēstulē neviens politiskais spēks nav ne lielīts, ne nopelts, bet minēti konkrēti fakti, kas liecina par to, ka līdz šim tūrisma nozarē vērojams lielāks samazinājums nekā jebkurā citā nozarē.
 

Konkursa „Daile un Latvijas vietas” II kārtas jautājumi [2] 

16.09.2010

Sadarbībā ar Dailes teātri

Paldies visiem konkursa „Daile un Latvijas vietas” dalībniekiem!
Apsveicam I kārtas uzvarētājus:

 

Kristīne Vīgante,Ieva Rudzāte,Zigmunds Siņica,Aiga Anuža,Jana Anuža,Edgars Eihvalds,Arita Hibšmane,Sandra Veinberga,Klinta Lemberga,Mārtiņš Maņuks,Ivars Miezis,Ludmila Briede,Lita Juberte,Renārs Penezis,Arlita Spangere,Mārīte Švīgere,Kristīne Miķelsone,Ronalds Kanonirs,Edgars Feodorovs,Daina Ukina,Airita Liniņa,Mārīte Tomaševska,Jānis Nečājevs,Liena Timšāne,Skaidrīte Dārgā,Arvis Jakobsons,Elite Ziemele,Roberts Linde,Elina Ziemele,Evija Kovaļevska,Jānis Krauklis,Andžejs Tālums,Solvita Kūle,Lauris Bloks,Valdis Lielpinks,Lauris Tālums,Andžejs Tālums,Lauris Bloks,Alīna Beketova,Zeltīte Viziņa,Gatis Bēvalds,Evija Bēvalde,Elīna Neija,Inga Sirija,Arta Vanaga,Laila Zagorska,Leontīne Kaškina,Zane Vīnberga,Evija Lipiņa,Didzis Goba,Maija Paegle,Ieva Tininisa,Mareks Slaidiņš,Reinis Preiss,Lelde Preisa,Diāna Lūse,Linda Kuķalka,Antra Žurovska,Santa Popova,Ilona Kovaļova,Viktors Kāgans,Dina Kāgane,Sandra Valgere,Antra Žurovska,Irēna Vjatere,Kristīna Triščenk,Reinis,Marika Meisīte,Ojārs Tirziņš,Valda Tirziņa,Valentīna Govorina ,  

 kuri pareizi atbildējuši uz visiem 11 pirmās kārtas jautājumiem. Tieši jums – konkursa II kārta. Jūsu atbildes uz jautājumiem šoreiz gaidīsim tikai dažas dienas: līdz 23. septembra plkst. 10.00, lai jau 24. septembrī plkst. 10.00 mēs varētu paziņot veiksmīgo uzvarētāju, kurš saņems Dailes teātra balvu: ielūgumu 2 personām uz kādu no Dailes teātra īpašās – jubilejas sezonas izrādēm. Ja nu arī otrajā konkursa kārtā būs vairāki Dailes teātra vēstures un Latvijas novadu zinātāji, tad – III kārta, kas būs īsāka gan laika, gan konkursa jautājumu ziņā, toties – pareizās atbildes tikai un vienīgi liecinās par jūsu atjautību un asprātību!
Protams, konkursa II kārtā savas zināšanas var izmēģināt ikviens, taču vērtēsim gan tikai I kārtas uzvarētājus.
Vēlam veiksmi!

Daugavpilī noritēs Baltu vienības dienas pasākums [0] 

14.09.2010

Daugavpilī, 22.septembrī plkst.18.30 notiks Latviešu kultūras centra folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” (vadītāja Sarmīte Teivāne) un Zarasu kultūras centra folkloras ansambļa „Seluona” (vadītāja Rimutė Vaitaitė) koncertu „Sudrabota saule lēca”, kas veltīts baltu tautu vienotībai. Latviešu un lietuviešu kolektīvu dziesmu un deju sniegumā varēs klausīties senās tautu tradīcijas, kas sakņojas dziļi baltu kultūras vēsturē un piedalīties folkloras dziesmu un deju kopas „Svātra” videofilmas prezentācijā.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!