Sestdiena, 26. Septembris, 2020
Kurts, Knuts, Gundars
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ledus sapņus Jelgavā izsapņojuši vairāk nekā 80 tūkstoši apmeklētāju

14.02.2018

Noslēdzies Baltijā vērienīgākais ziemas notikums – 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Tie, kuri vēl nav paguvuši apskatīt ledus skulptūras, to varēs izdarīt jau no otrdienas, 13. februāra, līdz svētdienai, 18. februārim, apmeklējot Pasta salu, kur pārvietotas arī mazās skulptūras, kas atradās J. Čakstes bulvārī.

 

Ledus skulptūru parks Pasta salā strādās no pulksten 12.00 līdz 20.00. Ieejas maksa pieaugušajiem 2.00 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1.00 eiro, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes tiks tirgotas pie ieejas. Mainīgo un nepastāvīgo laikapstākļu dēļ, apmeklētāji aicināti vispirms ieskatīties mājaslapās festivali.jelgava.lv vai jelgava.lv un pārliecināties, ka ledus skulptūru parks ir atvērts.

 

Savukārt kamēr gaisa temperatūra turēsies zem nulles, Jāņa Čakstes bulvārī garāmgājējus priecēs trīs lielformāta foto ledus skulptūras. Turpretī Hercoga Jēkaba laukumā, tiks saglabāts ledus labirints, ledus slidkalniņi un ledū iesaldēto objektu skulptūras, ko ikviens aicināts apskatīt bez maksas.

 

Šogad, galveno akcentu liekot uz pasākuma kvalitāti, tas pirmo reizi norisinājās trīs vietās, Pasta salā, J.Čakstes bulvārī un Hercoga Jēkaba laukumā. Paplašinot festivāla teritoriju, apmeklētāji ledus skulptūras varēja apskatīt daudz ērtākā un brīvākā atmosfērā.

 

Ledus skulptūru festivāla laikā satiksmes intensitāte pilsētā pieaugusi par vairāk, kā 20 procentiem. Jelgavas pilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centrs apkopojis, ka divi no noslogotākajiem krustojumiem, Lielā iela – Jāņa Čakstes bulvāris un Lielā iela – Akadēmijas iela, kopā šķērsoti 193 530 reižu, kas ir par 33 4226 reižu vairāk, kā ikdienā, kad krustojumus šķērso vidēji 160 tūkstoši transportlīdzekļu. Lielākā satiksmes noslodze novērota festivāla pirmajā dienā, kad krustojumi šķērsoti vairāk, kā 73 tūkstoši reižu, savukārt otrajā dienā tie pārbraukti vairāk, kā 65 tūkstoši reižu bet noslēdzošajā dienā vairāk, kā 54 tūkstoši reižu.

 

Šogad ledus skulptūru festivāla tēma bija “Sapņi”, kura laikā tēlnieki izveidoja vairāk, kā 65 ledus objektus – 30 individuālās un 15 lielās komandu skulptūras, kā arī ledus bāru, lielformāta foto skulptūras un iesaldētos objektus. 20. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā norisinājās no 9. līdz 11. februārim.

 

Uzzini vairāk: jelgava.lv un festivali.jelgava.lv

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Iestādē “Kultūra”

Komentārs par rakstu: Ledus sapņus Jelgavā izsapņojuši vairāk nekā 80 tūkstoši apmeklētāju

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!