Otrdiena, 22. Septembris, 2020
Maigurs, Mārica, Māris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas tornī muzeju naktī atvērs virtuālas durvis tūrismam [0] 

15.05.2016

Muzeju naktī, 21.maijā, Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornis aicina apmeklētājus atvērt virtuālas durvis tūrismam un papildus torņa apmeklējumam iepazīt tūrisma piedāvājumu Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā. Muzeju nakts laikā būs iespējams apmeklēt torņa interaktīvās ekspozīcijas un skatu laukumu bezmaksas, kā arī vērot projekciju uz torņa sienas “Atver durvis tūrismam” un rast iedvesmu vasaras ceļojumam pa tuvējo apkārtni.

Vasarsvētku nedēļas nogale Tukuma apkārtnē [0] 

13.05.2016

Šajā nedēļas nogalē aicinām visus uz Tukuma pusi, lai kopā svinētu Vasarsvētkus un Starptautisko ģimenes dienu, atzīmētu Valsts valodas dienu, kā arī apmeklētu lauku saimniecības akcijā „Atvērtās durvis laukos”.

Vasarsvētki Malnavas „Dzīļu” maiznīcā [0] 

12.05.2016

Vasaras iestāšanos ar gardām vēlajām brokastīm no vietējiem produktiem, skanīgām lauku muzikantu dziesmām un mājražotāju tirgu 15. maijā no plkst. 11.00 aicina atklāt Tirgus ciems un Malnavas „Dzīļu” maiznīca. 

Aicinām uz atpūtu Balvu novadā 14. maijā [0] 

11.05.2016

14. maijā Balvos būs plašs pasākumu un dažādu aktivitāšu piedāvājums ikviena atpūtai ārpus lielpilsētas steigas.

14.maijā atklās vasaras tūrisma sezonu Jelgavā un apkārtnē [0] 

10.05.2016

14.maijā Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā norisināsies Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada vasaras tūrisma sezonas atklāšanas svētki “Ceļojums – piedzīvojums – kustība!”. Šogad vasaras tūrisma sezonas atklāšanas laikā tiks akcentēts veselīgs un aktīvs dzīvesveids caur deju, velobraukšanu, aktīvo atpūtu, mājražotāju veselīgo produkciju un aktivitātēm lauku saimniecībās.

Godinot Turaidas Rozi – Maijas diena [0] 

09.05.2016

Maijs dabā atnesis lapu svaigo plaukumu, putnu dziesmas un saules dāsno siltumu, kad dvēseles veras mīlestības jūtām un romantikai. Turaida bagāta ar daudz vēstures stāstiem un leģendām, un viena no tām ir īpaša - leģenda par meiteni Maiju Greifu – Turaidas Rozi, kas savā izvēlē pierādījusi uzticības, goda un mīlestības lielumu un spēku.

Liepājā nedēļas nogalē vasara sākas ar pilnu jaudu! [0] 

06.05.2016

Maijs Liepājai atnesis silti saulainas dienas, tādēļ zaļo un zied visa pilsēta. Šis ir īstākais laiks, lai atbrauktu uz Liepāju un izbaudītu visu, ko tā var piedāvāt: dotos nesteidzīgās pastaigās uz putnu vērošanas torņiem Liepājas ezerā, baudītu pirmos saules starus Liepājas pludmalē vai labi vadītu laiku kādā no Liepājas kafejnīcām. Aktīvā sporta cienītājiem iesakām doties laivu braucienā vai izmēģināt spēkus kabeļveikbordā aktīvās atpūtas parkā “BB Wakepark”. Atgādinām, ka Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojā, Rožu laukumā 5/6, iespējams izīrēt velosipēdus, lai plaukstošo Liepājas pavasari izbaudītu pa īstam.

Maija sākumā - bagāta pasākumu nedēļas nogale Tukuma pusē  [0] 

05.05.2016

Plaukstošajam laikam atnākot, mostas daba un cilvēki. Ir laiks izzināt skaistās un vēl neiepazītās apskates vietas mūsu pusē! Šī nedēļas nogale maija sākumā solās būt bagāta ar pasākumiem, kas priecēs ikvienu.

Svinēsim Ūsiņus un Mātes dienu LVM Pokaiņu mežā [0] 

04.05.2016

Svētdien, 8. maijā, jau no plkst. 13.00 arī Pokaiņos Ūsiņdienas ietvaros interesenti aicināti uz Mātes dienas pasākumu. Mātes dienu jau tradicionāli, kopš 1992. gada, svinam maija otrajā svētdienā. Pavasara dabas atmodas visskaistākajā brīdī.

Latvijas Stādu dienas pulcēs rekordlielu tirgotāju skaitu [0] 

03.05.2016

Jelgavas pilsēta aicina apmeklēt Latvijas Stādu dienas jeb pavasara un dārza svētkus Jelgavas pils parkā 7. un 8. maijā. Stādu dienas vienviet pulcēs vairāk nekā 240 stādu audzētājus, dažādu sēklu, dārza tehnikas un darbarīku tirgotājus. Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai iegādāties visu nepieciešamo dārza labiekārtošanai – sākot no stādiem līdz pat siltumnīcām, zāles pļāvējiem un motorzāģiem, bet arī saņemt profesionālu stādu audzētāju un citu dārza preču ražotāju un tirgotāju konsultācijas.

Daugavpilī atklāj motosezonu [0] 

02.05.2016

7. maijā, Daugavpils cietoksnī, motokluba “Roads Knights” dibināšanas vietā, jau 16. reizi pulcēsies vairāki desmiti motociklistu, lai pasākuma „RUN NUMBER ONE” ietvaros oficiāli atvērtu motosezonu Latgales reģionā. 

7. maijā tērpies tvīdā un piedzīvo zilus brīnumus! [0] 

29.04.2016

Jau tradicionāli maija otrajā sestdienā Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina uz Tvīda retro velobraucienu, kas šogad norisināsies jau 7. reizi. Ar šo krāšņo braucienu tiek simboliski atklāta Liepājas vasaras tūrisma sezona. Pasākuma mērķis ir pulcēt velomīļotājus, kas tērpušies tradicionālā 30. gadu stila apģērbā, lai kopīgi dotos izbraucienā pa pilsētu, šogad – pa mazāk izpētīto Jaunliepāju. Šī gada sauklis „Zili zaļi brīnumi – tvīdā tērpti ļautiņi” pieskaņots šīs sezonas jaunuma – zinātkāres centra „Zili brīnumi” – atvēršanai.

Festivāls “Kino Pedālis” piedāvās jaunu velo maršrutu aplikāciju - spēli  [0] 

28.04.2016

Sapludinot velo un kino robežas, no 13.-15.maijam Valmierā un apkārtējos novados norisināsies pirmais velo – kino festivāls “Kino Pedālis”. Festivāla rīkotāji piedāvās jaunu, mūsdienīgu pieeju tūrisma velobraucienu baudīšanai. Visiem dalībniekiem būs pieejama īpaša, vieda velo maršrutu aplikācija - kas reizē būs gan gids un maršrutu karte, gan interaktīva spēle.

Valpurģu nakts LVM dabas parkā Tērvetē [0] 

27.04.2016

Sestdien, 30.aprīlī, aicinām gan lielus, gan mazus, visus romantiķus un nemiera garus, kuriem sirdis alkst pēc neierastā, piedalīties Valpurģu nakts mistērijās Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē.

Gaismas svētki Turaidā - ceļā uz Latvijas 100gadi [0] 

26.04.2016

4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju aicina uz zinātniskajiem lasījumiem “Muiža Vidzemē 19. gadsimtā – Latvijas vēstures daļa” un diskusiju, kurā piedalīsies Latvijā zināmi pētnieki: kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla, etnogrāfs Uģis Niedre, mākslas vēsturniece Ina Līne, vēsturnieki Vija Daukšte, Indulis Zvirgzdiņš, Tālis Pumpuriņš, Vija Rozentāle, Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un direktores vietniece zinātniskajā darbā Vija Stikāne. Lasījumi notiks Turaidas muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā.

Tūrisma vakarā par ceļojumu ar motocikliem Āfrikā [0] 

25.04.2016

28.aprīlī pulksten 18 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Vēstules no Āfrikas”. Tūrisma vakara viesi Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis dalīsies iespaidos par trīs mēnešus ilgo ekspedīciju ar motocikliem no Labās Cerības raga Keiptaunā līdz Eiropas tālākajam ziemeļu punktam Nordkapam.

Gada pavasarīgākā izstāde „Nature Expo 2016” jau klāt [0] 

22.04.2016

22. aprīlī sāksies un līdz pat 24. aprīlim Ķīpsalā notiks izstāde pavasara darbiem – „Nature Expo 2016”. Uzzini, kas jauns un noderīgs tevi tur sagaida!

Slīteres Ceļotāju dienas  [0] 

21.04.2016

Šogad, 4. un 5. jūnijā Dundagas novadā, Slīteres Nacionālajā parkā un Lībiešu krastā

jau 7.gadu pēc kārtas notiks Slīteres Ceļotāju dienas / Šlītr Riekmīed pǟva

Iekrāso vasaras raibumus Šlīteres Undžavas mežos!

Ar pulcēšanās centru pašā nacionālā parka sirdī – Šlīteres senās pusmuižas un bākas teritorijā.

Tūrisma triatlons dabas parkā „Daugavas loki [0] 

20.04.2016

Dabas, tūrisma, sporta un vienkārši svaiga gaisa cienītājus šī gada 29. maijā Daugavpils novada Slutišku un Diļeviču ciemos aicina Tūrisma triatlons – sacensības aktīviem cilvēkiem, kuri varēs pārbaudīt savus spēkus laivošanā, riteņbraukšanā un skriešanā, iepazīt novada tūrisma objektus, bet galvenais - smelties iedvesmu savai dzīvei un darbam Daugavas skanošos un saulē mirdzošos ūdeņos, pļavu smaržojošos ziedos, meža plaukstošos zaļumos.Pasākumu kā tradīciju iedibinājusi un šogad atkal organizē Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”, tas notiek dabas parkā “Daugavas loki”.

Ziemeļlatgales velomaršruta „Rypoj vasals!” atklāšana [0] 

19.04.2016

Velomaršruta „Rypoj vasals!” atklāšanas dienā, 21. maijā, Balvu, Viļakas, Kārsavas, Baltinavas un Rugāju novadi ir sagatavojuši grandiozu pasākumu programmu ne tikai aktīvajiem velo braucējiem, bet arī citu sajūtu baudītājiem Ziemeļlatgalē. Svinīgais velomaršruta nr. 34 atklāšanas brīdis Ziemeļlatgalē notiks plkst. 11.00, kad katrā novadā tiks griezta svinīgā lente un palaisti braucienā pirmie velosipēdisti.

Jura dienas svinības Tirgus ciemā Malnavā [0] 

18.04.2016

Latgales tematiskais ciems - Tirgus ciems 24. aprīlī no plkst. 11.00 aicina uz mājamatnieku tirgu un vēlajām brokastīm Malnavas “Dzīļu” maiznīcā. 

Daugavpilī cietoksnī gatavojas kara vēstures rekonstrukcijas festivālam [0] 

15.04.2016

Šā gada 15. – 17.jūlijā Daugavpils cietoksnī notiks Starptautiskais kara vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls, kurā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas kara vēstures rekonstrukcijas klubu dalībnieki.

Latvijas tūroperatori un tūrisma aģentūru pārstāvji iepazīst Liepāju [0] 

14.04.2016

Šīs nedēļas nogalē, 14. un 15.aprīlī, Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) uzņem Latvijas tūroperatorus un tūrisma aģentūru pārstāvjus, kas nodarbojas ar ienākošo tūrismu, lai iepazīstinātu viņus ar Liepājas pilsētas un apkārtnes tūrisma piedāvājumu klāstu.

Piedalies Lielajā Talkā Brīvdabas muzejā [0] 

13.04.2016

Laid, māmiņa, talkā mani,

Talkā laba dzīvošana:

Pulks druvā, pulks pļavā –

Drīz darbiņu nodarija.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzejs 23. aprīlī aicina uz Lielo Talku muzeja plašajā teritorijā, kurai ir nepieciešamas visas palīdzīgās rokas – kā lielas, tā mazas.

Jaunumi Karostas cietumā Liepājā [0] 

12.04.2016

Nesen Kanādā laista klajā interesanta gandrīz stundu gara dokumentālā filma par Karostas cietumu un līdzīgu piedāvājumu Lietuvā – padomju laika bunkuru. Filmu uzņēmusi kompānija Quiet Motion Inc. no Monreālas, kas ir specializējusies televīzijas dokumentālo filmu veidošanā vietējam un starptautiskam tirgum.

Jelgavas Tornī lekcija par Zemgales tautastērpu [0] 

11.04.2016

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī turpinās lekciju cikls, kas veltīts latviešu tautas tērpam. 14.aprīlī pulksten 18 notiks trešā un noslēdzošā lekcija cikla ietvaros par tēmu “Kreklu piegriezuma un rotājuma attīstība Zemgalē 19.gadsimtā”. Lekciju vadīs Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta Etnoloģijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone.

Fotoizstāde „Latvijas skaistākie ozoli” Dabas muzejā [0] 

08.04.2016

Latvijas Dabas muzejā redzama informāciju tehnoloģiju grupas “Ozols Grupa” iniciētā fotokonkursa “Latvijas skaistākie ozoli” izstāde.

Ziedo un saņem grāmatu par Lesteni [0] 

07.04.2016

Šobrīd Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) skatāma izstāde „Ak, svētā Lestene!”, kuras laikā par ziedojumiem iespējams iegādāties Arņa Šablovska sastādīto grāmatu „Lestenes stāsts Latvijai šodien un mūžībā”.

Liepājā gads aizsācies ar tūristu skaita pieaugumu [0] 

06.04.2016

Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs (LRTIB) ir apkopojis statistikas rādītājus par šī gada pirmajiem 3 mēnešiem. Salīdzinājumā ar pagājušā gada šādu pat periodu kopējais klātienē apkalpoto apmeklētāju skaits ir pieaudzis par 68,3%, sasniedzot 1698 apmeklētājus. Ārzemju tūristu skaits ir pieaudzis par 83,4% (343 apmeklētāji), bet vispārsteidzošākie rādītāji vērojami Latvijas ceļotāju apmeklējuma skaita izmaiņās – no janvāra līdz martam Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroju ir apmeklējuši 193 jeb par 154% vairāk viesu no citām Latvijas pilsētām un novadiem kā pērn.

Putnu dienās Jelgavā vēros putnus un darinās putnu būrīšus [0] 

05.04.2016

Putnu dienas šogad Jelgavā un apkārtnē tiks atzīmētas 9.aprīlī, kad notiks bezmaksas putnu vērošanas ekskursija un putnu būrīšu veidošanas darbnīca. Putnu vērošanas ekskursija kopā ar ornitologu Oskaru Keišu norisināsies Svētes palienē, ekskursijas sākums pulksten 9.30 no Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa, bet no pulksten 12 līdz 15 Torņa pagalmā ikviens ir aicināts piedalīties putnu būrīšu veidošanas darbnīcā.

Jau piekto reizi Rīgā notiks TWO EYES Filmu Festivāls. [0] 

04.04.2016

Ar prieku paziņojam, ka 21. aprīlī 19:00 kinoteātrī Kino Bize (Elizabetes iela 37-2, ieeja no pagalma) jau piekto reizi, notiks Two Eyes Filmu Festivāls.

Daugavpilī piedāvā izbraucienus ar plostu “Sola” un liellaivu “Dina” [0] 

04.04.2016

Atsākot aktīvo tūrisma sezonu, laivu noma “Beibuki” aicina uz izbraucieniem pa Daugavu ar motorizēto plostu “Sola” un liellaivu “Dina”.

Turaidas muzejrezervāts aicina uz Informācijas dienu [0] 

02.04.2016

Tuvojoties vasaras sezonai, 9. aprīlī plkst. 10.00, Turaidas muzejrezervāts kā katru gadu muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā aicina uz pavasara tūrisma konferenci – Informācijas dienu, kurā interesentus iepazīstinās ar muzejrezervāta 2016. gada aktualitātēm, publikācijām, jaunumiem ekspozīcijās un plašo piedāvājumu. Informācijas dienā par muzeja stratēģiskajiem jaunumiem vēstīs Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne, par atjaunotajām ēkām, kvalitātes uzlabojumiem ekspozīcijās un topošajiem projektiem stāstīs galvenie speciālisti un sadarbības partneri, kā arī neizpaliks arī gida profesijas kvalitāti veicinoši ziņojumi.

Viss par dziedējošo aukstumu izstādē “Atpūta un sports 2016” šonedēļ! [0] 

30.03.2016

Pelde āliņģī un pārgājiens šortos ziemas salā ir gluži parasta nodarbe ne tikai “roņiem”, bet arī citiem aukstummīļiem, kas novērtējuši aukstuma pozitīvo iedarbību uz savas ādas. Ja arī tu vēlies uzzināt par dziedējošo aukstumu jeb Vima Hofa metodi – nāc uz izstādi “Atpūta un sports 2016” Ķīpsalā no 1. līdz 3. aprīlim!

Satiec savu meistaru Ziemeļlatgalē [0] 

30.03.2016

No 1. līdz 3. aprīlim Ziemeļlatgales amatu meistari vērs durvis vaļā ne tikai uz savām saimniecībām, bet arī zināšanām un prasmēm, kas ir pārmantotas no paaudzes paaudzē, lai akcijas „Satiec savu meistaru” dalībnieki izzinātu Ziemeļlatgales kultūrvēsturisko mantojumu un tā vērtības.

Tūrisma vakarā stāstīs par Latvijas enerģētiskajām vietām [0] 

29.03.2016

31.martā pulksten 18 Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies tematiskais tūrisma vakars “Ceļojums pa Latvijas enerģētiskajām vietām”. Vakara viesis būs enerģētisko vietu pētnieks Dainis Ozoliņš, kas vakara gaitā stāstīs par enerģētiskajiem apskates objektiem Latvijā un interesantākajiem tūrisma maršrutiem.

Latvijā radīts “Rupucis”  [0] 

28.03.2016

No neizpratnes un izsmiekla līdz pat sajūsmai – šādas emocijas raisa Latvijā radītā laiva „Rupucis”, kas no skata mazliet atgādina bļodu. Šo maziem ūdeņiem domāto laivu līdzās jahtām, motorlaivām, kajakiem un spiningiem varēs aplūkot no 1. līdz 3. aprīlim izstādē „Baltic Boat Show 2016” Ķīpsalā.

Lieldienas Brīvdabas muzejā [0] 

25.03.2016

27. un 28. martā no plkst. 10:00 – 16:00 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs visus mīļi aicina sagaidīt pavasara saulgriežus . Kopā krāsosim un ripināsim olas, šūposimies, minēsim mīklas, klausīsimies teikas un pasakas, rotāsim lielo olu, taisīsim lellītes , , un ne to vien! Radošās darbnīcas, tradīciju izzināšana, bezmaksas ekskursijas, izpriecas, Leļļu izstāde un tradicionālais Lieldienu tirdziņš.

Raibas un sauli vēstošas Lieldienas LVM dabas parkā Tērvetē [0] 

24.03.2016

Pirmajās Lieldienās, 27. martā, no plkst. 12.00 aicinām gan lielus un mazus dabas draugus un aktīvās atpūtas cienītājus, gan ģimenes ar bērniem, gan arī tos, kas iecienījuši tradicionālus, folkloras tradīcijām bagātus pasākumus doties uz Latvijas valsts mežu dabas parku Tērvetē, lai kopīgi svinētu Lieldienas

Ar ģimenes dienu Dabas muzejā iesoļosim pavasarī [0] 

23.03.2016

Sestdien, 26. martā, no plkst. 11.00 līdz 16.00 Latvijas Dabas muzejā notiks ģimenes diena, kurā šoreiz pētīsim pavasara zīmes dabā un cilvēka dzīvē.

Uzmanību pievērsīsim putnu olām, apaļām un ieapaļām sēkliņām, un noskaidrosim, ko tad īsti nozīmē astronomiskais pavasaris.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!