Otrdiena, 22. Septembris, 2020
Maigurs, Mārica, Māris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Mistiskā un neatklātā Rīgas Maskavas forštate [0] 

12.11.2010

Tūrisma aģentūra „Jauni Rakursi” 20. novembrī aicina pievienoties braucienā pa Maskavas forštati. 3 stundu garā ekskursijā vēsture mīsies ar šodienu, reliģija ar misticismu un visam pāri - stāsti un leģendas, tiks apskatīts Grebenščikova vecticībnieku lūgšanu nams un Eižena Finka piemiņas māja.

Ziemas tūrisma rallijs „Piedzīvojums Vidzemē”! [1] Video

12.11.2010

Protams, nevienu nepārsteigsim, ja atkārtosim – Latvija ir skaista jebkurā gadalaikā. Tikai katram gadalaikam savas iespējas – ja rudens vakariem prāta spēles, konkursi, krustvārdu mīklas un rāma vakarēšana, tad skaistai ziemas dienai – slēpošana, slidošana, piesniguši meži, braukšana no kalna ar ragaviņām vai kaut ar jelkādu „slīdammateriālu” un vēl daudz kas cits atraktīvs un aizraujošs .

Ventspilī būs jauna figurālā puķu dobe [0] 

11.11.2010

Ventspils pamatoti sauc sevi par puķu un strūklaku galvaspilsētu. Pirmās puķes šeit uzplaukst jau agrā pavasarī, un arī rudenī līdz pat salnām bagātīgi turpina ziedēt puķes. Īpašas ir arī Ventspils puķu skulptūras. Lai pilsēta iegūtu jaunus akcentus, pēc iedzīvotāju ierosinājuma nākamgad Ventspilī taps jauna figurālā puķu dobe.

Aicinām apskatīt gadsimtiem senas vērtības Cēsu Vēstures un mākslas muzeja ATKLĀTAJĀ KRĀJUMĀ [0] 

11.11.2010

Lai veicinātu sabiedrības vēlmi pētīt un izzināt mūsu vēsturi, interesēties par kultūrvēsturiskajām vērtībām, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs sniedz unikālu iespēju – klātienē apskatīt un iepazīties ar gadsimtiem seniem priekšmetiem, no kuriem daudzi līdz šim nav bijuši izstādīti muzeja ekspozīcijās.

Daugavpils novadam - jauns ģerbonis  [0] 

11.11.2010

Kultūras ministrijas Ģerboņu reģistrā ir reģistrēts jaunais Daugavpils novada ģerbonis, ko ar savu prastu ir apstiprinājis Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Pēc administratīvi teritoriālās reformas, kuras rezultātā no kādreizējā Daugavpils rajona izveidojās divi novadi, viens no jaunizveidotā Daugavpils novada domes uzdevumiem bija izveidot novada jauno ģerboni. Tamdēļ šogad tika izsludināts Daugavpils novada ģerboņa un logo skiču konkurss.
 

Mārtiņdienas dzīres Annas muižā [0] 

09.11.2010

Tuvojoties īsti latviskiem svētkiem – Mārtiņdienai, restorāns KANNAS un šefpavārs Ēriks Dreibants piedāvā īpašu ēdienkarti!
sildošais ANNU dzēriens
lapu salāti ar bumbieriem, svaigsieru, valriekstiem un ķirbju eļļu
krāsnī cepta zoss, pildīta ar āboliem
sautēti kāposti, krāsnī cepti dārzeņi, cidonijas mērce, armanjaka plūmes
restorāna kompliments - mājas degvīns
 

Komplekss „Kaķu Māja” aicina svinēt Mārtiņdienu Siguldā [0] 

09.11.2010

Dodies uz Siguldu šajā nedēļas nogalē, lai bez steigas iepazītu rudenīgo Siguldu un tās izteiksmīgākos arhitektūras šedevrus – Siguldas viduslaiku pilsdrupas un Jauno pili, Balto pili, Zaļo villu, seno koka arhitektūru Šveices ielā, koncertzāli un mākslu skolu „Baltais flīģelis” kā arī vērienīgo bobsleja un kamaniņu trasi „Sigulda”. Nakšņo siltos un mājīgos apartamentos. Par vēderpriekiem parūpēsies mūsu prasmīgās pavārītes bistro „Zaļumnieku piestātne”.
 

Ūdens Piedzīvojumu parka darba laiki svētkos! [0] 

09.11.2010

Tā kā 13. novembris ir darba diena, tad arī Ūdens Piedzīvojumu parks gaidīs apmeklētājus no pulksten 12:00 līdz pat 22:00 un aktuālas būs klusās sezonas cenas. Toties 19. novembrī Ūdens Piedzīvojumu parks darbosies no pulksten 10:00 līdz 22:00 un aktuālas būs aktīvās sezonas cenas.

Lāčplēša dienā Cēsu Pils pagalmā filma „BERMONTIĀDE” [0] 

09.11.2010

Cēsu viduslaiku pils pagalmā, par godu drosmīgajiem brīvības cīnītājiem tiks demonstrēta Askolda Saulīša dokumentālā skaņu filma „Bermontiāde”.

Aicinām piedalīties jaunā konkursā  [0] 

08.11.2010

Tūrisma portālu www.atputasbazes.lv piedāvā konkursu „Mana daļa no Latvijas” (09.11 – 17.11)

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) sāk darbu pie tūrisma informācijas gatavošanas 2011.gadam [0] 

06.11.2010

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) sāk darbu pie tūrisma informācijas gatavošanas 2011.gadam

Rudens vakars Laimes ligzdā  [0] 

05.11.2010

Labdien. Ir pienācis drēgnais, tumšais rudens. Aicinu vienu rudens vakaru pavadīt Laimes ligzdā - mājīgā atmosfērā pie kamīna, svecēm un jaukā kompānijā.

Izstāde "Manas bērnības auto"  [1] 

05.11.2010

No 5. novembra līdz 2011. gada 5. janvārim Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā Tukuma novadā) apskatāma izstāde "Manas bērnības auto", kurā eksponētas ap deviņdesmit dažādu veidu bērnu rotaļlietas - pagājušā gadsimta transporta līdzekļi un tehnika no Rīgas Motormuzeja, Talsu novada muzeja, Tukuma muzeja krājuma, kā arī privātajām kolekcijām.

Tuvojas 5. Daugavpils Zinātnes festivāls! [0] 

04.11.2010

No 8. līdz 12. novembrim Daugavpilī jau 5. reizi notiks Latvijā unikāls pasākums – Daugavpils Zinātnes festivāls, ko organizē Daugavpils Universitāte un Dabas izpētes un vides izglītības centrs.

Nedēļas nogale Tukumā un apkārtnē! [0] 

04.11.2010

Šajā nedēļas nogalē, rudens pilnbriedā Tukumā tiek svinēta Mārtiņdiena. Sestdien, 6. novembrī no pulksten 10:00 visi tiek laipni aicināti uz MĀRTIŅDIENAS UMURKUMURU pie Tukuma ledus halles. Svētku laikā paredzētas dažādas atrakcijas, Umurkumurs ar labām un vērtīgām mantām, kā arī vietējo pašdarbnieku koncerts – jandāliņš. Darbosies tirdziņš un būs apskatāma izstāde „Salmu lietas”. Heijā, nāciet un Umurkumuru pieveiciet!

Sigulda iesniedz 30 projektus „Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014” programmai [0] 

04.11.2010

Noslēdzies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcijas izsludinātais projektu pieteikumu konkurss projekta ”Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014.gadā” programmai. Sigulda kā oficiālais partneris programmas veidošanai iesniedza 30 projektus. Sadarbībai ar Siguldas novada domes Kultūras pārvaldi projektu sagatavošanā atsaucās gan valsts, gan pašvaldības iestādes, gan novada organizācijas, biedrības un iedzīvotāji.

Latvija gatava pievienoties „Hotelstars Union” [0] 

04.11.2010

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija /LVRA/, kopā ar Lietuvas un Igaunijas asociācijām, 2010. gada 27. oktobrī izteica gatavību pievienoties Eiropas vienotajai Viesnīcu zvaigžņu klasifikācijas sistēmai „Hotelstars Union”.

Neparastas un patriotiskas izstādes valsts svētkos  [0] 

04.11.2010

Par godu valsts svētkiem, vairākas jaunas un patriotiskas izstādes ir sagatavojis Cēsu Izstāžu nams un Cēsu Vēstures un mākslas muzejs.

Valsts svētku pasākumi Cēsu novadā novembrī [0] 

03.11.2010

Atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas 92.gadadienu, Cēsu novadā iedzīvotājiem un viesiem ir sagatavoti īpaši svētku dienu pasākumi.

Noslēgusies projekta „Latvijas reģionu tūrisma piedāvājuma virzīšanu starptautiskajā tirgū” īstenošana. [0] 

02.11.2010

Finansējuma saņēmējs Biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija” 2010.gada 7.janvārī noslēdza līgumu Nr. L-ĀTA-10-0218 ar v/a „Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra” par projekta „Latvijas reģionu tūrisma piedāvājuma virzīšanu starptautiskajā tirgū” īstenošanu, ko 50% apmērā līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds. Projekta īstenošana noslēdzās š.g. 30.oktobrī.

Ventspils Piedzīvojumu parka vasaras sezona noslēgusies [0] 

02.11.2010

Sestdien, 31.oktobrī, veiksmīgi noslēgusies Ventspils Piedzīvojumu parka vasaras sezona. Laikā periodā no maija līdz oktobrim vasaras atrakcijās savu veiklību pārbaudījuši gandrīz 27 tūkstoši aktīvās atpūtas cienītāju, turklāt parka teritorijā notikuši vairāki, plaši apmeklēti pasākumi un sacensības – Piedzīvojumu parka pusmaratons, Kantrī piesitiens „Piedzīvojumu parkā”, pirmais „Piedzīvojumu parka” velobrauciens un triatlons, Lemberga kauss BMX, pirmais Latvijas nūjošanas festivāls, lielākā Latvijas saldējuma kokteiļa degustēšana u.c.

Var balsot par dižāko Kurzemes pasākumu [0] 

01.11.2010

Sākot ar 01.11.2010., interneta mājas lapā www.kurzeme.lv iespējams nobalsot par izvirzītajiem pretendentiem nominācijā „Dižais Kurzemes pasākums 2010”. Interneta balsojumā noteiktais nominācijas uzvarētājs tiks paziņots š.g. 26.novembrī, Saldū, tūrisma gada ballē „Lielais Jēkabs 2010”.

Kuldīgas tūrisma attīstības centrs par godu Hercoga Jēkaba 400.dzimšanas dienai laiž klajā Jēkaba piemiņas monētu [0] 

29.10.2010

Jau iepriekš ziņots, ka hercogam Jēkabam, kurš dzimis Kuldīgā 1610.gadā šogad, - aprit 400. gadu jubileja, kam par godu tiek rīkoti lieli pasākumi Kuldīgā, no kuriem interesantākie ir zinātniskas konferences (t.sk. ar M. Zālītes un J. Kursītes piedalīšanos), Jēkaba laika mūzikas koncerti Kuldīgas baznīcās un lielais Jēkaba tirgus XVII gadsimta gaisotnē sestdien, 30.10.10.Taču tieši 28. oktobrī par godu Jēkabam Kuldīgas tūrisma
attīstības centrs laidis klajā arī jaunu hercoga Jēkaba suvenīrmonētu.
 

Mārtiņdienas konkurss [0] 

28.10.2010

Portāls www.atputasbazes.lv jums piedāvā jaunu konkursu: par Mārtiņdienu. Šie ir īpaši skaisti rudens svētki, kad saimnieces uz galda klāj baltu galdautu, māla krūkā liek baltas puķes un savu saimi un viesus cienā ar vistas, gaiļa vai zoss cepeti. Skaisti un bagāti svētki.
Mārtiņi parasti atnāk ar salu un varbūt arī sniegu, bet tas šiem svētkiem patiešām piedien. Jo līdz ar Mārtiņiem beidzas klusais veļu laiks – mirušo pieminēšana, un iesākas ķekatnieku nebēdnības. Mums nav par ko skumt, jo katram gadalaikam ir savs skaistums un sava rosība, kas visas pelēkās dienas var padarīt raibas jo raibas.
 

airBaltic piedāvā jaunā termināļa koncepcijas sabiedrības izvērtēšanai [0] 

27.10.2010

Latvijas nacionālā aviosabiedrība airBaltic piedāvā sabiedrības vērtējumam 10 jaunā termināļa arhitektoniskās koncepcijas. Starptautiskajā konkursā par airBaltic jaunā termināļa dizainu kopumā tika saņemtas 125 arhitektoniskās koncepcijas.

Kurzeme gatavojas gada pasākumam tūrismā – „LIELAIS JĒKABS 2010”. [0] 

27.10.2010

2010. gada 26.novembrī jau septīto gadu Kurzemes Tūrisma asociācija pasniegs labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem savu augstāko gada tūrisma apbalvojumu – balvu Lielais Jēkabs. Pasākums norisināsies Saldū, Saldus bērnu un jaunatnes centrā.

Tukuma Mākslas galerijā "Durvis" Ineses Auziņas keramika  [0] 

26.10.2010

Mākslas galerijā "Durvis" (Brīvības laukumā 21, Tukumā) no 23. oktobra apmeklētājiem atvērta izstāde, kurā apskatāmi Jāņa Sausnīša ar humoru, sarkasmu vai labsirdīgu smaidu radītie plakāti un tukumnieces, Tukuma Mākslas skolas pedagoģes, keramiķes Ineses Auziņas mākslas darbi.

Daugavpilī – Dizaina un Arhitektūras dienas [0] 

26.10.2010

Festivāla „DizainsNākotne 2010” ietvaros Daugavpilī 29. un 30. oktobrī tiks atklātās dizaina un arhitektūras izstādes, notiks semināri un radošās darbnīcas, kā arī Latgales reģiona arhitektu tikšanās. Festivāla īpašais viesis Gabi Farāžs (Gabi Farage), (Francija), radošās apvienības Bruit du frigo (Ledusskapja troksnis) pārstāvis viesosies ar lekciju „Iespējamās vietas – radošā pilsēta un vēlamā attīstība”. Festivāla sadarbības partneris – Latvijas Arhitektu savienība organizē Andra Kronberga tikšanos ar reģiona arhitektiem. Visu novembri būs skatāma izstāde „Arhis arhitektūra”.

Ķirbji ieņem arī Cēsis [0] 

26.10.2010

Lai arī ķirbju izcelsme nav precīzi zināma, tiek uzskatīts, ka pie mums ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas un starp citu, ir lielākās ogas pasaulē. Pēc gozēšanās siltā vasaras saulē, rudenim iestājoties, lielās ogas – ķirbji, nu tiek celtas goda vietā. Miķeļdienas tirdziņos ķirbji ir neatņemama rudens piedāvājuma sastāvdaļa, un kā zināms, tiek uzskatīti par veselīgiem un noderīgiem organisma attīrīšanā un locītavu dziedēšanā, matu, nagu un zobu stiprināšanā u.c. Neraugoties uz šīm praktiskajām pielietošanas iespējām, ķirbji izceļas arī ar īpašu mākslinieciski noderīgu funkciju, tiem ir dažādas formas un krāsas, un tos var rotāt izgrebjot. Tāpēc rudens tumšākajā laikā oktobra beigās, ķirbjiem tiek iedota īpaša loma, vienu vakaru gadā pārvērsties par gaismas lukturiem un izrotāt mūsu mājokļus.

Ekskursijas un „Daile kino lentēs [0] 

26.10.2010

No 27. oktobra būs pieejamas bezmaksas biļetes uz ekskursijām Dailes teātrī, kā arī uz pasākumu „Daile kino lentēs”.

Dailes teātra jubilejas galerijā gaidāmi daudzi interesanti notikumi, kuru vidū arī ekskursijas „Satura rādītājs” 7. novembrī, kas lielu publikas atsaucību ieguva kultūras foruma „Baltā nakts” ietvaros, arhitektūras ekskursijas 10., 11. un 12. novembrī, kā arī pasākums „Daile kino lentēs” 8. novembrī.

Mazie ventspilnieki varēs sportot Ūdens piedzīvojumu parkā! [0] 

25.10.2010

Sākot ar š.g. 1. novembri mazie ventspilnieki, vecumā no 3 līdz 6 gadiem ir aicināti uz pirmsskolas vecuma bērnu maksas sporta pulciņu, kurš notiks divas reizes nedēļā trešdienās un sestdienās.

Cēsis skolēnu brīvdienās piedāvā zīmēšanas darbnīcas, orientēšanos pilsētā un Ķirbju svētkus [0] 

25.10.2010

Klāt skolēnu brīvdienas, kad vecākiem kļūst aktuāls jautājums, kā viņu bērni pavadīs nedēļu garās brīvdienas. Lai gan aiz loga ir īsti rudenīgs laiks, tomēr dienu no dienas TV skatīties nebūtu tā pati jautrākā nodarbe. Tāpēc Cēsu Jaunā Pils un Cēsu Kultūras centrs aicina skolēnus nesēdēt mājās, bet piedalīties zīmēšanas darbnīcās, izbaudīt viduslaiku skrējienu – iepazīstot savu pilsētu, bet brīvdienu noslēgumā piedalīties Ķirbju svētkos Cēsu Pils dārzā.

Jaunais students pa Vidzemes ceļiem [0] 

23.10.2010

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv piedāvā piedalīties jaunā konkursā „ Krišjānis Barons un Vidzeme.”
No latviešu tautas dainām zinām, ka, bērnam piedzimstot, vistumšākajā kaktiņā spīd spoža gaisma, jo tur sēd pati Laima un mazajam bērniņam raksta mūžu. Pirms 175 gadiem 31. oktobrī nekāds rudens pelēkums nevarēja aizēnot Laimas gaismu un neviens nepareizs dzīpars neizbojāja nolemto rakstu, jo Krišjānis Barons nodzīvoja dižu mūžu un atstāja dižu darbu. No viņa savāktajām un sakārtotajām dainām mēs katrs sev un katram dzīves gadījumam varam izvēlēties vispiemērotāko. Nekad neaptrūks.
 

Gadiem pāri – joprojām dzīvais Emīls Dārziņš [0] 

16.10.2010

Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv sadarbībā ar Latviešu Radio piedāvā jums piedalīties konkursā un ielūkoties vismaz dažos ar Emīla Dārziņa vārdu saistītos mirkļos (komponistam šogad atzīmējam 135. dzimšanas gadskārtu). Šis nebūs konkurss par Dārziņa biogrāfiju – par to varam lasīt, lasīt un vēlreiz lasīt, bet gan vairāk par Latvijas vietām, kas kādā veidā sasaucas ar Dārziņa atstāto muzikālo mantojumu.
 

Ventspils gatava Eiropas kausa atlases otrajam posmam junioriem un Latvijas čempionātam šorttrekā. [0] 

15.10.2010

Jau šodien, 15.oktobrī, Olimpiskā centra „Ventspils” ledus hallē startēs starptautiskās sacensībās šorttrekā – Eiropas kausa izcīņas junioriem 2. kārta un Latvijas atklātais čempionāts.
Sacensības sāksies plkst. 8.45 ar jaunāko zēnu un meiteņu grupas startiem. Vēlāk uz ledus izies arī jauniešu, junioru un pieaugušo vecuma šorttrekisti

Tradicionālo prasmju skola 2010 Vidzemē [0] 

15.10.2010

Rūpējoties par tradicionālo prasmju izdzīvošanu šodien, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra (NKMVA) šoruden jau trešo reizi rīkos Tradicionālo prasmju skolu. Četras sestdienas septiņpadsmit Centrālās, Rietumu un Ziemeļvidzemes pagastos un pilsētās meistari savas prasmes un zināšanas nodos mācekļiem. Nodarbības notiks bez maksas.

Līvu sestdiena Ventspils Amatu mājā  [0] 

14.10.2010

Sestdien, 16.oktobrī, no plkst.14.00 līdz 17.00 Ventspilī, Amatu mājā, norisināsies pasākums “Līvu sestdiena”.

Zināmi Liepājas fotokonkursa 2010 uzvarētāji  [0] 

12.10.2010

1.oktobrī noslēdzās LRTIB un Liepājas pilsētas Domes rīkotais foto konkurss. Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) saņēmis pieteikumus no 15 pretendentiem, kas kopumā iesnieguši 112 fotoattēlus.

Brauciens ar Ventspils Mazbānīti ir romantisks piedzīvojums [0] 

12.10.2010

Latvijas televīzijas pārraidē „iESpēja”, kurā tika demonstrēts sižets par Ventspils Mazbānīša attīstību Piejūras brīvdabas muzejā, tas tika nodēvēts par romantiskāko Eiropas Savienības finansēto projektu. Jāpiekrīt, jo projektējot, būvējot ēkas un dzelzceļa līniju, iekārtojot ekspozīciju patiešām izdevies panākt īpašu 20.gadsimta vēsturiskajai videi pietuvinātu gaisotni. To augstu novērtē gan pilsētas viesi, gan ventspilnieki. Par to liecina tāliem un tuviem brauktgribētājiem augustā un septembrī pārdoto biļešu skaits - vairāk kā 24 tūkstoši.

Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa? [0] 

12.10.2010

Eiropas Savienības mājā notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?

18. oktobrī plkst. 18:00 Eiropas Savienības mājā ciklā „Eiropas gadalaiki: rudens, ziema” notiks pasākums „Vai Turcija Latvijā ir tikai vēstures elpa?”.
2010. gadā Stambula ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tāpēc caur kultūras prizmu pasākumā būs iespēja vairāk uzzināt par Turcijas šodienu.
 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!