Otrdiena, 22. Septembris, 2020
Maigurs, Mārica, Māris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lieldienu svētki Turaidā „Atnāca Lieldiena” [0] 

22.03.2016

Sveicot sauli un pavasari, Turaidas muzejrezervāts aicina uz gadskārtu ieražu svētkiem Lieldienām, otrajās Lieldienās, 28. martā plkst. 14.30 Turaidas muižas saimnieciskajā centrā, kur kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja” visi aicināti izdzīvot latviskās tradīcijas, svinot svētkus “Atnāca Lieldiena”.

Lieldienu ripas spēle Līgatnē [0] 

21.03.2016

27.martā Līgatnē notiks Latvijas čempionāts Lieldienu ripas spēlē.

Pavasara saulgriežu suprātkas Kārsavas pusē [0] 

18.03.2016

Pavasara saulgriežos 26. martā plkst. 11.00 Kārsavas novada Malnavas ciema maiznīcā „Dzīles” tiek rīkotas suprātkas, kas veltītas Lieldienu tradīcijām. Kopā ar saimnieci Ainu Barsukovu ciemiņi krāsos olas un ceps Lieldienu maizi.

Notiks pirmais velo – kino festivāls “Kino Pedālis” [0] 

17.03.2016

No 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados notiks Latvijā unikāls velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Pasākums aizsāks jaunu tradīciju ik gadu pulcināt kā lielus, tā mazus velo draugus, lai veselu nedēļas nogali izzinātu, izdzīvotu un izgaršotu riteņbraukšanu neparastā duetā ar kino.

Pavasara ieskandināšana sajūtu straumēs Turaidā [0] 

17.03.2016

Pavasara pirmajā dienā, ko pēc latviešu gadskārtu kalendāra dēvē par Lielo dienu, 20. martā plkst. 14.30, Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamā mājā caur sajūtām, kokles, flautu, planetāro gongu un citu netradicionālo instrumentu mūzikas skaņām, vibrācijām un Lieldienu tuvošanos klātesamību – mūžīgās dzīvības apliecinājumu – Dace Straume un Dārta Zvanere stāstīs muzikālo stāstu “PAVASARA SAJŪTU STRAUMES”.

Bauskas pilī senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncerts [0] 

16.03.2016

Sestdien, 2015. gada 19.martā, plkst 17.00 Bauskas pils muzejs, sadarbībā ar Collegium Musicum Riga un Collegium Choro Musici Riga māksliniekiem, aicina uz senās mūzikas ansambļa “Sternjan” koncertu.

Paziņoti izpildītāji no Latvijas, kuri uzstāsies «Latviabeerfest 2016»  

12.03.2016

Festivāla organizatori informē, ka šogad „Latviabeerfest” apmeklētājus ar savu uzstāšanos priecēs Gunārs Meijers, Andris Polis, Normunds Jakušonoks, Daiga Petkeviča un Kaspars Tīmanis, kā arī grupas: „Jauna Diena”, „Bruģis”, „Dvinskas muzikanti”, „The Twins Peek”, „Laimas muzykanti” un jauna daudzsološā grupa „Wild Detroit Gang”. Piecu dienu garumā dīdžeji gādās par enerģisku atmosfēru zem klajas debess un norisināsies „Studentu Karaoke dziesmu kari”.

Uz tikšanos martā Liepājā, lai svinētu kopā! [0] 

11.03.2016

Liepājas 391. dzimšanas dienu var svinēt tik dažādi. Ne tikai 18. martā pie Liepājas jaunās koncertzāles  “Lielais Dzintars” dziedot līdzi grupas "Tumsa" zelta repertuāram, vai godinot Goda un Gada liepājnieku, bet arī 19. martā dodoties aizraujošā laivu braucienā vai iepazīstot pilsētu kājāmgājēju ekskursijā un ne tikai. Vairāk par šiem pasākumiem var lasīt www.liepaja.travel.

Lieldienu mājražotāju tirgus Kārsavā [0] 

11.03.2016

20. martā plkst. 9.00 pie Kārsavas kultūras nama tiek rīkots Lieldienu mājražotāju tirgus, kura laikā apmeklētāji varēs ne tikai iepirkt lauku labumus, bet arī sasiet savu Pūpolsvētdienas veselības bunti un iziet tradicionālās rotaļās un dejās kopā ar vietējiem muzikantiem.

Laivojums  [0] 

10.03.2016

19. martā Kocēnu novada Vaidavas pagastā norisināsies laivu brauciens “Strīķē un Vaidi!”, ko organizē “Aktīvās atpūtas centrs “Eži”” sadarbībā ar Kocēnu novada domi.
“Strīķē un Vaidi” būs pavasara laivu brauciens mazo upju gardēžiem, tā mērķis ir sniegt maksimāli lielu baudījumu no dabas un laivošanas mijiedarbības!

Latvijas Dabas muzeja durvis būs atvērtas visu brīvlaika nedēļu  [0] 

09.03.2016

Īpaša ziņa muzeja apmeklētājiem - skolēnu brīvlaika nedēļā muzejs būs atvērts arī pirmdien un otrdien! Visu nedēļu Latvijas Dabas muzejs piedāvās iepazīties ar ekspozīcijām, uzmanību pievēršot plaukstošā pavasara krāsām un smaržām, zaļās krāsas daudzveidībai, pildot trasīti „Zaļais pavasaris”.

Svinam Liepājas 391. dzimšanas dienu kopā! [0] 

08.03.2016

Martā mostas ne tikai Liepājas daba, aicinot apskatīt tūrisma apskates objektus, bet arī Liepājas kultūras sporta dzīve iezaigojas spilgtās krāsās, piedāvājot tīkamu izklaidi dažādām gaumēm. Dzimšanas dienas mēnesī liepājniekiem un pilsētas viesiem sarūpēta iespēja apmeklēt koncertus, izstādes, izrādes, sporta pasākumus un pilsētas iepazīšanas ekskursiju. 

Renesanses mūzikas burvība Bauskas pilī  [0] 

08.03.2016

Bauskā šogad 16.-17.jūlijā iecerēts organizēt Kurzemes-Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālu „Vivat Curlandia!”. Lai klausītājus sagatavotu festivālam, Bauskas pils muzejs piedāvā lekciju ciklu par viduslaiku, renesanses un baroka mūziku. 2016.gada 12.martā plkst. 15:00 Bauskas pils muzejā Senā dzīvesveida skolas ietvaros notiks jau otrā lekcija - „Renesanses mūzika”.

Labākie jaunie modes mākslinieki tiksies „Habitus Baltija 2016” [0] 

07.03.2016

Modes dizaineru idejām robežu nav! Par iedvesmas avotu kļūst pat ikdienišķas lietas, kas pārtop oriģinālās un neparastās tērpu kolekcijās. Par to pārliecināties vēl un vēl varēs 8. aprīlī Ķīpsalā, jo uz konkursa „Habitus Baltija 2016” skatuves kāps labākie jaunie modes mākslinieki.

Jelgavas Tornī radošajā nodarbībā darinās Lieldienu rotājumus [0] 

04.03.2016

12.martā pulksten 12:00 Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši radošā nodarbība “Nāc nākdama Liela diena”, kuras laikā dalībnieki varēs izzināt senlatviešu Lieldienu tradīcijas un izgatavot svētku dekoru - Lieldienu olu groziņu.

Latvijas Dabas muzejā tiek pagarināta izstāde „Skat - logā skelets!” [0] 

03.03.2016

Dabas muzeja speciālistu veidotā izstāde „Skat – logā skelets!”, kas izpelnījusies lielu apmeklētāju interesi, tiek pagarināta līdz 20. martam. Tā ir lieliska iespēja tiem, kas vēl nav paspējuši izstādi apmeklēt!

Jelgavas Tornī - lekcija par tradicionālo tautastērpu Zemgalē [0] 

02.03.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 10.martā, pl.18:00 notiks otrā lekcija cikla ietvaros un šoreiz par tēmu “Tradicionālais tautas tērps Zemgalē”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētniece Anete Karlsone.

Bauskas pilī Tartu seno deju grupas „Saltatriculi” koncerts [0] 

01.03.2016

Sestdien, 2016.gada 5.martā, plkst. 17.00 Bauskas pilī ar koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan 15.gs. renesanses galminieku, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas dzīvās mūzikas pavadījumā, uzstāsies Tartu seno deju grupa „Saltatriculi”.

Sentēvu dūmu pirtiņa un medus kūka staltā Gaiziņa pakājē [0] 

29.02.2016

Lai arī ziemas mēnešos Gaiziņkalns vairāk pazīstams kā populāra slēpošanas vieta, atpūtniekus aicinām iegriezties arī omulīgajā viesu namā “Gaiziņstars”. Atpūtas vietas saimniece Larisa Freija šoziem sarūpējusi patīkamu jaunumu – durvis vērusi sentēvu dūmu pirtiņa jeb melnā pirts.

Ungurmuižā marimbas koncerts „Pavasara balādes” [0] 

26.02.2016

5.martā pulksten 18.00 Ungurmuižā būs īpaša iespēja dzirdēt sitaminstrumentālistu zvaigznes Guntara Freiberga marimbas koncertu „Pavasara balādes”.

Lietuvieši mīl Liepāju - 2015. gada tūrisma statistika [0] 

25.02.2016

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas datus par tūrisma attīstību pilsētā un novados 2015. gadā. Protams, ka vislabāk tūristu klātbūtni pilsētā jutām vasaras mēnešos – jūnijā, jūlijā un augustā, kad Liepājā ik uz soļa varēja dzirdēt gan lietuviešu, gan angļu, gan krievu un citas svešvalodas – kafejnīcās, pludmalē un parkā, Pētertirgū un ikvienā tūrisma apskates vietā. 

Bauskas pilī Gunāra Kroļļa izstāde  [0] 

25.02.2016

Līdz 29. martam Bauskas pils muzejā  skatāma grafiķa, profesora emeritus Gunāra Kroļļa izstāde “Laika krustceles”, kurā aplūkojami darbi no pēdējā laika nozīmīgākajiem cikliem oforta tehnikā – “Livonija krustcelēs” un “Rīga gadsimtos”.

Piedzīvojumiem pilns ceļojums 5047 metru augstumā – „VeloKazbek” [0] 

24.02.2016

25.februārī plkst. 18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) notiks šī gada otrais ceļotāju stāstu un bilžu vakars par ekspedīciju „Velokazbek” 5047 m augstumā, kurā velo ceļotājs Krišjānis Jansons Ratiniks un viņa ceļabiedri dalīsies stāstos un emocijās par ekspedīcijas laikā piedzīvoto un pārdzīvoto. Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Tūrisma un aktīvās atpūtas preču veikalu „Gandrs”.

„Rypoj vasals!”- Latgalē pirmais marķētais velomaršruts [0] 

23.02.2016

Vidzemes Tūrisma asociācija piešķīra 34. numuru pirmajam reģionālajam velomaršrutam Latgales teritorijā, kas tika izveidots sadarbojoties Kārsavas, Baltinavas, Rugāju, Balvu un Viļakas tūrisma speciālistiem. Velomaršruta kopējais garums ir 169 km un tā atklāšanas pasākums tiek plānots šī gada 21. maijā.

Pasākumu ciklā Dabas akadēmija jau otrais vakars – Tauriņu dejas [0] 

22.02.2016

Jaunā cikla “Dabas akadēmija” otrais pasākums veltīts tematiskajai “Dabas krāsu” līnijai - iespējai dziļāk ielūkoties dabā un mūzikā, saskatīt vissmalkākās detaļas, kas parādās dabas un mūzikas pasaulēs. Tiksimies ar Latvijas vadošo tauriņu pētnieku, vairāku jaunu sugu atklājēju Nikolaju Savenkovu. Viņš dalīsies ar iespaidiem un atklājumiem, kas piedzīvoti vasaras ekspedīcijas. Ciemos pie Dabas muzeja šoreiz Uldis Cīrulis (Dj Monsta) - viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas dīdžejiem, elektronikas un scratch meistariem, kuram ceļojumos vienmēr līdzi ceļo diktofons. Pasākumu vadīs muzejpedagoģe Diāna Meiere.

Tūrisma vakars “Ar rollerslēpēm ceļojumā pāri Ziemeļamerikai” [0] 

19.02.2016

25.februārī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī notiks ikmēneša tematiskais tūrisma vakars. Vakara viesis Raimonds Dombrovskis dalīsies iespaidos par savu īpašo un piedzīvojumiem bagāto ceļojumu apkārt Ziemeļamerikai ar rollerslēpēm.

„Pannas Teātris” mācīs madoniešus, kā pareizi nodot kukuli [0] 

18.02.2016

10. martā plkst. 19:00 „Pannas Teātris” Madonas skatītājiem piedāvās izrādi - muzikālu dzīves spēli un romantisku komēdiju divās daļās „Kukulis”. Kur un kā pareizi nodot kukuli, izrādē skatītājiem atklās tādi iemīļoti aktieri kā Ģirts Ķesteris, Maija Doveika, Aldis Siliņš, Zane Daudziņa un Juris Lisners. 

Meteņa svinības Brīvdabas muzejā [0] 

18.02.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šo svētdien, 21. februārī no plkst. 12:00 līdz plkst. 16:00, piedāvā lieliem un maziem apmeklētājiem tērpties maskās, lai ar maskoto gājienu, jautrām dziesmām un dejām folkloras kopu pavadībā, vizināšanos haskiju pajūgā un putras ēšanu, svinētu METEŅA DIENU.

Tukumā smaržo pēc smēdes. Kalumu izstāde „Rotaļlietas lieliem bērniem” [0] 

17.02.2016

Mākslas Galerijā „Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā) atklāta kalēja Ginta Haņecka izstāde „Rotaļlietas lieliem bērniem”. Pamatīgi, līdz sīkākajai detaļai pārdomāti un akurāti izveidoti, izdomas bagāti un skatītāju uzmanības piesaistoši, arī praktiski pielietojami - tādi ir Ginta Haņecka mākslas darbi izstādē, kur uzburta smēdes sajūta.

Bauskas pilī IEVA AKURATERE. Krievu romances “Russkije” [0] 

16.02.2016

Sestdien, 2016.gada 20.februārī, plkst. 16.00 Bauskas pilī skanēs krievu romances, kuras izpildīs populārā latviešu dziedātāja un aktrise, leģendārās rokgrupas "Pērkons" soliste Ieva Akurātere un akustiskās 12 stīgu ģitāras virtuoze, dziesmu aranžētāja Ilze Grunte. Koncertā skanēs Žannas Bičevskas, Bulata Okudžavas, grupas Voskreseņije un citu humānistu un brīvdomātāju dziesmas.

Latviešu gadskārtu svētki Meteņi Turaidā – “Metens nāca!” [0] 

15.02.2016

Turaidas muzejrezervātā visi kopā ar ģimenēm aicināti Meteņus svinēt 20. februārī plkst. 14.30 kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”.

Liepājas kafejnīcas un restorāni aicina nobaudīt īpašus zivju ēdienus [0] 

12.02.2016

Llīdz 21. februārim Liepājas kafejnīcas un restorāni par godu Stinšu svētkiem, kas norisināsies 13. februārī, piedāvā īpašu zivju ēdienkarti, kuru aicināts nobaudīt ikviens liepājnieks un pilsētas viesis.

Balvu muižas 250. un Balvu pilsētas 88. dzimšanas diena  [0] 

11.02.2016

Jau kopš 7. februāra Balvos tiek svinēta Balvu muižas 250. dzimšanas diena un Balvu pilsētas 88. dzimšanas diena. Jau svētdien pilsētas parkā, kopā ar Muižas lāci, sportiskā garā tika ieskandinātas svinības

Brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos uz 46. Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgu [0] 

10.02.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs izsludina pieteikšanos Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgum, kas notiks 2016. gada 4. un 5. jūnijā. No 10. februāra līdz 21.martam Brīvdabas muzejs gaida pieteikumus no amatniekiem, savukārt pārtikas produktu tirgotājiem (ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem) pieteikšanās no 17.februāra līdz 31.martam.

Jelgavas Tornī sākas lekciju cikls par latviešu tautas tērpu [0] 

09.02.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiek aizsākts lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. Pirmā lekcija “Tautastērps kā nacionālais simbols” notiks 11.februārī, pl.18:00, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī. Lekcijas ietvaros būs iespēja tikties ar Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas pētnieci Aneti Karlsoni.

Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē! [0] 

08.02.2016

20. februārī norisināsies vēl nebijis pasākums „Izbaudi ziemu Ziemeļlatgalē”, kura ietvaros, visas dienas garumā, Balvu, Viļakas, Kārsavas un Baltinavas novados notiks ziemīgas aktivitātes.

Liepājas stends izstādē  [0] 

05.02.2016

Šajā nedēļas nogalē – no 5. līdz 7. februārim – Rīgā notiks starptautiskā tūrisma izstāde “BALTTOUR 2016”. Izstādē īpaši izceļas Liepājas stends, kas veidots, iedvesmojoties no jaunākā Liepājas tūrisma objekta – koncertzāles “Lielais Dzintars” –, apmeklētājiem dāvinot Liepājas sajūtu esenci – vēju, sauli, pludmali – un iepazīstinot ar daudzveidīgo tūrisma piedāvājumu Liepājā un tās apkārtnē.

Brīvdabas muzejs iešūpos pavasari Balttour 2016 [0] 

04.02.2016

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū „Balttour 2016”, kas no 5. līdz 7. februārim notiks Ķīpsalā, Rīgā. Šogad būs sarūpēti gan gardi pārsteigumi, gan aizraujošas produkcijas un pakalpojumu prezentācijas, kā arī dažādi informatīvie materiāli par gaidāmo gadu Brīvdabas muzejā!

Viduslaiku noslēpumainā mūzika Bauskas pilī  [0] 

03.02.2016

Bauskas pilī šogad iecerēts atjaunot Starptautisko Senās mūzikas festivālu, tā ietvaros klausītājiem piedāvājot trīs aizraujošas lekcijas par viduslaiku, baroka un renesanses mūziku. 2016.gada 6.februārī plkst. 15:00 Bauskas pils muzejā Senā dzīvesveida skolas ietvaros notiks jau pirmā lekcija „Viduslaiku mūzika”.

Cāļus skaita rudenī, alus darītājus godina ziemā [0] 

02.02.2016

Lai uzzinātu, kuri tad ir labākie Latvijas alus brūvētāji, Rīgā, 26.janvārī notika piektās “Latvijas alus gada balvas” žūrijas komisijas sēde. Žūrijas komisijā piedalījās kompetenti žūrijas locekļi no dažādām nozarēm. Sīvā konkurencē tika izvēlēti labākie no labākajiem – galvenie pretendenti piektajai “Latvijas alus gada balvai”, taču tos atklās tikai pasniedzot apbalvojumus ceremonijā, kura notiks 5.februārī, Ventspilī, Livonijas ordeņa pilī.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!